Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze

Gdańska 187, 85-674 Bydgoszcz
http://www.bctw.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze – przestrzeń dla ludzi z wizją!

Data aktualności: 11-10-2016

 • Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze – przestrzeń dla ludzi z wizją! - Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze

  Podobno ogranicza nas tylko wyobraźnia. W rzeczywistości, nawet gdy zrodzi się genialny pomysł i mamy szczęście działać w zgranym zespole, może okazać się, że brakuje miejsca, w którym można swój projekt zrealizować. Choć oferta konferencyjna w Polsce jest bogata, to sale bywają za małe, zbyt duże, z przestarzałym sprzętem lub dawno nieodświeżane. Wiemy, gdzie rozczarowanie na pewno Was nie spotka. Kierunek: Bydgoszcz! A w niej – Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze.

   

   

  Bydgoszcz, nazywana „polską Wenecją” lub „drugim Amsterdamem” ze względu na położenie nad dwiema rzekami – Wisłą, Brdą oraz Kanałem Bydgoskim, niewątpliwie jest miastem z potencjałem. Tu powstała pierwsza w Polsce restauracja serwująca potrawy kuchni molekularnej, tu również pół roku temu działalność zaczęło Centrum Innowacyjnych Wdrożeń, łączące naukę z biznesem, w którym będą szkoleni wykwalifikowani specjaliści dla przedsiębiorstw produkcyjnych (dopiero w planach jest otwarcie innych placówek w Polsce). Bydgoszcz zajęła też pierwsze miejsce w rankingu „Doing Business in Poland 2015”, tworzonym przez Bank Światowy – jako miasto, w którym są najlepsze warunki do rozwoju małych i średnich firm. Jest to zatem przestrzeń sprzyjająca innowacyjnym rozwiązaniom – takim, jakie zostały zastosowane w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Zapomnijmy o starych kamienicach, przydrożnych hotelach, salach o niewyróżniającym się niczym designie. Nowoczesność i elastyczność to cechy BCTW, którego oferta skierowana jest zarówno do organizatorów targów, wystaw i zjazdów, jak i konferencji, szkoleń czy imprez artystyczno-rozrywkowych.

   

   

  Usytuowanie w największym mieście województwa kujawsko-pomorskiego gwarantuje sprawny dojazd. 11 kilometrów od Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Paderewskiego, kilkanaście minut jazdy z dworca kolejowego Bydgoszcz Główna. W pobliżu przebiega droga krajowa nr 5 (Poznań-Trójmiasto), więc można liczyć na dogodny dojazd autem z całej Polski.

   

   

  Konferencje o każdej porze roku

   

   

  Na część konferencyjną składają się 4 sale o łatwo zapadających w pamięć nazwach, związanych z porami roku. Największa z sal, Wiosna (357 mkw.), o kolorystyce utrzymanej w zieleni, brązach i szarościach, bez problemu pomieści do 300 osób w ustawieniu teatralnym. W sali Zima (274 mkw.) znajdzie się miejsce dla 220 gości w takim samym układzie. Dominuje w niej niebieska barwa. Z kolei ciepłym odcieniem koloru pomarańczowego odznacza się Jesień (130 mkw.), która pomieści 120 uczestników spotkania biznesowego. Najmniejsze z pomieszczeń, sala Lato (90 mkw.), utrzymana w czerwieni i szarościach, będzie idealna na konferencje na 80 osób. Łącznie sale mogą pomieścić do 720 gości.

   

   

  Uwagę zwracają elementy dekoracyjne – piękne fotografie Bydgoszczy, również podporządkowane głównemu motywowi. Jest to bardzo komfortowa przestrzeń konferencyjna – nie ma tu żadnych barier architektonicznych, wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane, istnieje możliwość całkowitego zaciemnienia, dostępny jest bezprzewodowy Internet. To, co niewątpliwie wyróżnia Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze od innych obiektów o tym charakterze, to zastosowanie przy projektowaniu części konferencyjnej dźwiękochłonnych ścianek mobilnych, dzięki którym dostępną przestrzeń można dowolnie modelować, łączyć i dzielić, zgodnie z zapotrzebowaniem klientów. Mogą oni również liczyć na profesjonalny sprzęt – rzutnik multimedialny, ekran, nagłośnienie, mównicę, mikrofon, whiteboard, a także wsparcie techniczne podczas wydarzenia firmowego oraz nieodpłatny parking na 650 miejsc. Sale konferencyjne są znakomicie rozplanowane – z każdej z nich można bezpośrednio przejść do części targowo-wystawienniczej, w pobliżu znajduje się zaplecze cateringowe, pomieszczenie prasowe oraz strefa VIP.

   

   

  Kameralne spotkania i przedsięwzięcia z rozmachem

   

   

  Nieodłącznym elementem życia człowieka biznesu są również spotkania w kameralnym gronie. Ważne jest, by odbywały się one w przestrzeni sprzyjającej rozmowom, dostosowanej gabarytem do liczby uczestników, wygodnej i wyciszonej. Dla takich klientów przygotowano w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym eleganckie Lobby oraz strefę VIP, na którą składają się 2 oryginalnie zaprojektowane pomieszczenia o powierzchni około 54 mkw., idealne na spotkania w gronie do 8 osób. W apartamentach znalazły się: salon, aneks kuchenny (wszak nie samą pracą żyje człowiek!) oraz zaplecze sanitarne. Podobnie jak w przypadku części konferencyjnej, możliwe jest całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Do dyspozycji gości oddane są ponadto – sprzęt audiowizualny (TV LCD) oraz laptop.

   

   

  BCTW to jednak przede wszystkim miejsce stworzone z myślą o organizacji imprez na wielką skalę. Niech liczby mówią same za siebie – 11 000 mkw. powierzchni ekspozycyjnej, 13 m wysokości, 3 hale wystawiennicze mogące pomieścić łącznie 9846 osób! To daje pole do popisu dla organizatorów wszelkiej maści wydarzeń: targów, koncertów, imprez sportowych (tu właśnie odbyło się uroczyste zamknięcie Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce). A może warto pomyśleć o wykorzystaniu tej przestrzeni na… uroczysty bankiet? Odpowiednia scenografia, oświetlenie, muzyka i uzyskujemy elegancką, przestronną i nastrojową salę. W BCTW nie ogranicza nas nawet wyobraźnia.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku:

Oferty specjalne

 • Oferta Wigilijna dla firm

  Wigilia firmowa w BCTW to tradycyjne polskie potrawy, profesjonalna obsługa i wyjątkowy nastrój. W nowoczesnych wnętrzach, w przyjemnej atmosferze można czerpać radość z chwil spędzonych ze swoimi współpracownikami.
 • Ogólna Oferta BCTW

  Ogólna Oferta BCTW skierowana jest do firm, które organizują szkolenia, spotkania firmowe, sympozja, konferencje czy różnego rodzaju prezentacje. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
 • -15 % rabatu przy co trzecim wynajmie sali konferencyjnej

  -15 % rabatu przy co trzecim wynajmie sali konferencyjnej przez danego klienta. Rabat obowiązuje przez 1 rok od czasu pierwszego wynajmu. do 31.12.2016r. Promocje i rabaty nie sumują się.