Co łączy słynny Spodek, Park Powstańców Śląskich czy Muzeum Śląskie? Niewątpliwie fakt, że są stałymi punktami na liście miejsc, które osoby przebywające w Katowicach powinny odwiedzić. Również to, że znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie otwartego w grudniu 2017 r. Courtyard by Marriott Katowice City Center. Lunch firmowy w restauracji na 27. piętrze najwyższego budynku w mieście, nowoczesne sale konferencyjne i komfortowe pokoje o oryginalnym designie. To wszystko czeka na Ciebie w katowickim czterogwiazdkowcu. Znakomitym do pracy i relaksu na najwyższym poziomie – dosłownie i w przenośni.

Lokalizacja: Cztery gwiazdki w samym sercu Katowic

Marriott Katowice City Center Katowice sale konferencyjneIdealna lokalizacja, szczególnie dla osób niezorientowanych w topografii stolicy Górnego Śląska. Ulica Uniwersytecka to samo centrum Katowic, punkt, z którego w ciągu 5-10 min można dotrzeć pieszo do wielu atrakcji: Rynku, Muzeum Śląskiego, Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek, Międzynarodowego Centrum Kongresowego czy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. W pobliżu wieżowca Altus, w którym znajduje się czterogwiazdkowiec, w alei Korfantego, znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, których liniami można w ciągu kilku minut dotrzeć do dworca kolejowego lub Strefy Kultury. Z Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach kursuje miejski autobus oraz prywatne busy, które w ciągu godziny dowiozą pasażerów do centrum miasta (Supersam oddalony jest od hotelu o kilka minut spacerem). Na życzenie, personel hotelu zajmie się transferem z lotniska lub dworca. Zmotoryzowani goście Marriotta mogą skorzystać ze strzeżonego, płatnego, 3-poziomowego podziemnego parkingu na 560 miejsc. Wokół Altusa, w płatnej strefie miejskiej, rozmieszczonych jest około 30 stanowisk naziemnych. Przed wejściem do hotelu znajduje się postój taksówek. Tu też mogą z autokarów wysiadać goście, natomiast same pojazdy muszą parkować np. na dużym przestronnym parkingu w pobliżu Muzeum Śląskiego, około 1 km od hotelu. Wieżowiec otoczony jest kamienicami z jednej strony, Parkiem Powstańców Śląskich z drugiej. W bezpośredniej bliskości znajdują się też kawiarnie, restauracje, budynki Uniwersytetu Śląskiego.

Wygląd: Przestronne, jasne przestrzenie o interesującym designie

Nazwa (od łac. altus – wysoki) zobowiązuje. Altus od 15 lat zajmuje pierwsze miejsce wśród najwyższych budynków w Katowicach. 125 m wysokości i 30 kondygnacji nadziemnych zapewnia mu palmę pierwszeństwa, a goście znajdującego się wewnątrz hotelu Courtyard Marriott Katowice City Center nie muszą się martwić o to, że będzie im trudno odnaleźć im drogę do wtopionego w krajobraz miejski budynku. Altus to nowoczesny, przeszklony wieżowiec, złożony z 3 brył połączonych ze sobą atrium. W liczącej 4 piętra Galerii oraz w tzw. Wieży Wysokiej poza hotelem Courtyard by Marriott Katowice City Center wraz z jego Centrum Konferencyjnym znajdują się kawiarnie, restauracje, banki, klub fitness oraz butiki. Na wyższych kondygnacjach można wynajmować biura klasy A+. Na parterze Altusa, obok winiarni i kantoru, znajduje się główne wejście do hotelu. Wkraczamy do przestronnego i eleganckiego lobby z wygodnymi kanapami oraz ekranami, w którym możemy umówić się z partnerami biznesowymi na rozmowę. Obok znajduje się całodobowy kiosk z przekąskami i napojami, business corner z komputerem z dostępem do wifi, drukarką i wyposażeniem biurowym oraz recepcja. Z niej przechodzimy bezpośrednio do małego holu z dwoma windami, którymi można dotrzeć do sal konferencyjnych oraz pokoi.    

Courtyard Marriott Katowice City Center został uroczyście otwarty w grudniu 2017 r. Zajął miejsce hotelu Qubus Prestige Katowice, zamkniętego w 2016 roku.

Sale konferencyjne: Nowocześnie wyposażone sale, stylowy Boardroom i przestronne foyer idealne na networking i... targi

Zacznijmy od liczb: 600 mkw. Centrum Konferencyjnego, 8 sal z opcją łączenia oraz Boardroom, a to wszystko na 2. piętrze wieżowca Altus. Na tę kondygnację dojedziemy dwiema ogólnie dostępnymi windami hotelowymi. Większe elementy scenografii lub meble można wwieźć windą techniczną, znajdującą się obok sali Bali, lub windą towarową, w której pomieści się nawet motocykl, do której trzeba przejść przez centrum fitness na tym samym piętrze. Po wyjściu z windy, z lewej strony znajdują się windy, z których korzystają pracownicy części biurowej Altusa. W tym przedsionku można podczas konferencji lub eventu przygotować dla uczestników szatnię (na nawet 200 okryć). Kierując się w prawo, wkraczamy do holu, w którym można ustawić recepcję konferencyjną i wyświetlać na wiszącym na ścianie ekranie reklamy firmy, informację o układzie sal, programie spotkania lub materiał promocyjny. Z prawej strony holu usytuowane są 3 sale (Madagaskar 1, 2 i 3, odpowiednio po 48, 59 i 98 mkw.), które można połączyć w jedną przestrzeń o powierzchni 205 mkw., dając możliwość pomieszczenia 300 osób w układzie teatralnym.

Marriott Katowice City Center Katowice sale konferencyjne

Z lewej strony holu znajdują się sale Jamajka 1 i Jamajka 2 (59 mkw. i 89 mkw., w połączeniu – przestrzeń na 200 gości) oraz Bali 1 i Bali 2 (49 mkw., 58 mkw., w połączeniu – na 110 osób). Wszystkie sale konferencyjne są klimatyzowane, zaprojektowane na planie prostokąta, z dużymi oknami, błękitno-kremową wykładziną na podłodze, białymi ścianami oraz oświetleniem ledowym z opcją dopasowywania kolorów do nastroju spotkania. Sale wyposażone są w profesjonalny sprzęt audio-wizualny, monitory, opuszczane elektrycznie ekrany, zabudowane nagłośnienie. Ścianki dzielące pomieszczenia są dźwiękoszczelne. W zależności od charakteru spotkania (np. szkolenia informatyczne, kursy branżowe, sympozjum, przyjęcie firmowe) dobierane są odpowiednie meble, ustawiane mobilne barki. Wszystkie sale konferencyjne mają dostęp do światła dziennego i widok na okolicę wieżowca, jedynie okna sal Bali 1 i 2 wychodzą na atrium budynku. Istnieje możliwość pełnego zaciemnienia wszystkich wnętrz. Przerwę kawową można zaaranżować w samych salach, we foyer lub na 27. piętrze, w restauracji. Usytuowany przy windach Boardroom to salonik, idealny na narady firmowe lub spotkania rekrutacyjne. Kameralny charakter spotkania zapewnia stylowy wystrój: okrągły drewniany stół, miękkie fotele, zasłony, lampy i dźwiękoszczelne drzwi.

Marriott Katowice City Center Katowice sale konferencyjne

Marriott Katowice City Center Katowice sale konferencyjne

Uwagę zwraca foyer, któremu projektant poświęcił dużo uwagi. Nie jest to zwyczajowy pusty hol pomiędzy salami konferencyjnymi, lecz przestronna przestrzeń z wydzielonymi strefami wypoczynkowymi. Zauważalna jest konsekwencja motywów przewodnich, widocznych w Boardroomie. Wnętrze ocieplają drewniane panele, miękkie wykładziny, zasłony, designerskie lampy. Goście spotkań mogą odpoczywać na miękkich sofach, pufach i fotelach, na półkach ustawione są dekoracje, a przy ściance - duży bar. Nie brakuje też strefy networkingu z wysokimi stołami. W tej przestrzeni można także przygotować targi i rozmieścić stanowiska dla wystawców. 

Pokoje: Interesujący design, oryginalne dodatki i widok z okien na metropolię

Odpoczywać też trzeba umieć. A jest to dużo prostsze, gdy wnętrze, w którym przebywamy, swoim komfortem skłania do przerwania biegu i skupieniu się na relaksie. Pokoje Courtyard Marriott Katowice City Center z pewnością zachęcają do spędzenia w nich trochę więcej czasu, niż się zakładało w napiętym grafiku. 151 luksusowych pokoi rozmieszczonych jest na najwyższych kondygnacjach Altusa – piętrach od 19. do 26. Inspirujący widok na panoramę miasta gwarantowany! Jest nowocześnie i elegancko. Przestrzeń jest funkcjonalnie rozplanowana. Odpowiedzialna za projekt pracownia Iliard Architecture Project Managemen zadbała o spójność z pozostałymi wnętrzami hotelu. Jest jasno, przestronnie, na podłodze leży miękka wykładzina o interesującym wzorze, na ścianach zaś drewniane panele zestawione są z minimalistycznymi czarnymi meblami. Dominują neutralne, przyjemne dla oka odcienie błękitu, zieleni, szarości i beżu. Przysłowiową "kropką na i" są lampy o designerskich kształtach, rozmieszczone we wszystkich punktach pokoju, które wymagałyby dodatkowego doświetlenia: podczas lektury, pracy przy laptopie lub odpoczynku.

Na ścianach powieszono grafiki o pojawiającym się nie tylko tu motywie geometrycznych wzorów. Jeden z największych pokoi – Suite – podzielony jest na strefę nocną z łóżkiem typu King, oraz dzienną z dużym narożnikiem, wygodnymi fotelami i okrągłym stołem z forniru z orzecha amerykańskiego. Przestrzeń dodatkowo powiększają lustra. Do dyspozycji gości oddany jest ekspres kapsułkowy, czajnik, zestaw do prasowania i sejf. Niezależnie od miejsca, w którym chcielibyśmy popracować, można bez problemu znaleźć gniazdko elektryczne oraz wejście do USB. Gdy uda się już oderwać od widoku za oknem, można zrelaksować się przy którymś z dwóch TV LCD (49 cali). Choć znajdujemy się w centrum Katowic, nie słychać szumu miejskiego – pokoje są bardzo dobrze wyciszone.

Marriott Katowice City Center Katowice sale konferencyjne

Marriott Katowice City Center Katowice sale konferencyjne

Restauracje i bary: Doskonała kuchnia 125 metrów nad ziemią

27th floor należy do elitarnego grona polskich restauracji z najpiękniejszym widokiem na miejską panoramę. Na najwyższym, 27. piętrze hotelu, usytuowane są: przestrzeń restauracyjna, w której rano serwowane są w postaci bufetu szwedzkiego śniadania, a także otwarta do 2. rano strefa klubowa oraz VIP Room, oddzielony od ww. stref dźwiękoszczelną przeszkloną ścianą. Łącznie 700 mkw. na firmowe lunche, biznesowe spotkania i eventy. Na wprost od windy znajduje się duży bar, z którego można skierować się do części stolikowej, zasiąść wygodnie w lożach typu VIP lub popracować przy wysokim stole wyposażonym w gniazdka elektryczne. Niezależnie od wybranego miejsca, można zachwycić się widokiem na metropolię.

Marriott Katowice City Center Katowice sale konferencyjne

Marriott Katowice City Center Katowice sale konferencyjne

27th floor specjalizuje się w kuchni międzynarodowej, w menu nie brakuje też inspiracji daniami regionalnymi, serwowane są produkty lokalne i sezonowe. Śniadania w postaci bufetu szwedzkiego są różnorodne, dostosowane do oczekiwań gości, świeże i bardzo smaczne. Pieczywo i słodkości wyglądają apetycznie, a smakują jeszcze lepiej. Śniadanie można zamówić też do pokoju. Strefa restauracyjno-śniadaniowa ma kształt cyfry 8, przy czym środkową część zajmuje otwarta kuchnia oraz podłużny stół z ustawionymi półmiskami. Tu podczas konferencji można zaaranżować przerwę kawową, a podczas eventu – szwedzki stół. Pomiędzy tą strefą a częścią klubową znajduje się VIP Room, idealny na kameralne Private Dining lub spotkania biznesowe na około 20 uczestników. Jeśli chcesz zorganizować imprezę zamkniętą, zainteresuj się ofertą cocktailbaru. Można tu urządzić minikoncert, firmowe spotkanie integracyjne lub zaprosić 80 osób na bankiet zasiadany. Ta przestrzeń, o kształcie litery L, wyposażona jest w nagłośnienie strefowe, monitory, w pobliżu znajduje się palarnia oraz loże VIP. Wieczorem na gości czekają doskonałe drinki, przekąski i widok na oświetlone nocą miasto. 

Dodatkowe atrakcje:

Lubisz aktywny tryb życia i nie wyobrażasz sobie poranka bez wizyty w siłowni? Trafiłeś w dobre miejsce. Goście Courtyard Marriott Katowice City Center mogą bezpłatnie korzystać ze znajdującego się na 2. piętrze Atrium GetFit Fitness. A w nim całodobowa siłownia ze strefami: Cardio i ponad 140 urządzeniami do ćwiczeń każdej partii mięśni, Spinning i specjalnymi rowerami, także przy asyście wirtualnego trenera, oraz siłową wyposażoną w maszyny oporowe i hantle. Dodajmy do tego saunę oraz – dodatkowo płatne – korty do squasha i mamy wyobrażenie o aktywnym wypoczynku spod znaku Marriott.

Marriott Katowice City Center Katowice sale konferencyjne

Jeśli chcesz, by goście Twojego spotkania lepiej poznali atrakcje aglomeracji śląskiej, zgłoś taką chęć personelowi hotelu. Skontaktuje Cię on z zaprzyjaźnioną agencją turystyczną, która organizuje wycieczki w najważniejsze i najbardziej interesujące miejsca w regionie.


►Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Znakomite położenie, dzięki któremu można zorganizować event lub konferencje w samym sercu Katowic. Sale konferencyjne dają możliwość łączenia, są nowocześnie wyposażone, z możliwością dostosowywania wnętrza do charakteru spotkania. Przestronne i interesująco zaprojektowane foyer zachęca do zorganizowania w nim lunchu lub networkingu. Pokoje o wysokim standardzie zawierają wszystko, czego potrzebuje gość, aby w komfortowych warunkach pracować, a przede wszystkim  odpocząć. I widok – położona na 27. piętrze restauracja może zachwycić nie tylko kuchnią, ale i możliwością podziwiania panoramy miasta.

►Opinia serwisu konferencje.pl:

Wysokiej klasy hotel, który na pewno zapadnie w pamięć uczestnikom spotkań biznesowych. Życzliwy i kompetentny personel doradzi podczas przygotowywania konferencji. Sale konferencyjne są bardzo dobrze wyposażone, więc można w nich zaaranżować zarówno szkolenia, jak i uroczystości o mniej formalnym charakterze. Organizując eventy, warto przyjrzeć się ofercie restauracji 27th floor, a na kameralne spotkania zarezerwować któryś z eleganckich boardroomów.

Zdj. red. (ja), materiały prasowe