W Częstochowie trwają prace nad nowym obiektem konferencyjnym. Czterogwiazdkowy hotel, którego nazwę poznamy na wiosnę, ma zostać oddany do użytku na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2015 roku.

Powstanie luksusowego hotelu na terenie Śląska jest częścią Wieloletniego Planu Inwestycyjnego dla miasta Częstochowy na lata 2010-2016, jako że wpisuje się w założenie poprawy infrastruktury hotelowej miasta.  

Czteropiętrowy obiekt będzie miał charakter pałacowy – otoczony parkiem ma w pełni wpisywać się w styl klasyczny. Hotel ma dysponować 92 dwuosobowymi pokojami (w tym 8 apartamentami) w wysokim standardzie, a także zapleczem konferencyjnym w postaci sal szkoleniowych zajmujących około 770 mkw. Do użytku gości ma również zostać oddana restauracja, a także salony fitness i spa, zaś funkcję reprezentacyjną ma pełnić hall recepcji.

Obiekt ma być wyposażony w specjalne dźwigi dostosowujące się do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie hotelu ma także powstać parking na około 50 miejsc postojowych. Obecnie budynek znajduje się w stanie surowo zamkniętym.  Inwestorem przedsięwzięcia jest firma Warmus Investment.