Położony w odległości 800 metrów od głównego terminalu Lotniska Chopina trzygwiazdkowy hotel Hampton by Hilton Warsaw Airport powitał swoich pierwszych gości. Obiekt wyróżniają: nowocześnie wyposażona sala konferencyjna, ciekawie zaaranżowana strefa publiczna z częścią biznesową oraz rozbudowane centrum fitness.

Hotel został zaprojektowany w stylu dostosowanym do potrzeb osób podróżujących w celach biznesowo-wypoczynkowych. W sali konferencyjnej o powierzchni około 50 mkw. z powodzeniem mogą być organizowane konferencje, szkolenia, warsztaty i spotkania biznesowe. Ponadto w obiekcie znajduje się 116 nowoczesnych i eleganckich pokoi (część z nich została przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych), czynny przez całą dobę bar z ciepłymi posiłkami oraz bezpłatny i bezprzewodowy dostęp do internetu. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie w hotelowej restauracji. Każdy z pokoi wyposażony jest w łóżko Clean and Fresh Hampton Bed, a także sejf, podstawkę pod laptopa, żelazko z deską do prasowania oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Łazienki są wyposażone w suszarki do włosów, do dyspozycji gości pozostaje również bogaty asortyment produktów do mycia i pielęgnacji ciała. Uczestnicy odbywających się w hotelu konferencji i innych wydarzeń mogą korzystać z parkingu podziemnego na 80 samochodów oraz przestrzeni wokół budynku, gdzie znajduje się blisko 100 miejsc dla podróżujących autem. Łącznie hotel ma 3,8 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Właścicielem i operatorem Hampton by Hilton Warsaw Airport jest Spółka Port-Hotel, która jest również właścicielem i zarządza hotelem Courtyard by Marriott na Lotnisku Chopina w Warszawie. Celem działalności spółki jest realizacja projektów hotelowych oraz zarządzanie hotelami ze szczególnym uwzględnieniem lokalizacji przy regionalnych portach lotniczych oraz w centrach miast. W 2011 roku Port-Hotel zawarł dwie umowy dzierżawy i dwie umowy franczyzy, na podstawie których zrealizował dwa projekty hotelowe: opisany powyżej Hampton by Hilton w Warszawie oraz Hampton by Hilton w Gdańsku, którego otwarcie zaplanowano na drugą połowę 2013 roku. Port-Hotel jest również współinwestorem i będzie dzierżawcą pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance na Lotnisku Chopina, który otworzy się prawdopodobnie w listopadzie 2013 r.