Szukacie hotelu z duszą? Miejsca, w którym doskonale poczują się zarówno wielbiciele stylowych, pałacowych wnętrz, jak i zwolennicy nowoczesnego designu? Otoczonego zielenią, a jednocześnie z dobrym dojazdem do większych miast? Gdzie można odpocząć, efektywnie spędzić czas na spotkaniu biznesowym, zorganizować event lub zaprosić pracowników na zajęcia integracyjne? Bory Tucholskie, klasycystyczny pałac, niebanalne wnętrza i duży potencjał konferencyjny – to wszystko znajdziecie w czterogwiazdkowym Hanza Pałac Wellness SPA.

Położone w województwie kujawsko-pomorskim Rulewo może pochwalić się niezaprzeczalnymi atutami. Malownicze usytuowanie na obszarze parku krajobrazowego zachęci gości szukających zieleni i odpoczynku. W ciągu godziny można z niego dojechać do Gdańska, a w niecałe trzy kwadranse – do Torunia i Bydgoszczy, co z pewnością zainteresuje biznesmenów przebywających w podróży. Jednak prawdziwą wizytówką Rulewa jest perła architektoniczna, klasycystyczny pałac, wybudowany w 1865 roku przez Rudolfa Gustava Theodora Maerckera. Na miejsce budowy wybrano fundamenty dworu Pawłowskich, co w pewien sposób oznaczało kontynuację wizji architektonicznej, dopisanie nowej historii do starej, wygasłej. Rodzina Maerckerów była właścicielami pałacu aż do 1945 roku, a po wojnie budynek został przekazany PGR-owi. W latach 90. obiekt został sprzedany. Włożono wiele trudu w restaurację i przywrócenie mu dawnej świetności, czego efekty goście mogą podziwiać i dziś. Dostojny, dwukondygnacyjny biały budynek, z fasadą, na której widnieje kartusz herbowy rodziny Maerckerów, otoczony jest parkiem krajobrazowym z nutą romantyzmu. Okolica zachęca więc do spacerów, tym bardziej, że na terenie parku znajdują się trzy połączone kanałami stawy, grota kamienna i wzgórze widokowe. Z kolei wnętrza czterogwiazdkowego hotelu Hanza Pałac oraz atrakcje zawarte w ofercie obiektu zainteresują organizatorów eventów i konferencji. Zaproszeni na nie goście nie będą mieli problemu z dojazdem. Ośrodek położony jest zaledwie 5 minut drogi od zjazdu z autostrady A1 w Warlubiu, 15 km od dworca kolejowego w Grudziądzu i 80 km od Portu Lotniczego im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy. Na miejscu do dyspozycji gości oddany jest parking na 40 stanowisk.

Wodna, Kominkowa, a może Parkowa? Sale konferencyjne w hotelu Hanza Pałac

Zapomnijcie o asekuracyjnych barwach i niewygodnych konferencyjnych krzesłach! W hotelu Hanza Pałac sale konferencyjne zaskoczą Was ciekawym designem i śmiałym łączeniem barw: szarość z energetyczną żółcią. Tutaj dba się również o komfort – miękkie, eleganckie krzesła w pałacowym stylu. Do dyspozycji klientów oddane są 4 sale. Z największej z nich, Sali Wodnej (182 mkw.), można przejść na hotelowy basen. W sali wygodnie zasiądzie nawet 200 uczestników konferencji. Znajdziemy w niej rzutnik, ekran, system nagłośnieniowy. Nieco mniejsza Sala Parkowa (161 mkw.) pomieści do 160 osób w układzie teatralnym. Przestrzeń wyróżnia przeszklenie z widokiem na park, można również wyjść na przylegające do niej dwa duże tarasy (125 mkw. i 165 mkw.). Sala jest klimatyzowana, wyposażona w 2 rzutniki, 2 ekrany oraz system nagłośnieniowy. Pozostałe sale: Pałacowa (64 mkw.) oraz Kominkowa (30 mkw.) znakomicie sprawdzą się podczas mniejszych wydarzeń. Usiąść przy kominku w wygodnych fotelach w otoczeniu książek – to na pewno zachęci gości poszukujących miejsca na spotkanie biznesowe w gronie do 12 osób. Hotel Hanza Pałac jest również w stanie zaadaptować na potrzeby konferencyjne dodatkowe dwie sale restauracyjne lub – w celu zorganizowania np. zamkniętych rad – apartamentów z tarasem z widokiem na park. Eventy na dużą skalę, takie jak pikniki firmowe, czy imprezy integracyjne nawet dla 500 uczestników można także przygotować w plenerze.

Regeneracja w Borach Tucholskich. Zaplecze hotelowe, gastronomiczne i rekreacyjne

Planując zakwaterowanie uczestników naszego eventu lub konferencji w hotelu Hanza Pałac, do dyspozycji mamy 52 pokoi, łącznie 120 miejsc (oraz 10 dostawek). W tych przestrzeniach chce się spędzać czas! W projekcie wnętrz uwzględniono historyczny charakter pałacu, atuty naturalnego otoczenia, nie zapominając o nowoczesnych akcentach, które sprawiają, że hotelowe pokoje przyciągają wzrok. Z przestronnych apartamentów w Hotelu Hanza Pałac (50 mkw.) można wyjść na duży taras (30 mkw.) z widokiem na park. Apartamenty są wygodną przestrzenią dla biznesmenów i uczestników konferencji – wyposażone w biurko do pracy, telefon, stałe łącze internetowe, TV LCD. Na życzenie gości bezpośrednio do apartamentu można zamówić śniadanie. Oferta czterogwiazdkowa obejmuje także pokoje klasy LUX oraz Classic.

Udko gęsie confit z delikatnym musem kasztanowym i kopytkami ziołowymi – takie danie skomponuje dla Was Szef Kuchni. Restauracja Hotelu Hanza specjalizuje się w daniach sezonowych, a menu nawiązuje do leśnego otoczenia: znajdziemy tu dziczyznę, grzyby, leśne owoce. Sama restauracja jest stylową i elegancją przestrzenią, w której zorganizować można przyjęcie na 40 osób.

A dokąd warto się udać po spotkaniu biznesowym? Stawiamy na aktywny wypoczynek! Na terenie parku funkcjonuje park linowy z prawdziwego zdarzenia! 4 linie dla dorosłych i zjazd tyrolski nad jeziorem, skok wahadłowy oraz drzewa wspinaczkowe. Idealna atrakcja na firmowy wyjazd integracyjny.  W strefie SPA z kolei znajdziemy m.in. basen, jacuzzi, sauny i łaźnię parową. Możemy także odprężyć się podczas masażu holistycznego lub akupresury twarzy.