Czy efekt "wow" podczas konferencji jest ważny? Pewnie, że tak! Takie wrażenie może wywrzeć ten nowoczesny hotel w industrialnym klimacie - Fabryka Wełny. Odrestaurowana z pietyzmem fabryka z czerwonej cegły ma nie tylko świetne zaplecze konferencyjne, ale też zapewnia ciekawe atrakcje dla uczestników spotkań. A to wszystko w sercu Polski, pod Łodzią, w Pabianicach. "Byliśmy, widzieliśmy" to niezwykłe miejsce.

Lokalizacja: 

Centrum Polski, centrum miasta

Hotel Fabryka Wełny SPA znajduje się w centrum Pabianic, przy ul. Zamkowej. Do centrum Łodzi jest stąd 15 km, dojazd jest szybki i komfortowy. Od dworca Łódź Kaliska obiekt dzieli 15 km, a od lotniska – 11 km. Wjazd samochodem na parking znajduje się po drugiej stronie budynku (od strony ul. Grobelnej). Hotel zadbał o komfortowe miejsca do parkowania – można tu pozostawić 260 aut.

Wygląd:

Industrialnie, nowocześnie, ale zarazem tradycyjnie

Hotel mieści się w odrestaurowanej fabryce rodziny Barucha. Renowacja trwała aż siedem lat, ale dokonano jej z wielkim pietyzmem. Dziewiętnastowieczna fabryka z czerwonej cegły w swoim wnętrzu łączy klimat industrialny z nowoczesnym – metalowe elementy, drewniane podłogi, surowe, ale ciepłe ściany i duże okna – prezentują się imponująco i bardzo ciekawie. Na trzecim piętrze znajduje się basen o niebanalnym wyglądzie – jedna ze ścian, od strony wnętrza jest przeszklona, zachęcając gości do odwiedzin i relaksu.

Sale konferencyjne:

Przestronne sale ze świetnym wyposażeniem

Przestrzeń konferencyjna ma 650 mkw. Składa się na nią 6 sal – pięć z nich można łączyć za pomocą ruchomych ścian, uzyskując powierzchnię dla 460 osób w ustawieniu kinowym. Moduły mieszczą od 45 do 90 osób każdy. Sale konferencyjne można również połączyć z foyer. Są bardzo nowocześnie urządzone i wyposażone. Pachną nowością! Szósta sala to kameralne, ceglane pomieszczenie idealne na spotkania biznesowe przy wspólnym stole.

Pokoje:

Drewno, metal i... wełna

Hotel dysponuje 115 miejscami noclegowymi w 50 pokojach i 4 apartamentach. Pokoje urządzone są designersko, z wełnianymi detalami nawiązującymi do nazwy obiektu, dają wrażenie przestrzeni i są bardzo widne. Kolorystyka wnętrz jest stonowana, współgra z ceglanymi ścianami i drewnem.

Restauracje i bary:

Nowatorskie podejście do tradycji

Restauracja Przędzalnia współgra wystrojem z koncepcją architektoniczną budynku. Można tu zorganizować bankiet na 100 osób. Pomimo industrialnego charakteru jest jednak bardzo przytulna. Szef kuchni Wiesław Bober serwuje dania kuchni polskiej i europejskiej w nowoczesnym wydaniu, z uwzględnieniem produktów sezonowych. Barwiarnia to natomiast kawiarnia z barem, w której można oprócz zamawiania przekąsek, kawy i drinków – obejrzeć wydarzenia kulturalne i sportowe na jednym z telewizorów.

Atrakcje i usługi:

Idealne na relaks po pracowitym dniu konferencyjnym

Pod tym względem oferta Fabryki Wełny jest bardzo różnorodna – wspomniany wcześniej nowoczesny basen, siłownia, kręgielnia, sala fitness to nie wszystkie atrakcje! Hotel ma własną salę do squasha, a po wysiłku fizycznym czy wyczerpującej konferencji można zrelaksować się w spa lub na pobliskim polu golfowym (400 m od hotelu).

► Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Niebanalny, pofabryczny klimat, ciekawa i spójna koncepcja wystroju. Dogodne położenie w centrum Polski, z dobrym dojazdem do lotniska i do Łodzi. Profesjonalna kadra zarządzająca z dużym doświadczeniem.

► Opinia serwisu konferencje.pl:

Obiekt idealny na konferencje i szkolenia. Zapewnia nie tylko profesjonalne zaplecze i obsługę, ale gościnność i miłe doznania estetyczne. Stosunek bazy noclegowej do zaplecza konferencyjnego nieco mniej korzystny niż w innych obiektach. Świetne zaplecze sportowe i relaksacyjne dla uczestników konferencji.