Potrzebujesz dużej sali konferencyjnej w centrum Warszawy? Tak, aby pomieścić ponad 1500 uczestników kongresu, a po wydarzeniu móc zaprosić ich na uroczystą kolację z atrakcjami? Mówisz - masz. Czterogwiazdkowy hotel Hilton Warsaw City ma ofertę skrojoną do potrzeb zarówno większych eventów, jak i kameralnych spotkań. W cyklu „Byliśmy, widzieliśmy” opisujemy jeden z najbardziej imponujących obiektów biznesowych w stolicy. 

Warszawska Wola, a szczególnie ta jej część, która położona jest blisko Placu Europejskiego, od lat rozwija się dynamicznie, pracując na miano biznesowego centrum miasta. Tu w nowoczesnych wieżowcach mieszczą się siedziby znanych firm, a sama dzielnica przyciąga udanymi rewitalizacjami, jak to się stało w przypadku Browarów Warszawskich czy Fabryki Norblina.

Ludzie biznesu poza atrakcyjną lokalizacją cenią sobie wysoką jakość usług. Dlatego gdy poszukują sali na duże konferencje dla ponad 1000 osób, swoje kroki kierują do hotelu Hilton Warsaw City, który na rynku MICE działa od 15 lat. Długa obecność wiąże się z doświadczeniem i umiejętnością dostosowania oferty do różnych oczekiwań. Poznajmy lepiej Hilton Warsaw City!

Hilton Warsaw City Warszawa

Spotkanie biznesowe w centrum stolicy

Niezależnie od tego, czy goście konferencji po mieście poruszać się będą własnym samochodem, taksówką, czy komunikacją miejską, do Hilton Warsaw City powinni dojechać bez problemów. Dzięki doskonałemu usytuowaniu z hotelu w krótkim czasie dotrzemy do popularnych restauracji, klubów bądź obiektów kultury. Obok położonego przy ulicy Grzybowskiej obiektu znajduje się przystanek autobusowy, a do najbliższej stacji metra dojdziemy w ciągu około 5 min. Hotel do dyspozycji gości oddaje parking podziemny z 500 miejscami.

Hilton Warsaw City Warszawa lobby

Hilton Warsaw City już od progu zaskakuje rozmachem. Parter to jedna wielka i otwarta przestrzeń, w której usytuowane są: recepcja, lobby oraz restauracje. 

Sale konferencyjne, które zrobią wrażenie

Nie bez powodu Hilton Warsaw City wymienia się w czołówce hoteli konferencyjnych w Warszawie. Na meeting plannerów czeka tu aż 3000 m kw. przestrzeni eventowej

Aby zobaczyć główną salę centrum konferencyjnego, udajemy się na 1. piętro. Warsaw Hall ma łączną powierzchnię 1400 m kw. i w układzie teatralnym pomieści do 1600 uczestników kongresu. Sala jest wysoka (5 m) i klimatyzowana, z dostępem do światła dziennego. Warsaw Hall można sprawnie podzielić na 5 części za pomocą ścian mobilnych, uzyskując mniejsze salki na szkolenia.

Rozmieszczenie większych elementów scenografii lub oświetlenia umożliwiają drzwi techniczne. Warsaw Hall jest też połączony z zapleczem gastronomicznym, co pozwoli na niczym niezakłóconą obsługę cateringową dużych bankietów dla ponad 1000 gości. 

Hilton Warsaw City Warszawa sala konferencyjna

Sala chętnie wynajmowana jest na kongresy, targi, gale, pokazy mody czy imprezy firmowe. Przed drzwiami zawieszono monitory, na których wyświetlane są informacje dotyczące realizowanego wydarzenia lub materiały promocyjne firmy. 

Poszukujecie nowoczesnego hotelu w centrum Warszawy do prezentacji auta? Hilton Warsaw City będzie odpowiedzią także na to zapotrzebowanie. Do Warsaw Hall pojazd wprowadzić można za pomocą podnośnika lub ustawić go we foyer. Jest to duża przestrzeń (520 m kw.), która podczas przerwy kawowej lub koktajlu pomieści nawet 500 osób. Na gości eventu czeka również szatnia. 

Mniejsze spotkania warto zaplanować w pozostałych salach Hilton Warsaw City. Na 2. i 3. piętrze hotelu rozlokowanych jest 8 Meeting Roomów o powierzchni od 22 m kw. do 87 m kw. Część sal połączyć można w jedną większą przeznaczoną na spotkania w gronie 65 osób. 

Ofertę biznesową zamykają: Light Room oraz znajdująca się na 26. piętrze sala Panorama - z pięknym widokiem na Warszawę. 

Hilton Warsaw City Warszawa sala konferencyjna Panorama

Centrum konferencyjne Hilton Warsaw City posiada podstawowy sprzęt konferencyjny z możliwością doposażenia na życzenie. Wszystkie sale mają dostęp do światła dziennego z możliwością zaciemnienia, widok na miasto, miejsce do zorganizowania przerwy kawowej zarówno w samej sali, jak i we foyer na zewnątrz. Przy salach na wyższych kondygnacjach znajduje się business corner, w którym można skorzystać ze sprzętu biurowego. Zadbano również o to, aby strefa biznesowa była oddzielona od hotelowej. Jedynie obok sali Panorama znajdują się pokoje, co stwarza możliwość jednoczesnej rezerwacji na tej samej kondygnacji sali oraz pokoi dla uczestników spotkania.

Pracuj, odpoczywaj i kosztuj wyjątkowej kuchni

Duże zaplecze konferencyjne wymaga równie imponującej bazy noclegowej dla uczestników eventu. Także i pod tym względem oferta Hilton Warsaw City nie zawodzi. W obiekcie udostępnionych jest 314 wygodnych pokoi i apartamentów w różnych kategoriach. Ich goście wypocząć mogą na łóżkach Hilton Serenity, a każdy pokój posiada wannę oraz prysznic. 

Hilton Warsaw City Warszawa pokoj

Wspomnieliśmy wcześniej o restauracjach na parterze hotelu. Na śniadania zaprasza restauracja Meza z daniami kuchni europejskiej i polskiej. W ciągu dnia działa ona jako lokal a la carte. Restaurację można wynająć na wyłączność w całości lub zarezerwować tylko jej wewnętrzną salę. Jest ona odseparowana przeszklonymi drzwiami, co zapewnia prywatność organizowanemu spotkaniu. Sala jest klimatyzowana i została wyposażona w TV, a do jej obsługi podczas wydarzenia oddelegowany jest oddzielny personel.

Na kawę czy koktajl współpracowników zaprosić można do Pistaccio Lobby Bar & Lounge, a jeśli pozwoli na to aura, ze spotkaniem warto wyjść na letni taras do Piazza Bar & Grill.

Hilton Warsaw City Warszawa restauracja

Nie zapomnijmy o ofercie specjalnej. W Hilton Warsaw City na parterze działa dwupoziomowy Salonik Executive Lounge, z którego korzystać mogą goście pokoi Executive, apartamentów oraz członkowie programu Hilton Honors ze statusem Diamentowym. Przed Salonikiem znajduje się recepcja. W Saloniku można odbyć kameralne spotkania lub po prostu odpocząć. Od 6 rano są tu serwowane śniadania w formie bufetu, w ciągu dnia na gości czekają przekąski oraz napoje, zaś pod wieczór koktajle. 

Hilton Warsaw City Warszawa Salonik Executive Lounge

Hilton Warsaw City poza dużym centrum konferencyjnym do zaoferowania ma równie przestronną strefę Spa & Wellness - Holmes Place. Jest to luksusowy klub fitness o powierzchni 3500 m kw. z krytym basenem, siłownią, saunami, łaźnią parową, jacuzzi i dużą ofertą zajęć. Na gości czeka także kawiarnia ze zdrowymi daniami i napojami. 

Hilton Warsaw City Warszawa spa


Co wyróżnia obiekt konferencyjny?

Hilton Warsaw City pochwalić się może 3000 m kw. powierzchni eventowej, co czyni go jednym z największych hoteli konferencyjnych w Warszawie. Strefa biznesowa oddzielona została od hotelowej, co zapewnia prywatność uczestnikom organizowanych tu wydarzeń. Do dyspozycji organizatorów oddanych jest ponad 300 pokoi, co umożliwi zakwaterowanie znacznej części gości eventu. Hilton Warsaw City ma rozbudowaną ofertę gastronomiczną i rekreacyjną.

Opinia platformy konferencje.pl

Doskonałe położenie i elastyczność usług stołecznego obiektu ułatwią meeting plannerom organizację imprez. Hotel dostosowany jest do jednoczesnej obsługi dużej konferencji oraz szkoleń czy kongresu, któremu towarzyszyć będzie bankiet i dodatkowe atrakcje.