Konferencja na terenie... bazy Miejskich Zakładów Autobusowych? Czemu nie! Szukajmy nieoczywistych rozwiązań i tropmy niebanalne miejsca na eventowej mapie Warszawy. Takim niewątpliwie jest Hala B, imponująca przestrzeń o ciekawej architekturze, bardzo dobrym usytuowaniu i dużym potencjale eventowym. Byliśmy, widzieliśmy i opisujemy dla Was Halę B na warszawskim Marymoncie.

Położenie

Doskonałe skomunikowanie z różnymi dzielnicami stolicy

Hala B usytuowana jest na terenie bazy Miejskich Zakładów Autobusowych przy ulicy Włościańskiej na warszawskim Żoliborzu. Uczestnicy konferencji i eventów organizowanych w tej lokalizacji dojadą sprawnie na miejsce komunikacją miejską. Kilka minut spacerem od Hali B znajduje się stacja metra „Marymont” wraz z parkingiem PR oraz przystanki autobusowe i tramwajowe, z których kursują linie łączące Żoliborz z innymi dzielnicami miasta. Przejazd do Śródmieścia zajmie nam około kwadransa. Do obiektu dojechać można od strony ulicy Włościańskiej, na tyłach Hali Marymonckiej. Tam też znajduje się parking na około 20–30 miejsc, do wykorzystania przez organizatorów wydarzeń i obsługę techniczną.  

Wygląd:

Industrialna przestrzeń na duże imprezy

Hala B pochwalić się może historią sięgającą lat 20. ubiegłego wieku. Pierwotnie służyła jako Cegielnia Miejska, by po kilku latach mieścić warsztaty samochodowe. Włączona do MZA pełniła funkcję zakładu naprawy taboru. W sąsiedztwie Hali B znajduje się hala, gdzie garażują pojazdy Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, parking wykorzystywany na co dzień przez pracowników MZA, budynki administracyjne oraz warsztaty. Na potrzeby wydarzenia można wykorzystać teren okalający obiekt.

Hala B jest przestrzenią w prawdziwie industrialnym klimacie. Uwagę zwracają przeszklony dach w kształcie kopuły z łukami oraz elementy architektury zachowane od czasu powstania hali – płytki na posadzce antresoli czy boazeria położona na ścianach na 1. piętrze obiektu. O tym, gdzie się znajdujemy, przypominają stare tablice kierunkowe z linii autobusowych.

Sale konferencyjne:

Ponad 2000 mkw. przestrzeni eventowej

Obiekt składa się z dwóch połączonych ze sobą części o niemal bliźniaczym układzie. Obie są przestronnymi halami o szerokości około 20 m i długości 37 m i o powierzchni odpowiednio: 767 mkw. oraz 777 mkw. Do Hali B przynależą też dodatkowe przestrzenie, które powiększają i tak niebagatelny metraż na eventy. Na łącznie 2300 mkw. zorganizujemy kongres na 500 osób w układzie teatralnym, natomiast podczas bankietu zasiadanego pomieści się tu 1600 gości. Do obiektu prowadzą duże drzwi, przez które bez problemu przetransportować można duże elementy scenografii lub wprowadzić pojazd. Hala nie jest klimatyzowana, ale w dachu znajdują się otwory wentylacyjne.

Podział na dwie części warto wykorzystać, planując swoje wydarzenie. W jednej zaaranżujemy np. konferencję lub warsztaty, po których uczestnicy przejdą jednym z łączących korytarzy do części drugiej, w której będzie czekać na nich strefa cateringowa bądź atrakcje artystyczne. Niektóre atrakcje towarzyszące eventowi można rozplanować na wyższej kondygnacji Hali, do której dostaniemy się po schodach. Na antresoli organizatorzy przygotować mogą dodatkowe miejsca dla osób obserwujących wydarzenie z góry, strefę VIP, catering lub wydzielić tu strefę dla obsługi technicznej.

Obiekt nie dysponuje własnym sprzętem konferencyjnym i nagłaśniającym, ale na życzenie personel pomoże z zorganizowaniu potrzebnych usług u firm, które mają doświadczenie w realizacji imprez w Hali B.

Hala B to obiekt z dużym potencjałem, szczególnie dla organizatorów poszukujących przestronnych wnętrz poprzemysłowych. Surowej i minimalistycznej przestrzeni łatwo jest nadać odpowiedni klimat za sprawą dobrego oświetlenia i scenografii. Dlatego też chętnie obiekt wybierany jest na sesje zdjęciowe, realizowane są w nim filmy i seriale, reklamy czy filmy promocyjne. Hala B gościła dotąd m.in. Targ Śniadaniowy, festiwal Pixel Heaven, pokaz kolekcji modowej MMC, HM Music, Ekokreatywną Warszawę, koncerty. Inspiracją do nadania określonej formy wielu z tych wydarzeń dostarczyła historia i oryginalne wnętrza Hali B.

Restauracje i bary:

Obiekt nie dysponuje własnym zapleczem gastronomicznym.  

Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Hala B to obiekt o wyjątkowej architekturze i bardzo dogodnej lokalizacji. Przestrzeń nie ograniczy zapędów twórczych – wysokie ściany, minimalistyczny wystrój, w którym nie brak jednak barw. Hala B jest jednym z obiektów, które nietrudno dostosować do zaplanowanych eventów.  

►Opinia serwisu konferencje.pl:

Na konferencje dla 500 uczestników, bankiety dla ponad 1500, targi, wystawy, występy artystyczne, wszelkie formy promocji i pokazy samochodów – Halę B można wykorzystać do wydarzeń różnego typu i na różną skalę. Ich goście z pewnością dobrze poczują się w industrialnych klimatach, a dodatkową atrakcją może być wyszukiwanie śladów dawnego zastosowania Hali. 

Zdj. Jolanta Ambroziak (red.); materiały promocyjne obiektu