Główną koncepcją przyświecającą projektowi Arche Hotel Poloneza było uczynienie z niego obiektu, w którym chciałoby się nie tylko wynająć pokój, ale i zamieszkać. Stąd też dbałość o liczne udogodnienia, które pozwolą odpocząć po konferencji w Warszawie lub zatrzymać się w ramach dłuższego pobytu służbowego. Byliśmy i widzieliśmy również nową część Arche Hotel Poloneza II, która dużym zapleczem konferencyjnym przyciągnie klientów biznesowych. Jej otwarcie zaplanowane jest jeszcze w tym roku!

W jakiej przestrzeni chcielibyśmy zamieszkać lub pracować? Gusta mogą być różne, ale w pewnych kwestiach pozostajemy niezmienni. Komfort, nowoczesne rozwiązania, jasne wnętrza, spokój, dogodny dojazd. Wszystkie te kryteria spełnia trzygwiazdkowy Arche Hotel Poloneza, który sprawdzi się na spotkania biznesowe, konferencje, imprezy firmowe oraz pobyt służbowy.

Położenie: blisko lotniska, na warszawskim Ursynowie

Arche Hotel Poloneza położony jest przy ulicy Poloneza 87, zaledwie 3 km od Lotniska Chopina. Takie usytuowanie ułatwia szybkie dotarcie gościom konferencji, przybywającym z daleka. Na zmotoryzowanych gości czeka dwupoziomowy parking na około 109 miejsc. Kilka minut zajmie nam spacer do najbliższego przystanku, z którego kursują autobusy w stronę Metra Imielin lub lotniska. W obu przypadkach dojazd potrwa około 10 minut.

Arche Hotel Poloneza Warszawa

Wygląd: Nowocześnie i minimalistycznie

Minimalizm w dobrym stylu, tak pokrótce opisać można obiekt sieci Arche. Architektonicznie hotel wkomponowany jest w otoczenie - prosta, 5-piętrowa biało-szara bryła koresponduje z nowoczesnym budownictwem mieszkalnym sąsiadującym z obiektem.

Na parterze Arche Hotel Poloneza poza recepcją z kameralnym lobby znajduje się restauracja i sala konferencyjna. Na wyższych kondygnacjach rozlokowane są pokoje oraz pozostałe meeting roomy. Wnętrza utrzymane są w przyjemnym dla oka i funkcjonalnym stylu skandynawskim. Uwagę zwracają industrialne inspiracje - sufity z odsłoniętą instalacją na hotelowych korytarzach oraz w restauracji czy ściany pokryte płytą pilśniową w części konferencyjnej. Wnętrza zdobią prace podopiecznych i pracowników Fundacji Leny Grochowskiej.

Sale konferencyjne: wygodne przestrzenie na warsztaty i spotkania biznesowe blisko lotniska

Arche Hotel Poloneza organizatorom spotkań oferuje 3 sale konferencyjne. Największa z nich (50 m kw.) sąsiaduje z salą restauracyjną, co umożliwia przeniesienie części bufetowej spotkania do restauracji lub zorganizowanie bezpośrednio w niej pokonferencyjnego lunchu. Na pierwszym i drugim piętrze położone są bliźniacze meeting roomy (45 m kw.), w których za wspólnym stołem przygotować można zebranie w gronie 10 osób. 

Sale konferencyjne są klimatyzowane, z dostępem do światła dziennego i dobrze wyciszone. Wyposażone zostały w przenośny sprzęt konferencyjny.

Pokoje: odpoczynek w skandynawskim stylu

Ponad połowa ze 146 dostępnych w Arche Hotel Poloneza pokoi przeznaczona została dla gości zainteresowanych ofertą "long stay". Pokoje o powierzchni od 16 m kw. do 35 m kw. dostępne są w standardzie: Single, Twin oraz Superior. Pokoje dwuosobowe oraz dwupokojowe studia Superior są dostosowane do pobytu długoterminowego. Goście znajdą w nich wygodne aneksy kuchenne, do których dodatkowe wyposażenie można wypożyczać w recepcji hotelu. Część pokoi posiada wyjście na balkon, a przestrzenie typu Superior - klimatyzację.

Arche Hotel Poloneza Warszawa sale konferencyjne

Restauracje i bary

Na parterze hotelu usytuowana jest restauracja/bar śniadaniowy Restobar #3/4 specjalizująca się w kuchni polskiej i europejskiej. Na 70 m kw. przygotować można zamknięte imprezy integracyjne i kolacje pokonferencyjne. Nie ma możliwości korzystania z cateringu zewnętrznego.

Arche Hotel Poloneza Warszawa sale konferencyjne

Dodatkowe opcje

Na 3. piętrze hotelu działa siłownia.

Już wkrótce otwarcie Arche Hotel Poloneza II

W ramach organizowanych pod koniec sierpnia Dni Otwartych mieliśmy okazję zobaczyć powstającą nową część hotelu - Arche Hotel Poloneza II. Tworzą ją dwa 3-piętrowe budynki, w których znajdzie się 251 pokoi jedno- i dwuosobowych oraz dwupokojowe apartamenty. Podobnie jak otwarty 2 lata temu pierwszy obiekt, również Arche Hotel Poloneza II swoją ofertę kieruje przede wszystkim do klientów zainteresowanych długoterminowym pobytem w Warszawie. Oferowane pokoje i studia są  wygodne, przestronne (od 22 m kw. do 61 m kw.), o ciekawym designie i wyposażeniu pozwalającym zarówno na efektywną pracę, jak i odpoczynek.

Arche Hotel Poloneza Warszawa sale konferencyjne

Nowy obiekt pomieści dużą przestrzeń konferencyjną. Największa z sal, o powierzchni około 400 m kw. składać się będzie z 3 modułów, które będzie można połączyć podczas dużego kongresu lub podzielić, gdy zaplanowane zostały szkolenia na mniejszą liczbę uczestników. W przestrzeni tej znajdzie się także otwarta restauracja hotelowa. Duże drzwi pozwolą na wprowadzenie do wnętrza sprzętu o dużych gabarytach lub samochodu.

Arche Hotel Poloneza Warszawa sale konferencyjne

Ofertę uzupełniają: wielofunkcyjna sala konferencyjna (178 m kw.), z której wydzielić można mniejsze przestrzenie (94 m kw. i 84 m kw.) oraz przestronna sala o powierzchni 128 m kw.

Arche Hotel Poloneza Warszawa sale konferencyjne

Pomiędzy poszczególnymi budynkami hotelowymi znajduje się trawiaste patio, które podczas letnich miesięcy może być wykorzystywane do zorganizowania eventów plenerowych, kina letniego lub imprez pod namiotem. Otwarcie Arche Hotel Poloneza II zaplanowane jest na listopad 2020 r.

Arche Hotel Poloneza Warszawa sale konferencyjne

Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Arche Hotel Poloneza I będzie bardzo dobrym wyborem dla organizatorów poszukujących kameralnych sal na warsztaty lub zebrania dla 30 uczestników. Oferta noclegowa spełni oczekiwania osób podróżujących służbowo na jeden dzień lub planujących ponad miesięczny pobyt. Powstający drugi etap hotelu poszerzy możliwości konferencyjne obiektu, który już za kilka tygodni będzie dysponował kilkoma dużymi i nowoczesnymi salami modułowymi w dogodnym położeniu na stołecznym Ursynowie.

Opinia platformy Konferencje.pl:

Bardzo dobra propozycja dla meeting plannerów, którzy poszukują ekonomicznego hotelu na konferencje blisko lotniska. Obiekt rozwija się i dostosowuje do oczekiwań klientów, wprowadzając do oferty wielofunkcyjne sale, z możliwością podziału na mniejsze meeting roomy. Do dyspozycji organizatorów pozostaje doświadczony i życzliwy personel, który będzie czuwać nad przebiegiem wydarzenia.