Nowa sytuacja wymaga wdrożenia nowych rozwiązań, również w branży MICE. Otwarcie 4 maja hoteli i obiektów noclegowych wiązało się z koniecznością dobrego rozplanowania dostępnej przestrzeni i stworzenia warunków, w których odpoczywający i pracujący goście będą mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo. Hotel Arłamów opracował specjalną politykę bezpieczeństwa #BezpiecznyArłamów, która pozwoli cieszyć się pobytem w Bieszczadach przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. 

Piękna wiosenna aura za oknem zachęca do wyjścia z domu i wyjazdu do wygodnych oraz malowniczo usytuowanych obiektów. Nadchodzący sezon, w obliczu pandemii COVID-19, będzie wyjątkowy dla wszystkich, a do kryteriów poszukiwań idealnego miejsca do wypoczynku (oraz pracy) dołączyło kolejne – czy dany obiekt jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo i ochronę zdrowia swoim Gościom. Hotel Arłamów skrupulatnie przygotowuje się do ponownej inauguracji działalności, pierwszym i głównym krokiem było opracowanie nowej Polityki Bezpieczeństwa #BezpiecznyArłamów.

– Higiena i bezpieczeństwo zawsze były jednymi z priorytetów w funkcjonowaniu naszego hotelu. Nowa rzeczywistość, z jaką się wszyscy teraz mierzymy, wymaga jednak nowego podejścia i jeszcze większych środków ochrony, jak również zmian organizacyjnych – tak, aby zapewnić naszym Gościom spokojny wypoczynek, a Pracownikom – bezpieczne środowisko pracy. Dzięki procedurom nowej ‘Polityki Bezpieczeństwa’, jaką we współpracy z ekspertami wprowadziliśmy, jesteśmy przygotowani na powrót Gości zarówno pod kątem sanitarnym, logistycznym, jak i organizacyjnym. #BezpiecznyArłamów to najwyższe standardy bezpieczeństwa pozwalające nadal oferować Gościom Arłamowa najwyższy poziom usług – zapewnia Michał Kozak, Prezes Zarządu Hotelu Arłamów S.A.

Hotel Arłamów sale konferencyjne

Przestrzeń, która zapewnia swobodę

W obiektach o mniejszej powierzchni trudniej jest zapewnić Gościom możliwość zachowania niezbędnego dystansu społecznego, nie będzie to jednak sprawiać problemu w Arłamowie. Czterogwiazdkowy obiekt położony jest z dala od zabudowań, na ogromnym terenie zielonym – 235 ha – a powierzchnia przestrzeni wewnątrz wszystkich budynków wynosi aż 103 800 mkw., co oznacza, że na jeden pokój przypada 410 mkw. Na terenie kompleksu przebywać mogą wyłącznie pracownicy hotelu, dostawcy oraz zameldowani Goście hotelowi, którzy przy wjeździe na jego teren przechodzą kontrolę bezpieczeństwa. Przewidziano również udostępnienie dwóch dróg komunikacji: jednej dla Gości wchodzących, oraz drugiej – dla osób opuszczających obiekt.

Hotel Arłamów sale konferencyjne

Dbałość o sterylność przestrzeni hotelowej wymaga stałej kontroli i regularnych działań. Dlatego też każdego dnia w hotelu uruchamiane są specjalne lampy dezynfekujące promieniami UV-C powierzchnie oraz powietrze, a filtry w wentylatorach i klimatyzatorach są regularnie wymieniane, czyszczone i dezynfekowane. Arłamów jako pierwszy obiekt hotelowy kompleksowo wdraża najnowocześniejszy system oczyszczania powietrza firmy ActivTek do wszystkich przestrzeni. Technologia ActivTek jest jedną z najskuteczniejszych metod w walce ze wszystkimi wirusami. Technologia neutralizuje aż 99.99% wirusów RNA w powietrzu w zaledwie 15 minut. Rozwiązanie to stosowane jest m.in. przez NASA czy Pentagon, a w Polsce między innymi w Wojskowym Instytucie Medycznym.

Na konferencję, kolację lub do SPA – bezpieczne wnętrza Hotelu Arłamów

Każdy z 254 pokoi i apartamentów w Hotelu Arłamów jest po zakończeniu pobytu Gościa dokładnie sprzątany, wietrzony, a powierzchnie dotykowe – odkażane. W pokojach znajdują się środki bezpieczeństwa do dezynfekcji rąk. Na życzenie Gościa pomieszczenie może być dodatkowo ozonowane.

Hotel na 3500 mkw. udostępnia 14 sal konferencyjnych. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi przestrzeni hotelowych, krzesła konferencyjne w salach zostały ustawione z zachowaniem 2 m odległości, przed salami czekają środki do dezynfekcji rąk. Po zakończeniu każdego spotkania przestrzeń jest wietrzona, ozonowana, a sprzęt i powierzchnie dotykowe – dezynfekowane. Największa z przestrzeni eventowych oferowanych przez Hotel Arłamów – Patio – dzięki swojej powierzchni (2200 mkw. i 25 m wysokości) stwarza możliwość zorganizowania większego spotkania, przy zapewnieniu jego uczestnikom bezpiecznego dystansu.

Hotel Arłamów sale konferencyjne

Branża MICE długo czekała na wytyczne ministerstwa dotyczące zaplecza gastronomicznego. Hotel Arłamów już wcześniej rozpoczął przeorganizowanie przestrzeni i wdrażanie nowych zasad korzystania z restauracji oraz kawiarni. Stoliki zostały rozstawione w bezpiecznej odległości od siebie, a hotelowym Gościom proponowany jest serwis do stolika. Rozszerzono również usługę Room Service. Mimo że obecnie możliwy jest tylko serwis do pokoi, w hotelu całkowicie zrezygnowano z bufetów, a obsługę kelnerską podzielono na dwa zespoły – jeden zbiera zastawę, natomiast drugi dezynfekuje stoły, powierzchnie i nakrywa dla kolejnych Gości. Warto dodać, że Goście hotelowej kawiarni mogą wychodzić na przestronny taras z pięknym widokiem na góry.

Hotel Arłamów od lat przyciąga Gości bogatą ofertą atrakcji, m.in. SPA, strefą basenów i saun, terenami sportowymi. Mimo obecnych restrykcji dotyczących uruchomienia tych przestrzeni, ustalono zasady korzystania z przestrzeni wspólnych: ograniczono liczbę osób, które mogłyby przebywać jednocześnie w tej samej części kompleksu, często przeprowadzana jest dezynfekcja, a w podczas przerw nocnych – ozonowanie strefy SPA i uruchamianie odkażających lamp UV-C w siłowni i strefach cardio.  

To nie wszystko. W hotelu opracowano też na nowo system ratownictwa medycznego – trzy razy w tygodniu dyżurować będzie lekarz pierwszego kontaktu, a codziennie – ratownik medyczny.

Mądre rozwiązania, bezpieczeństwo podczas korzystania z przestrzeni i atrakcji, a przy tym niezapomniane widoki oraz efektywny odpoczynek – #BezpiecznyArłamów już wkrótce będzie otwarty na nowy sezon!

Hotel Arłamów sale konferencyjne

Szczegóły polityki bezpieczeństwa hotelu dostępne są na stronie: http://www.arlamow.pl/bezpieczny-arlamow