Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Czterogwiazdkowy hotel powstaje na wyspie w Opolu

06.08.2010

Opole będzie miało swój pierwszy hotel o standardzie czterech gwiazdek. Hotel Ostrówek mieścić się będzie na Wyspie Pasieka.

 

 

 


Hotel powstaje na stosunkowo niewielkiej działce o wielkości 350 metrów kwadratowych, w bezpośrednim sąsiedztwie kamienicy, w której znajduje się restauracja Starka. Utrudnieniem dla wykonawców projektu jest bliskość muru przeciwpowodziowego.

 
Ostrówek będzie charakteryzował się szklaną elewacją, którą mają uzupełnić drewniane elementy, chroniące wnętrze od słońca. Według autorów projektu, drewniane części elewacji nie przysłonią jednak całkowicie widoku na rzekę.

Część podziemna hotelu będzie mieściła pub, na parterze znajdzie się kuchnia oraz pomieszczenie gospodarcze, na pierwszym piętrze powstaje restauracja wraz z tarasem, natomiast na piętrach drugim i trzecim znaleźć będzie można 10 pokoi. Hotel posiadać będzie również panoramiczną windę.

Wykonawcą hotelu jest firma Atlant 2. Ostrówek ma zostać oficjalnie otwarty zimą 2011 roku.

Opole jest jednym z ostatnich miast wojewódzkich, w którym infrastruktura hotelowa jest tak słabo rozwinięta. W mieście znajdują się hotele o standardzie trzech gwiazdek. Są wśród nich Mercure Opole, Szara Wilda oraz Hotel Festival.


źródło: na podstawie: www.strefabiznesu.nto.pl

                                        www.skyscrapercity.com

 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Restauracje
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne