Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Sytuacja w Rosji zagraża turystyce


09.08.2010

Trwające od kilku dni pożary, spowodowane rekordowymi temperaturami nie pozostaną bez wpływu na rosyjską turystykę. Moskwa jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast świata. Na chwilę obecną jednak zadymiona i skąpana w piekielnym upale odstrasza turystów.

 


Smog i dym, którymi pokryta została stolica w wyniku pożarów lasów i torfowisk paraliżują życie w tym mieście. Zła widoczność, spowodowana gęstym dymem, stwarza zagrożenie dla kierowców. Zakłócony został także ruch lotniczy.

Osoby przebywające w zadymionych regionach borykają się z problemami z oddychaniem. Popularne stają się maseczki ochronne oraz koktajle tlenowe, z których korzystają szczególnie osoby starsze. Władze apelują o pozostanie w domach.

W ostatnim czasie dwukrotnie zwiększyła się śmiertelność w tym rejonie. W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, trzykrotnie zwiększyła się również liczba osób, które utonęły w zbiornikach wodnych, w Moskwie i okolicach.

Smog pokrył całe miasto. Rekordowa fala upałów i pożary wciąż zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców i turystów. Władze apelują o wstrzymanie wizyt w tych regionach i zmianę planów. W większości regionów w Rosji sytuacja jest normalna, dlatego Główny Lekarz Sanitarny Rosji nie odradza przyjazdów do tego kraju; radzi jednak plany pozmieniać tak, by zwiedzanie rozpocząć np od Petersburga, a dopiero potem, kiedy sytuacja wróci do normy, pojechać do stolicy. Innym miastem, które polecają władze jest Psków.

Wielu zagranicznych turystów z obawy o własne zdrowie rezygnuje zupełnie z wyjazdu do Rosji.

W wyniku tej ekologicznej katastrofy w Moskwie zamykane są ambasady, co również może utrudnić funkcjonowanie turystom. Pracownikom ambasad i ich rodzinom zaleca się opuszczenie Moskwy. Jednak w obawie przed wybuchem paniki, jasno zaznaczono, że nie jest to ewakuacja.

Południowo-wschodni wiatr wciąż przynosi gęsty dym do miasta. Dzisiaj w Moskwie jest 35 stopni. Zaczyna brakować wody i ludzi do pracy, jednak specjaliści optymistycznie przewidują, że w ciągu kolejnych 5-7 dni uda się opanować pożary torfowisk.

Dodatkowym zagrożeniem, jakiego spodziewają się meteorolodzy jest burza magnetyczna, która może pojawić się w najbliższych dniach nad Moskwą. Złe samopoczucie spowodowane zaburzeniami pola magnetycznego mogą odczuć nawet osoby zdrowe. Objawy jakich należy się spodziewać to problemy ze snem, nerwowość oraz problemy z koncentracją.


źródło: na podstawie www.vesti.ru
                                       www.kuzzbas.ru


 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne