Nowy, czterogwiazdkowy hotel konferencyjny w miejscowości Chomiąża Szlachecka niedaleko Bydgoszczy, ma nową nazwę. Znana jest też orientacyjna data jego otwarcia - obiekt przyjmie pierwszych gości pod koniec kwietnia 2014 r.

Jak informuje Barbara Pawliczuk, General Manager Herbarium Hotel Spa, obiekt znany do tej pory jak roboczą nazwą Hotel Chomiąża Park przyjął nazwę Herbarium Hotel Spa. Niewykluczone, że placówka zacznie funkcjonować już w święta wielkanocne 2014 roku.

Konferencje nad jeziorem

Herbarium Hotel SPA ma być idealnym miejscem na zorganizowanie konferencji, spotkania biznesowego lub imprezy integracyjnej. W obiekcie znajdą się dwie klimatyzowane sale konferencyjne: „Rozmaryn” o powierzchni 155 mkw. i „Lawenda” o powierzchni 174 mkw.  Każda z nich wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt audio-video i nowoczesny system zarządzania oświetleniem. Obie sale dzielą się na dwie mniejsze pomieszczenia, każda ma też wyjście na taras. Ponadto do dyspozycji organizatorów wydarzeń pozostaje sala VIP „Czarny Bez”, idealna na spotkania na najwyższym szczeblu. Została ona wyposażona w eleganckie skórzane meble i najwyższej jakości sprzęt. 

Hotel w Chomiąży Szlacheckiej to również doskonałe miejsce na zorganizowanie zajęć teambuildingowych lub imprezy plenerowej. Jednym z atutów obiektu jest jego położenie na terenie 6-hektarowego parku z XIX wieku, nad brzegiem Jeziora Chomiąskiego. Uczestnicy spotkań mają do dyspozycji korty tenisowe, boiska do tenisa i siatkówki, boisko do hokeja na trawie, przystań nad jeziorem, wlasną plażę z pomostem, chaty grillowe nad stawami, miejsce na ognisko oraz trasy rowerowe i ścieżki do nordic walking. W Hotelu znajduje się też przestronna sala fitness, wyposażona w najwyższej jakości sprzęt sportowy oraz imponujący kryty basen, na którym prowadzone są zajęcia z nauki pływania i aqua-aerobicu.

Udany wypoczynek i znakomita kuchnia

Herbarium Hotel SPA posiada 54 klimatyzowane pokoje, których wnętrza zdobią kamień naturalny i drewno, połączone z elementami dekoracyjnymi inspirowanymi oryginalnymi haftami pałuckimi. Hotelowa Restauracja Werbena to lokal, w którym szef kuchni serwuje dania kuchni autorskiej, harmonijnie łącząc nowoczesne europejskie trendy z tradycyjną kuchnią pałucką. Do przygotowania potraw wykorzystywane są świeże produkty pochodzące z hotelowego ogrodu oraz od lokalnych dostawców. Na życzenie gości przygotowywane są dania bezglutenowe, bezmleczne i wegańskie. W sezonie wiosenno-letnim posiłki serwowane są na tarasie z widokiem na jezioro. 

Herbarium Hotel Spa to również Herbal SPA, w którym motywem przewodnim są zioła. Pięć nowocześnie wyposażonych gabinetów znajdzie się w zabytkowych piwnicach Starego Dworu. Zabiegi będą również świadczone w altanie w parku lub nad jeziorem. Ponadto goście obiektu będą mogli skorzystać ze strefy wellness, w której znajdą się basen z widokiem na jezioro oraz jacuzzi. Po kąpieli będzie można się odprężyć w strefie relaksu. Do dyspozycji gości zostanie równiez oddana strefa saun, w której znajdą się: sauna parowa z funkcją sauny błotnej, sauna infra-red, sauna fińska oraz grota solna Brine light room, wykorzystująca dobroczynne właściwości inhalacji solankowej i światła.