Moda na lofty nie przemija. Duże, przestronne pomieszczenia, ogromne okna i czerwona cegła –  klimat postindustrialny, w którym świetnie sprawdzają się też konferencje. Taki właśnie jest Aparthotel Stara Przędzalnia w Żyrardowie, do którego zabieramy Was z cyklem „Byliśmy, widzieliśmy”.

Aparthotel Stara Przędzalnia Żyrardów sale konferencyjne

Lokalizacja:

Centrum Polski, świetny dojazd

Aparthotel Stara Przędzalnia znajduje się w centrum Żyrardowa, przy ul. 1 Maja, na terenie zabytkowego kompleksu pofabrycznego. Dojazd z Warszawy autostradą A2 zajmuje ok. 40 minut (55 km), a pociągiem – ok. 35 min. Do stacji kolejowej w Żyrardowie można przejść w 10 min. (1 km).

Obiekt jest bardzo korzystnie umiejscowiony w centrum Polski, pomiędzy Autostradą Wolności, trasą S8 (Katowicka) oraz trasą S7 (Krakowska).

Na tyłach obiektu jest parking. Okoliczne budynki, również zabytkowe, z czerwonej cegły, są w trakcie odnawiania i zagospodarowywania.

Wygląd:

Klimat dawnego Żyrardowa

Aparthotel Stara Przędzalnia Żyrardów sale konferencyjneStara Przędzalnia to najstarsza budowla w mieście – fabryka lniarska, wybudowana w 1829 r. Od nazwiska jej pierwszego dyrektora  - Philipa de Girard – wzięło nazwę miasto Żyrardów. Kompleks budynków fabrycznych został poddany renowacji i adaptacji do nowych funkcji, ale zachowano tu wszelkie detale charakterystyczne dla architektury postindustrialnej początków XIX w., dzięki czemu stworzono wyjątkowy klimat. Czerwona cegła, duże, loftowe okna, przestronne wnętrza z elementami metalu, drewna i szkła oraz reprodukcje starych fotografii miasta – Aparthotel prezentuje się bardzo oryginalnie.

Wejście do obiektu znajduje się pomiędzy salonem optycznym, a sklepem odzieżowym – w pasażu handlowym.

Sale konferencyjne:

Nowoczesne konferencje z elementami retro

Na zaplecze konferencyjne składają się 4 sale: dwie z nich – Len (35 osób) i Tkalnia (55 osób) można połączyć w Salę Szpulka, mieszczącą 100 osób w ustawieniu teatralnym. Ścianki mobilne ozdobione są reprodukcjami starych zdjęć Żyrardowa. Trzecia sala – Garbarnia, przeznaczona jest dla 50 osób. Kameralny Chillout Room pomieści 10 osób. Sale są widne i nowocześnie wyposażone technicznie w ekran, flipchart, projektor multimedialny i nagłośnienie z mikrofonem; mają także bezprzedowodowy dostęp do Internetu i są klimatyzowane.

Z salami połączona jest Restauracja Zabytkowa.

Pokoje:

Przestrzeń w loftowym klimacie

W Starej Przędzalni można zakwaterować 109 osób w 51 pokojach z łazienkami, odpowiadających standardowi 3 gwiazdek. Są to 1-2 osobowe pokoje standard, VIP oraz apartamenty dla  4 osób. Apartamenty to ciekawe przestrzenie loftowe z aneksem kuchennym i częścią dzienną, ta ostatnia znajduje się również w pokojach VIP. We wszystkich pomieszczeniach jest bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Restauracje i bary:

Po polsku, włosku i amerykańsku

Restauracja Zabytkowa, znajdująca się przy salach konferencyjnych, jest przygotowana do obsługi 80 osób. Serwowane są w niej dania kuchni polskiej i włoskiej. Obok znajduje się Drink Bar, oraz restauracja dzienna, w której można spróbować potraw kuchni polskiej i amerykańskiej, takich jak steki i żeberka z grilla, hamburgery, sandwicze i sałatki. 

Atrakcje i usługi:

Stara Przędzalnia oferuje dodatkowe atrakcje dla grup szkolących się w obiekcie; oferta jest przygotowywana indywidualnie według potrzeb gości.

► Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Wyjątkowa, ciekawa architektura i wystrój – loftowy styl, widne pomieszczenia z ceglanymi ścianami i dużymi oknami. Dobry, szybki dojazd z Warszawy i innych miejsc oraz świetna lokalizacja w centrum Polski.

► Opinia serwisu konferencje.pl:

Aparthotel Stara Przędzalnia to ciekawy architektonicznie obiekt w standardzie trzygwiazdkowym, oferujący niewielkie sale na krótkie szkolenia, konferencje i spotkania biznesowe. Znajduje się w centrum miasta, więc brakuje tu terenu eventowego, ale ciekawe okolice (Puszcza Bolimowska, rezerwat rzeki Rawka, pałace w Nieborowie i Radziejowicach) sprawiają, że można tu zorganizować również firmową integrację z bazą wypadową w obiekcie.