Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Club & Restaurant Platinium

Fredry 6, 00-097 Warszawa
www.platiniumclub.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Club & Restaurant Platinium

Byliśmy, widzieliśmy: Art deco i dubstep, czyli eventy i konferencje w warszawskim Platinium Club

Data aktualności: 12-01-2016

 • Byliśmy, widzieliśmy: Art deco i dubstep, czyli eventy i konferencje w warszawskim Platinium Club - Club & Restaurant Platinium

  Jest w ścisłym centrum, tuż obok Krakowskiego Przedmieścia, Ogrodu Saskiego i pl. Piłsudskiego. We wnętrzach łączy art deco i nowoczesne elementy wystroju. Nocą tętni beatami i muzyką, a w dzień – sprawdzi się podczas konferencji, spotkania biznesowego albo prezentacji produktu. O jakim miejscu mowa? Byliśmy, widzieliśmy – Club Platinium w Warszawie.


   

  Lokalizacja:

  Platinium Club & Restaurant znajduje się w centrum Warszawy, przy ul. Fredry, sąsiadującej z Ogrodem Saskim, zaledwie 5 min. spacerem do Krakowskiego Przedmieścia i pl. Piłsudskiego. Od dworca Warszawa Centralna dzieli go niespełna 3 km, a od lotniska – 11 km. Tuż przy Starówce, ale jednocześnie niedaleko od Placu Bankowego i Metra Ratusz Arsenał.
  Auta parkuje się na ulicy przed klubem, która w czasie eventów może zostać zamknięta na potrzeby gości.

   

   


  Wygląd:

  Klub mieści się w dwupiętrowej, neoklasycystycznej kamienicy projektu Józefa Piusa Dziekońskiego, wybudowanej w latach 1896–1897, zmodernizowanej w 1913 r. (nowe skrzydło) i gruntownie odnowionej w 1996 r. Od 1975 r. budynek jest wpisany do rejestru zabytków.
  W wystroju wnętrz, oprócz nowoczesnych rozwiązań, mebli i detali, zachowano modernistyczne elementy – oryginalne kolumny, drzwi i inne elementy drewniane. Wiszące żyrandole również nawiązują do stylu art deco. Lokal utrzymany jest w kolorach brązu i jasnego beżu oraz bieli, a różnokolorowe podświetlenia: fioletowe, różowe, zielone nadają mu energetycznego wyglądu.  Sale konferencyjne:

  Platinium obejmuje ok. 1000 mkw. powierzchni. Przestrzeń klubu podzielona jest na 4 strefy.
  Z holu głównego, przy którym znajduje się szatnia, przechodzimy do głównej sali – Kolumnowej. Zainstalowano tu ekran ledowy, nad podestem scenicznym. Można tu zorganizować spotkanie w układzie kinowym dla ok. 100 osób, zarówno przy pełnym zaciemnieniu, jak i przy świetle dziennym. Podczas eventu albo wieczornego koktajlu część ta może też służyć jako parkiet do tańca. Na wprost podestu i ekranu jest również antresola, mieszcząca 20 osób. Na antresoli ulokowano też stanowisko techniczne do obsługi sprzętu eventowego i konferencyjnego.
  Klub dysponuje różnego rodzaju meblami, które można dowolnie zestawiać i aranżować, wedle potrzeb. Są to niskie i wysokie stoliki, kanapy, pufy i stylizowane krzesła „ludwiki”.

   

  W dalszej części sali rozlokowany jest bar, a za nim Loże Zielone.

  Z sali głównej przechodzi się dwoma korytarzami do dalszych pomieszczeń. Korytarz na lewo od wejścia prowadzi do Sali Lustrzanej, mieszczącej 20 osób i Sali Czerwonej dla 50 osób. Sale te można zarezerwować na spotkanie wydzielone od pozostałych eventów w lokalu - prywatny bankiet czy spotkanie biznesowe. Łącznie w obu salach na koktajlu może się bawić ok. 100 osób.

   


  Korytarz z prawej strony prowadzi natomiast do Sali Klubowej. Sala ta ma 78 mkw. powierzchni i jest w niej 35 miejsc siedzących oraz bar. To pomieszczenie także można oddzielić od reszty klubu i zorganizować tam bardziej kameralne spotkanie.
  Wydzielone strefy mogą być obsługiwane przez ochronę, a goście zaopatrzeni w specjalne opaski albo inne oznaczenia, mają możliwość swobodnego wejścia do sal, w których odbywa się ich event.
  W sezonie letnim otwarty jest też Platinium Garden – lounge na patio o powierzchni 300 mkw., w którym można zamawiać dania z grilla i orzeźwiające drinki.

   

  Pokoje:

  Klub nie oferuje noclegów. W niewielkiej odległości od niego znajduje się kilka hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych, m.in. Hotel Bristol i Sofitel Warsaw Victoria.

   

  Restauracje i bary:


  Klub dysponuje własną restauracją oraz obsługą cateringową na wysokim poziomie. Oferuje pełne menu – przekąski, zupy, dania główne i desery. Propozycje dostosowuje do zamówień klienta. W salach klubowych funkcjonują dwa bary, a latem również letni ogródek - Platinium Garden.

   

   

  Usługi i atrakcje:


  W przypadku prestiżowych wydarzeń dla licznych grup istnieje możliwość zamknięcia ulicy Fredry tylko dla gości klubu. Można dowolnie zaaranżować wejście, z użyciem czerwonego dywanu i innych atrakcji. Klub ma własną obsługę techniczną, oprawę audiowizualną i didżejską.

   

  Co wyróżnia obiekt konferencyjny:


  Znakomite położenie w centrum miasta, blisko Starówki i luksusowych hoteli. Elastyczne podejście do klienta. Możliwość organizacji różnorodnych spotkań – od dużych, prestiżowych eventów, po małe kameralne konferencje, prezentacje produktów czy integracyjne spotkania firmowe.

   

  ►Opinia serwisu konferencje.pl:


  Wszechstronny obiekt w centrum Warszawy na firmowe eventy, prezentacje produktów, konferencje i spotkania biznesowe. Duża, zróżnicowana przestrzeń i wysokie pomieszczenia oraz dobre zaplecze techniczne dają możliwość ciekawej aranżacji klubu w zależności od wymagań klienta.

   

  Zdj. Platinium Club, fotopolska.eu

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: