Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka
Weronika Wirtel Weronika Wirtel Ekspertka
Alexandra Kunowska Alexandra Kunowska Ekspertka

Strona główna   /   Artykuły   /   Więcej osób na targach i konferencjach - kolejny etap luzowania obostrzeń


Więcej osób na targach i konferencjach - kolejny etap luzowania obostrzeń

Więcej osób na targach i konferencjach - kolejny etap luzowania obostrzeńNa zdjęciu: Od dziś więcej osób na targach i konferencjach - kolejny etap luzowania obostrzeń

Nie 5 m kw., lecz 2,5 m kw. na uczestnika targów, konferencji, kongresów, wystaw czy spotkań - takie zasady obowiązują od 21 lipca. Jest to kolejny krok poluzowania obostrzeń spowodowanych pandemią COVID-19. Jakie zmiany czekają nas jeszcze?

Nowe zasady organizacji konferencji, kongresów, sympozjów czy targów pozwolą na znaczne powiększenie liczby uczestników wydarzeń. Kilka dni wcześniej Polska Agencja Prasowa podała, że wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zmianę decyzji w kwestii koniecznego dystansu uzasadnił sposobem organizacji spotkań. Jako wydarzenia z prowadzoną rejestracją, mają w pełni kontrolowaną liczbę uczestników, którzy są ewidencjonowani z imienia i nazwiska. "Co za tym idzie, mogliśmy tu wprowadzić pewne poluzowania co do tzw. dystansu społecznego" - dodał wiceminister.

W momencie wejścia w życie nowego rozporządzenia, tj. od 21 lipca, podczas targów, konferencji, kongresów czy wystaw zaczyna obowiązywać limit 2,5 m kw. na uczestnika. Na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach (np. w klubach muzycznych, salach widowiskowo-sportowych czy amfiteatrach) zniesiony został obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc. Zamiast tego widzom i słuchaczom obiekty udostępnić mają co drugie miejsce, tak by widownia była zajęta w maksymalnie 50%. Nadal widzowie będą musieli zakrywać usta i nos podczas poruszania się po obiekcie i do momentu zajęcia przez siebie zarezerwowanego miejsca. O ile miejsca nie zostały oznaczone, obowiązuje nakaz utrzymania dystansu 1,5 m od drugiego widza.

Według rozporządzenia Rady Ministrów podwyższono limit publiczności do 50% liczby miejsc dostępnych dla kibiców na stadionach piłkarskich i żużlowych oraz publiczności w innych obiektach sportowych. W wydarzeniach sportowych i współzawodnictwie sportowym (poza polami golfowymi, kortami tenisowymi, stajniami, stadninami, torami wyścigowymi dla koni oraz infrastrukturą do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą limity co do maksymalnej liczby osób), uczestniczyć może do 300 osób. Ograniczenie dla aquaparków wynoszą obecnie do 75% obłożenia obiektu.

Zdj. pixabay.com

 

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka