Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Sukces Gdańska i Regionu na targach EIBTM w Barcelonie

EIBTM gdansk convention bureau

09.12.2010

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2010 Gdańsk Convention Bureau po raz kolejny uczestniczyło w targach  turystyki biznesowej  EIBTM - the Global Meetings and Events Exhibition w Barcelonie.  EIBTM są jednym z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych z zakresu przemysłu spotkań na świecie zarówno ze względu na liczbę kupujących, jak i efektywność rozmów handlowych.

 

Targi odwiedziło ponad 3500 kupujących (hosted buyers) oraz 4000 gości. Wystawiało się natomiast 3125 wystawców z 90 krajów świata. Łącznie odbyło się 55000 wcześniej umówionych spotkań. Co roku targom towarzyszą również liczne seminaria i konferencje. Potencjalna liczba odwiedzających EIBTM w tym roku mogła być znacznie wyższa, gdyby nie niekorzystne warunki pogodowe oraz liczne pozamykane lotniska w całej Europie. Część gości pojawiła się
z pewnym opoźnieniem, ze względu na masowo odwoływane loty. Niemniej jednak frekwencja na targach nie zawiodła!
 
W tym roku gdańskie CVB po raz pierwszy wystawiało się na samodzielnym stoisku razem z Miastem Sopot. Dzięki temu partnerstwu oferta promocyjna Regionu była znacznie wzmocniona. Nowe, samodzielne 20m2 stoisko Gdańsk Convention Bureau zdało egzamin na 5! Nowoczesna, otwarta formuła, zachęcała zawsze zajętych gości targowych do zatrzymania się i przy okazji dowiedzenia się czegoś więcej o Gdańsku i Regionie a poczęstunek, na który składały się jedynie polskie produkty, sprzyjał miłej rozmowie i atmosferze rozmów biznesowych.
 
Wszystkie spotkania zaplanowane na stoisku Gdańsk Convention Bureau odbyły się. Gdańsk i Region cieszyły się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony stowarzyszeń jak i korporacji. Podczas tej edycji targów wspierali nas przedstawiciele dwóch firm, członków GOT: Anna Kopek – Teja Tur (PCO) oraz Lucjan Lewandowski – Hotel Haffner Sopot. Współpraca  przebiegała rewelacyjnie. Pracownicy Gdańsk Convention Bureau (Marta Wiśniewska i Beata Pawłowska) prezentowały region wraz ze wszystkimi jego możliwościami konferencyjnymi, następnie Hosted Buyersom proponowane były konkretne oferty ze strony Teja Tur i Hotelu Haffner.

- Już kolejny raz firma Teja Tur miała okazję i przyjemność gościć na targach EIBTM w Barcelonie wraz z Gdańsk Convention Bureau. Jak zwykle jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani – zarówno przebiegiem imprezy, jak i kontaktami zawartymi podczas targów. Tego typu spotkania w bardzo luźnej, a jednocześnie branżowej atmosferze pozwalają na zaprezentowanie naszych usług potencjalnym klientom z całej Europy – są więc nie do przeceniania pod względem zarówno wizerunkowym, jak i biznesowym. Na pewno bardzo chętnie będziemy brać udział w kolejnych targach, zarówno w Barcelonie, jak i innych europejskich miastach. – Anna Kopek, Teja Tur.
 
- Bardzo dziękuję za umożliwienie Hotelowi Haffner uczestnictwa w EIBTM w Barcelonie. Nie ukrywam, że dotychczas sceptycznie podchodziłem do tego typu imprez, ale po barcelońskich targach muszę zmienić zdanie. Jestem pod wielkim wrażeniem rozmiarów imprezy, ilości odbytych spotkań i profesjonalizmu pracowników GCB. Stoisko promujące Gdańsk i Sopot prezentowało się bardzo dobrze  zarówno pod względem estetycznym, jak i lokalizacyjnym. Jestem pewien, że zdobyte kontakty przełożą się na konkretne biznesy dla hotelu. – Lucjan Lewandowski, Hotel Haffner.

Na końcu wiadomość dla fanów  futbolu, na targach zawitał także Leo Messi (FC Barcelona), który obecnością  wspierał swoje narodowe stoisko, tj. Argentynę.


źródło: www.gdanskconvention.pl (PR)

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Alternatywne; Centra kongresowe i targowe; Hale widowiskowo-sportowe Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne