Na 23 maja 2014 r. zaplanowano "miękkie otwarcie" nowego, czterogwiazdkowego hotelu konferencyjnego położonego nad Jeziorem Chomiąskim, w Chomiąży Szlacheckiej niedaleko Bydgoszczy.

Herbarium Hotel SPA to obiekt składający się z zabytkowego Starego Dworu, stylowego Nowego Dworu i rustykalnej Oficyny. Wszystkie te budynki zostały ze sobą połączone podziemnym łącznikiem.

Konferencje i imprezy integracyjne nad jeziorem

Hotel w Chomiąży Szlacheckiej to idealne miejsce na zorganizowanie konferencji, spotkania biznesowego czy imprezy integracyjnej. W obiekcie znajdują się dwie klimatyzowane sale z panoramicznym widokiem na jezioro oraz sala VIP, idealna na spotkania na najwyższym szczeblu. Sale „Rozmaryn” o powierzchni 155 mkw. i „Lawenda” o powierzchni 174 mkw. zostały wyposażone w wysokiej jakości sprzęt audio-video i nowoczesny system zarządzania oświetleniem. Obie sale mogą zostać podzielone na dwie mniejsze pomieszczenia, każda z nich ma też wyjście na taras. Na bardziej kameralne spotkania polecana jest sala VIP „Czarny Bez”, wyposażona w eleganckie skórzane meble i najwyższej jakości sprzęt.

Herbarium Hotel SPA to również doskonałe miejsce na zorganizowanie imprezy integracyjnej. Do dyspozycji gości pozostają: 6-hektarowy park, boiska do tenisa i siatkówki, boisko do hokeja na trawie, przystań nad jeziorem, chaty grillowe nad stawami oraz ognisko. Teren stwarza więc nieograniczone możliwości do przygotowania zajęć teambuildingowych lub imprezy plenerowej.

Dla aktywnych i pragnących wypoczynku

Na terenie hotelu znajduje się przystań z wypożyczalnią łodzi, istnieje również możliwość wypożyczenie sprzętu wędkarskiego. Dla amatorów sportów wodnych i kąpieli przygotowano specjalną plażę. W hotelu znajdują się zaś sala fitness oraz kryty basen, na którym prowadzone są zajęcia z nauki pływania i aqua-aerobicu. W obiekcie odbywają się również zajęcia jogi.

Na zaplecze noclegowe hotelu Herbarium składają się 54 klimatyzowane pokoje comfort, deluxe oraz apartamenty, każdy z dostępem do internetu. Do dyspozycji gości obiektu pozostają: basen z panoramicznym widokiem na jezioro oraz jacuzzi. Po kąpieli można się odprężyć w strefie relaksu. Strefa saun składa się z sauny parowej z funkcją sauny błotnej, sauny infra-red,sauny fińskiej oraz groty solnej. Jako, że motywem przewodnim w gotelu są zioła, ich subtelny aromat można wyczuć w pokoju relaksu i w pięciu nowocześnie wyposażonych gabinetach zabiegowych. Na życzenie gości zabiegi świadczone są również w altanie w parku lub nad jeziorem.

Tradycyjna kuchnia

Szef kuchni Restauracji Werbena serwuje dania kuchni autorskiej, która łączy w sobie nowoczesne europejskie trendy z tradycyjną kuchnią pałucką. Do przygotowania potraw wykorzystywane są świeże produkty pochodzące z hotelowego ogrodu i od lokalnych dostawców. W sezonie wiosenno-letnim posiłki serwowane są na tarasie z widokiem na jezioro. Z kolei hotelowy lobby bar oferuje szeroki wybór alkoholi, gorących napoi i świeżo wyciskanych soków. Jego przestrzeń łączy się z salą kominkową, gdzie rano mozna usiąść z filiżanką gorącej kawy a wieczorem zrelaksować się przy dobrym winie.