Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Targi IMEX GCB podsumowuje spotkania we Frankfurcie

targi imex gdańsk

01.06.2011

W dniach 24-26.05.2011 Gdańsk Convention Bureau (GCB) po raz kolejny reprezentowało Gdańsk i Region Pomorski na jednej z największych imprez targowych przemysłu spotkań w Europie - IMEX 2011 we Frankfurcie. 

 

 

 

GCB dzieliło wspólną powierzchnię targową z Kraków Convention Bureau, ICE Kraków i Maestro Meetings & Incentives. Nowoczesny wystrój stoiska, przyjazna atmosfera i poczęstunek składający się z polskich specjałów przyciągał wielu odwiedzających. Do bezpłatnego udziału w targach razem z GCB zaproszeni zostali po raz kolejny członkowie Gdańskiej Organizacji Turystycznej, w której strukturach działa GCB: Aktiv Tours Reisen, Hotel Haffner z Sopotu, Hotel Nadmorski z Gdyni oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie, promujące nowe centrum wystawiennicze: Amber Expo.

Na tegorocznych targach IMEX zaprezentowało się 3.500 wystawców reprezentujących ponad 150 krajów, z czego 37 wystawców powiększyło swoje stoiska wystawiennicze w porównaniu z rokiem 2010, a 39 po raz pierwszy wzięło udział w targach. IMEX gościł 3900 "Hosted Buyers" reprezentujących ponad 60 różnych rynków, którzy odbyli 57.000 spotkań z wystawcami. Dodatkowym atutem tegorocznych targów było zapewnienie w ramach programu Hosted Buyers przedstawicieli niemalże wszystkich sektorów gospodarki. Pojawiły się tam firmy takie jak: American Express, Citibank, Credit Suisse, Danone, Nestle, PepsiCo, Proctor & Gamble, Oracle, Cisco, SAP, Siemens, Volkswagen AG, Renault, Bugatti Automobiles, Ernst & Young, KPMG and McKinsey, Lilly, Merck czy Pfizer. 9000 osób uczestniczyło w targach w charakterze odwiedzających. IMEX zaoferował 90 imprez edukacyjnych w celu inspirowania i motywowania pracowników przemysłu spotkań w ich codziennej pracy. 25 polityków z 16 krajów świata spotykało się podczas Forum Polityków, by omówić rzeczywistą wartość biznesową wydarzeń przemysłu spotkań.

Podczas tegorocznych targów, Prezes GOT/GCB - Anna Górska odebrała z rąk Prezesa European Cities Marketing (ECM) - Dietera Hardt - Stremayra międzynarodowy certyfikat "Destination Pro", potwierdzający najwyższy poziom profesjonalizmu i wydajności we wszystkich obszarach sprzedaży i marketingu turystycznego.

"Udział w targach IMEX - Frankfurt 2011, to niezapomniane wrażenia, wspaniała atmosfera i konkretny biznes dla obiektów hotelowo-konferencyjnych. Aby zrozumieć atmosferę IMEXu trzeba tam po prostu być, wspólnie z Gdansk Convention Bureau. Najkrócej rzecz ujmując: IMEX to nowe kontakty i nowe kontrakty. Rozmowy, które przeprowadziliśmy w zeszłym tygodniu mają dużą szansę przerodzić się w owocną współpracę." - Elżbieta Trella, Hotel Nadmorski, Gdynia

"Hotel Haffner kolejny raz uczestniczył w międzynarodowych targach wspólnie z Gdańsk Convention Bureau i ponownie jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy. Kontakty zdobyte w czasie targów z pewnością przełożą się na konkretne biznesy dla hotelu." - Lucjan Lewandowski, Hotel Haffner, Sopot.

"Chciałem serdecznie podziękować GCB za zaproszenie do uczestnictwa w targach IMEX 2011. Targi były niesamowitą okazją do nawiązania wielu ciekawych znajomości z całego świata. IMEX okazał się rzeczywiście jedną z najważniejszych platform komunikacji branży konferencyjno eventowej. Udział w nich dał nam zastrzyk nowych pomysłów i bardzo istotny pakiet nowych kontaktów, które mam nadzieję, pozwolą nam na promocję Amber Expo jako Centrum targowo-konferencyjnego o charakterze międzynarodowym." Krzysztof Śmiech - MTG S.A. / Amber Expo

W 2012 roku będzie 10-lecie targów IMEX, w związku z tym organizatorzy już planują rozpoczęcie nowych przedsięwzięć i projektów w ramach branży spotkań.źródło: www.gdanskconvention.pl

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne Konferencje i kongresy Agencje eventowe
Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne Konferencje i kongresy Agencje eventowe