Najnowszy obiekt Grupy Arche - Cukrownia Żnin - został oficjalnie otwarty w czerwcu br. Kompleks konferencyjno-wypoczynkowy łączy postindustrialny klimat z nowoczesnymi udogodnieniami. Na organizatorów spotkań czekają obecnie: 184 pokoje i apartamenty, 11 sal konferencyjnych, restauracja, klub Wirownia z kręgielnią, beach bar z plażą oraz browar Stacja Filtracja.  Na jesień zaplanowane jest oddanie do użytku kolejnych 126 pokoi, strefy spa, wellness, saun i manufaktury cukierków.

Cukrownia Żnin jest flagową inwestycją Grupy Arche i kolejnym odrestaurowanym obiektem zabytkowym. Usytuowany nad Jeziorem Żnińskim Dużym kompleks został zaaranżowany w murach XIX-wiecznej cukrowni. 

Wizytówką centrum konferencyjnego Cukrowni Żnin jest sala o powierzchni 1360 m kw., która w układzie teatralnym pomieści 1200 osób. Na uwagę zasługuje wysokość ścian - ponad 6 m, co umożliwi instalację wielkogabarytowych elementów scenografii. Do sali można wjechać bezpośrednio z parkingu. Salę tę podzielić można na 3 moduły odpowiednie na konferencje dla 300 uczestników każdy.

Cukrownia Żnin sale konferencyjne

Ponadto Cukrownia Żnin ma w swojej ofercie biznesowej dodatkowych 7 sal wielofunkcyjnych, o powierzchni od 73 m kw. do 143 m kw. Część z nich dzięki ściankom mobilnym można łączyć w większe przestrzenie. Szukający oryginalnego miejsca na spotkanie integracyjne powinni zainteresować się również salą kinową Burakino dla 100 osób. Wszystkie sale konferencyjne są klimatyzowane, wyposażone m.in. w nagłośnienie stacjonarne, ekrany, projektory, rzutniki slajdów, sprzęt TV/DVD. Łącznie centrum konferencyjne zajmuje powierzchnię 2200 m kw.

Cukrownia Żnin sale konferencyjne

W strefie biznesowej, podobnie jak w części noclegowej oraz przestrzeniach wspólnych zadbano o spójny projekt wnętrz, nawiązujący do przeszłości obiektu. W sali Magazyn Cukru ściany zdobią oryginalne, dawne worki cukru, a w hotelu goście natrafią na stare lampy, tablice informacyjne czy elementy dawnych maszyn.

W pierwszym etapie inwestycji oddano 184 pokoje i apartamenty, kolejnych 126 zostanie udostępnionych gościom na jesień. Goście wybierać mogą między pokojami jednoosobowymi, dwuosobowymi typu twin, apartamentami oraz pokojami rodzinnymi. Docelowo Cukrownia Żnin zaoferuje 636 miejsc noclegowych.

Cukrownia Żnin sale konferencyjne

W kompleksie działają już: restauracja a la carte Melasa, klub Wirownia (500 m kw.), kręgielnia z 4 profesjonalnymi torami, którą można wynająć na wyłączność, a także plaża wraz z beach barem, szkółką kitesurfingu i wypożyczalnią sprzętu wodnego.