Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Aparthotel Stara Przędzalnia

1 Maja 41 D, 96-300 Żyrardów
www.aparthotelzyrardow.pl

Skontaktuj się z obiektem

Paulina Gozdek Manager +48 6...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Aparthotel Stara Przędzalnia

Byliśmy, widzieliśmy: Loftowy klimat i świetna lokalizacja - konferencje w Starej Przędzalni w Żyrardowie

Data aktualności: 01-09-2015

 • Byliśmy, widzieliśmy: Loftowy klimat i świetna lokalizacja - konferencje w Starej Przędzalni w Żyrardowie - Aparthotel Stara Przędzalnia

  Moda na lofty nie przemija. Duże, przestronne pomieszczenia, ogromne okna i czerwona cegła –  klimat postindustrialny, w którym świetnie sprawdzają się też konferencje. Taki właśnie jest Aparthotel Stara Przędzalnia w Żyrardowie, do którego zabieramy Was z cyklem „Byliśmy, widzieliśmy”.

   

   

  Aparthotel Stara Przędzalnia Żyrardów sale konferencyjne

   

  Lokalizacja:

  Centrum Polski, świetny dojazd

   

  Aparthotel Stara Przędzalnia znajduje się w centrum Żyrardowa, przy ul. 1 Maja, na terenie zabytkowego kompleksu pofabrycznego. Dojazd z Warszawy autostradą A2 zajmuje ok. 40 minut (55 km), a pociągiem – ok. 35 min. Do stacji kolejowej w Żyrardowie można przejść w 10 min. (1 km).

  Obiekt jest bardzo korzystnie umiejscowiony w centrum Polski, pomiędzy Autostradą Wolności, trasą S8 (Katowicka) oraz trasą S7 (Krakowska).

  Na tyłach obiektu jest parking. Okoliczne budynki, również zabytkowe, z czerwonej cegły, są w trakcie odnawiania i zagospodarowywania.

   

   

  Wygląd:

  Klimat dawnego Żyrardowa

   

  Aparthotel Stara Przędzalnia Żyrardów sale konferencyjneStara Przędzalnia to najstarsza budowla w mieście – fabryka lniarska, wybudowana w 1829 r. Od nazwiska jej pierwszego dyrektora  - Philipa de Girard – wzięło nazwę miasto Żyrardów. Kompleks budynków fabrycznych został poddany renowacji i adaptacji do nowych funkcji, ale zachowano tu wszelkie detale charakterystyczne dla architektury postindustrialnej początków XIX w., dzięki czemu stworzono wyjątkowy klimat.

  Czerwona cegła, duże, loftowe okna, przestronne wnętrza z elementami metalu, drewna i szkła oraz reprodukcje starych fotografii miasta – Aparthotel prezentuje się bardzo oryginalnie.

  Wejście do obiektu znajduje się pomiędzy salonem optycznym, a sklepem odzieżowym – w pasażu handlowym.

   


   

   

  Sale konferencyjne:

  Nowoczesne konferencje z elementami retro


  Na zaplecze konferencyjne składają się 4 sale: dwie z nich – Len (35 osób) i Tkalnia (55 osób) można połączyć w Salę Szpulka, mieszczącą 100 osób w ustawieniu teatralnym. Ścianki mobilne ozdobione są reprodukcjami starych zdjęć Żyrardowa. Trzecia sala – Garbarnia, przeznaczona jest dla 50 osób. Kameralny Chillout Room pomieści 10 osób. Sale są widne i nowocześnie wyposażone technicznie w ekran, flipchart, projektor multimedialny i nagłośnienie z mikrofonem; mają także bezprzedowodowy dostęp do Internetu i są klimatyzowane.

  Z salami połączona jest Restauracja Zabytkowa.

   

   

  Pokoje:

  Przestrzeń w loftowym klimacie

   

  W Starej Przędzalni można zakwaterować 109 osób w 51 pokojach z łazienkami, odpowiadających standardowi 3 gwiazdek. Są to 1-2 osobowe pokoje standard, VIP oraz apartamenty dla  4 osób. Apartamenty to ciekawe przestrzenie loftowe z aneksem kuchennym i częścią dzienną, ta ostatnia znajduje się również w pokojach VIP. We wszystkich pomieszczeniach jest bezprzewodowy dostęp do Internetu.


   

  Restauracje i bary:

  Po polsku, włosku i amerykańsku

   

  Restauracja Zabytkowa, znajdująca się przy salach konferencyjnych, jest przygotowana do obsługi 80 osób. Serwowane są w niej dania kuchni polskiej i włoskiej. Obok znajduje się Drink Bar, oraz restauracja dzienna, w której można spróbować potraw kuchni polskiej i amerykańskiej, takich jak steki i żeberka z grilla, hamburgery, sandwicze i sałatki. 

   

   

  Atrakcje i usługi:

   

  Stara Przędzalnia oferuje dodatkowe atrakcje dla grup szkolących się w obiekcie; oferta jest przygotowywana indywidualnie według potrzeb gości.

   

   

  ► Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

  Wyjątkowa, ciekawa architektura i wystrój – loftowy styl, widne pomieszczenia z ceglanymi ścianami i dużymi oknami. Dobry, szybki dojazd z Warszawy i innych miejsc oraz świetna lokalizacja w centrum Polski.

   

   

  ► Opinia serwisu konferencje.pl:

  Aparthotel Stara Przędzalnia to ciekawy architektonicznie obiekt w standardzie trzygwiazdkowym, oferujący niewielkie sale na krótkie szkolenia, konferencje i spotkania biznesowe. Znajduje się w centrum miasta, więc brakuje tu terenu eventowego, ale ciekawe okolice (Puszcza Bolimowska, rezerwat rzeki Rawka, pałace w Nieborowie i Radziejowicach) sprawiają, że można tu zorganizować również firmową integrację z bazą wypadową w obiekcie. 


   

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku:

Oferty specjalne

 • Oferta promocyjna

  Po specjalną ofertę proszę kierować się do Managera sprzedaży Pauliny Gozdek pod numerem telefonu 668 565 268