Są w Polsce hotele, o pobycie w których nie da się zapomnieć. Nowoczesne, perfekcyjne, oferujące serwis na najwyższym poziomie, a jednocześnie na tyle charakterystyczne, że nie dałoby się ich pomylić z żadnym innym obiektem. Witajcie w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym 4 Żywioły Falenty.

Ogień, Woda, Powietrze i Ziemia. Są składnikami świata, ale są to składniki niepoddające się w pełni woli człowieka.  Woda – jej spokojna tafla – wprowadza spokój, gasi pragnienie, symbolizuje emocjonalność. Ogień – ogrzewa, symbolizuje dynamizm, inicjatywę. Ziemia z kolei – realizm, praktyczne podejście do życia, zaś Powietrze – wolność, intelekt. Z fascynacji czterema żywiołami wyrósł koncept, który stał się motywem przewodnim Ośrodka Konferencyjno-Szkoleniowego 4 Żywioły w Raszynie-Falentach.

4 Żywioły Falenty sale konferencyjne

Właściciele ośrodka 4 Żywioły Falenty postawili przed sobą zadanie niełatwe – stworzyć przestrzeń, która spełni wszystkie oczekiwania gości. Zapewnić wyjątkową atmosferę, aby nie był to po prostu kolejny hotel, lecz miejsce, do którego chce się wracać. Ale też – wyróżnić się na tle obiektów wyspecjalizowanych w organizacji wydarzeń firmowych i rodzinnych. Misja została zrealizowana. Stworzono wnętrza jasne, dobrze zaaranżowane, o nowoczesnym designie w sposób subtelny nawiązującym do tematu żywiołów. Niesztampowym wyróżnikiem jest zastosowanie w ośrodku oryginalnych artefaktów ED Wall Art autorstwa Marcina Painty (zdobywcy Grand Prix konkursu MUZA z okazji 2. urodzin Art Imperium, członka grupy artystycznej Młodzi Sztuką), a projektu Magdaleny Woźniak. Cykl „Cztery żywioły” Painty to prace o żywej kolorystyce, przyciągające wzrok, idealnie prezentujące się w minimalistycznych wnętrzach.

4 Żywioły Falenty sale konferencyjne

Ośrodek 4 Żywioły Falenty posiada również niezaprzeczalny atut, ceniony przez osoby planujące zorganizowanie na Mazowszu imprezy firmowej lub uroczystości rodzinnej – doskonałe położenie. Oddalony zaledwie 12 km od centrum Warszawy, a 6 km od Lotniska Chopina, pozwala dotrzeć do stolicy szybko i wygodnie. Natomiast gościom spragnionym bliskości przyrody z pewnością odpowiadać będzie bliskie sąsiedztwo Parku Krajobrazowego i Rezerwatu Przyrody Stawy Raszyńskie.

Sale konferencyjne inspirowane żywiołami

Na terenie ośrodka 4 Żywioły Falenty znajdują się 4 w pełni wyposażone sale konferencyjno-szkoleniowe, każda pod znakiem innego żywiołu. Sala Ogień, o powierzchni 35 mkw. – idealna na spotkania kameralne, pomieści 12 osób w układzie szkolnym, a 20 w ustawieniu teatralnym. Sala Woda (50 mkw.) to przestrzeń, w której znajdzie się miejsce dla 30 (ustawienie szkolne) lub 50 osób (ustawienie teatralne). Sala Powietrze (60 mkw.), jest komfortowym pomieszczeniem na 40 (ustawienie szkolne) lub 70 uczestników konferencji (ustawienie teatralne). Największa z sal – Ziemia (70 mkw.) – jest miejscem na 50 (ustawienie szkolne) lub nawet 90 gości (ustawienie teatralne). Warto dodać, że każde z pomieszczeń ma taras oraz wyjście do ogrodu. Poza wspomnianymi salami, możliwa jest rezerwacja na potrzeby organizacji mniejszych spotkań – Biblioteki (35 mkw., idealnie się sprawdzi np. przy szkoleniach dla 12-20 osób) oraz Sali Klubowej (55 mkw., na 30-50 gości). Wszystkie sale są klimatyzowane, zawierają sprzęt multimedialny: podwieszane projektory, ekrany sterowane elektrycznie, systemy nagłośnienia sufitowego, mikrofony bezprzewodowe. Dla pracowników ośrodka 4 Żywioły Falenty ważne jest szybkie reagowanie na potrzeby gości i zagwarantowanie pełnej opieki podczas trwania konferencji, szkoleń czy warsztatów. Dlatego decydując się na zorganizowanie w obiekcie wydarzenia firmowego, organizatorzy mogą liczyć na stałą obecność specjalnie oddelegowanego pracownika ośrodka, który wesprze działania organizatorów tak, aby konferencja przebiegła bezproblemowo. 

A na piknik firmowy wybieramy się… do Raszyna!

Nie ma to jak odpocząć w miłym otoczeniu. W ośrodku 4 Żywioły Falenty znajduje się 47 pokoi jedno-, dwu- i trzy-osobowych, dla łącznie 92 gości, którzy mogą skorzystać z takich udogodnień jak: bezprzewodowy Internet, minibarek, TV. Również i ich aranżacja wkomponowuje się w ogólny koncept hotelu – znajdziemy tu kolorystyczne i dekoratorskie nawiązania do żywiołów.

4 Żywioły Falenty sale konferencyjne

Piękny ogród oraz Staw Falencki możemy podziwiać z urządzonej gustownie restauracji ośrodka, która zatroszczy się o niezapomniane wrażenia kulinarne gości. A wizyta zapowiada się smakowicie, bowiem karta dań restauracji zawiera wyśmienite potrawy zarówno kuchni polskiej, jak i światowej, wszystkie w oryginalnej kompozycji Szefa Kuchni. Wieczorami można zaś się odprężyć i skosztować doskonałych drinków w hotelowym Pubie 4 Żywioły.

Warto jest skorzystać również z możliwości, jakie stwarza otoczenie ośrodka – ogród o powierzchni 5000 mkw. zachęca do zorganizowania w nim pikniku firmowego lub imprez sportowo-rekreacyjnych.