Zaledwie kilometr od Starego Miasta i 2 km od Lubelskiego Centrum Konferencyjnego oraz Areny Lublin w grudniu br. otwarto trzygwiazdkowy Arche Hotel Lublin. Obiekt poza lokalizacją i nowoczesnym designem wyróżnia oferta konferencyjna. Szkolenia i konferencje można zorganizować w 4 salach o powierzchni od 24 mkw. do 81 mkw. Dzięki ścianom przesuwnym można dostosowywać przestrzeń do potrzeb spotkania, łącząc ze sobą dwie, trzy bądź cztery sale.

Częścią centrum konferencyjnego jest również Foyer (105 mkw.), które razem z salami tworzy Salę Balową o powierzchni 322 mkw., na kongresy dla 300 osób w ustawieniu teatralnym lub bankiety zasiadane dla 276 gości. Na zainteresowanych przeprowadzeniem w Arche Hotel Lublin narad biznesowych w gronie 10 uczestników czeka VIP Room. Wszystkie sale konferencyjne są klimatyzowane, z dostępem do WiFi i dedykowanym pasmem dla uczestników wydarzenia. Do wyposażenia należą: wbudowany system nagłośnieniowy, ekrany i rzutniki, indywidualnie sterowane oświetlenie, scena, mównice, parkiet. Na życzenie można dowolnie zaaranżować dostępną przestrzeń, a personel zaproponuje dodatkowe rozwiązania audiowizualne.

Goście odpoczną w 132 komfortowych pokojach o zróżnicowanych standardach, w tym 3 apartamentach oraz pokojach typu studio z aneksem kuchennym, na łącznie 230 miejsc. Na terenie hotelu działa Restauracja Kulturalna, klimatyczna przestrzeń, którą można wynająć na wyłączność i przygotować w niej uroczystą kolację lub jubileusz firmy. W karcie znajdziemy dania z regionalnej kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu. Gdy aura na to pozwala, gości spotkania można zaprosić na dach hotelu, do Skybaru, na koktajl lub grill.

To nie koniec atrakcji. W Arche Hotel Lublin znajduje się strefa wellness, z salonem masażu, sauną oraz siłownią. Zmotoryzowani goście mogą korzystać z parkingu wewnętrznego na 20 miejsc, a także z parkingu miejskiego wokół obiektu.