Pobierz ebooka

Pobierz ebooka

Pobierz e-book

Najpopularniejsi autorzy

Jolanta Ambroziak Jolanta Ambroziak Redaktorka
Marta Jesionowska Marta Jesionowska Ekspertka

Strona główna   /   Artykuły   /   Od 17 lipca - dozwolone eventy powyżej 150 osób!


Od 17 lipca - dozwolone eventy powyżej 150 osób!

Od 17 lipca - dozwolone eventy powyżej 150 osób!Na zdjęciu: Od 17 lipca - dozwolone eventy powyżej 150 osób

Dnia 17 lipca br. zniesione zostają kolejne obostrzenia w kwestii organizacji wydarzeń. Organizatorzy mogą przygotowywać imprezy plenerowe liczące powyżej 150 osób, przy zachowaniu zasad dystansu społecznego.

Od 30 maja w ramach tzw. 4. fazy odmrażania gospodarki umożliwiona została organizacja imprez plenerowych, w tym koncertów, do 150 osób. Właśnie teraz, gdy cieplejsze dni zachęcają do przygotowywania eventów na świeżym powietrzu, wchodzą w życie nowe regulacje, które dotyczą wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w plenerze. Liczbę ich uczestników można zwiększyć, nadal jednak zachowując zasady dystansu społecznego.

Organizatorzy eventów na wolnym powietrzu powinni przyjąć przelicznik: 5 m kw. na jedną osobę, z zachowaniem 2-metrowego dystansu między uczestnikami wydarzenia. Dla ułatwienia zachowania odstępu, konieczne jest wyznaczenie znakami poziomymi miejsc dla publiczności. Teren dla widowni powinien zostać wyraźnie oddzielony i oznaczony, aby uczestnicy wydarzenia nie mieszali się z przypadkowymi obserwatorami eventu, np. spacerowiczami. Niezbędne jest też zakrywanie ust i nosa, o ile nie został zachowany co najmniej 2-metrowy dystans między uczestnikami imprezy plenerowej.

Nie są to pierwsze poluzowania w kwestii organizacji wydarzeń, również kulturalnych. Wedle obowiązujących od 20 czerwca br. zasad kina, teatry, sale koncertowe, kluby muzyczne, amfiteatry i muszle koncertowe oraz hale widowiskowo-sportowe mogą udostępniać do 50% posiadanych miejsc na sali. Muszą być one jednak zajmowane naprzemiennie, w tzw. "szachownicę", a uczestnicy wydarzeń powinni zakrywać usta i nos. 

Obiekty sportowe na wolnym powietrzu, w tym stadiony - otwarte i półotwarte - mogą udostępnić do 25% liczby miejsc na widowni. Uczestnicy zajmują co czwarte miejsce, w rzędach naprzemiennie. Jeśli na widowni nie ma z góry wyznaczonych miejsc, konieczne jest zachowanie 2-metrowej odległości między widzami, którzy powinni mieć zasłonięte usta i nos. 

Eventy w plenerze powyżej 150 uczestników

Zdj. pixabay.com