Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Spotkanie Wiceministra Sportu i Turystyki z branżą hotelarską


23.04.2015

O największych problemach i najważniejszych kwestiach związanych z obecnym stanem branży hotelarskiej rozmawiał z jej przedstawicielami nowy Wiceminister Sportu i Turystyki Tomasz Jędrzejczak. Tego typu spotkania mają odbywać się regularnie.

 


Tomasz Jędrzejczak funkcję wiceministra pełni od początku br. Zastąpił Katarzynę Sobierajską, która na tym stanowisku była przez siedem lat. Na spotkaniu z wiceministrem pojawili się przedstawiciele Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy SKKP, Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Polskiej Izby Hotelarskiej, fundacji Polish Prestige Hotels, fundacji Hotele Historyczne Polska, Stowarzyszenia Zarządców Obiektów Rekreacyjno-Turystycznych, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Polskiej Federacji Campingu i Caravanigu, Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych oraz Polskiej Izby Turystyki. 

Podczas spotkania Tomasz Jędrzejczak podkreślił znaczenie sektora hotelarskiego dla turystyki w Polsce, omówił stan jej rozwoju oraz zaprosił do dyskusji. Jak się okazało, najważniejsze problemy z jakimi boryka się polska branża hotelarska to m.in. nieprzejrzyste, dowolnie interpretowane przepisy ustawy o podatku VAT, stawki podatku od nieruchomości nie uwzględniające sezonowości turystyki, czy podwójne opodatkowanie. Członkowie dyskusji zasygnalizowali również, że Polska Organizacja Turystyczna powinna ściślej współpracować z branżą turystyczną, tak by był większy dostęp do informacji m.in. na temat efektów promocji na poszczególnych rynkach.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Restauracje Alternatywne; Ośrodki konferencyjne Alternatywne; Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne