Idealny program wydarzenia biznesowego to taki, który zawiera i konkret, i rozrywkę. Podobnie jest z miejscami na konferencje czy eventy. Istotny jest wybór takiego obiektu, który zapewni przestrzeń dopasowaną do naszego wyobrażenia o imprezie. Obiektu, w którego sali wygodnie zasiądą wszyscy zaproszeni goście i w ofercie którego znajdziemy dodatkowe atrakcje. Takim miejscem jest czterogwiazdkowy hotel Atut – 10 sal konferencyjnych i strefa relaksu niedawno poszerzona o nowoczesny basen i sauny. Wszystko po to, by pracowało się tu i odpoczywało możliwie najefektywniej. 

Zielone otoczenie i rozbudowane zaplecze konferencyjne to niewątpliwe atuty Hotelu Atut. Położony w Licheniu Starym, blisko bazyliki (można ją podziwiać z okien części pokoi) jest on jednym z największych obiektów konferencyjnych w regionie. Na terenie wokół hotelu można zorganizować imprezy plenerowe: pikniki i eventy. W pobliżu znajduje się też Jezioro Licheńskie, więc do programu rozrywkowego wydarzenia można wpleść także atrakcje wodne: kajaki, łodzie.

Hotel Atut znajduje się 15 km od Konina i 100 km od Bydgoszczy. 20 km od Lichenia Starego biegnie międzynarodowa autostrada A2 Warszawa-Berlin. Od najbliższego lotniska, Poznań-Ławica, obiekt dzieli 120 km, czyli około 50 min podróży autobusem. Na zmotoryzowanych gości czeka bezpłatny i monitorowany parking na 170 miejsc.

Konferencje w hotelu Atut – szeroka oferta dla organizatorów wydarzeń

Dobrze się pracuje w miejscach z dobrą energią. W Wielkopolskim Centrum Konferencyjnym nie będziesz tracić czasu na załatwianie każdej drobnej kwestii organizacyjnej. Personel fachowo doradzi, wspólnie wybierzecie salę najlepiej dostosowaną do typu wydarzenia. A jest w czym wybierać. Do dyspozycji klientów biznesowych oddanych jest 10 sal konferencyjnych, które łącznie mieszczą aż 600 gości. Mniejsze z sal (np. Błękitna B, 46 mkw.) sprawdzą się podczas szkoleń i spotkań dla około 30 osób w układzie teatralnym, natomiast większe, jak  Sala Perłowa (80 mkw.) z powodzeniem mogą stać się miejscem na konferencję dla 70 uczestników, w tym samym ustawieniu. Największą powierzchnię ma Kongresowa (306 mkw.). To przestronna i wysoka (5 m) sala w neutralnych barwach, utrzymana w stylu nowoczesnego minimalizmu. Dobrze rozplanowana przestrzeń, która pozwoli na ulokowanie nawet 300 osób. Wszystkie sale są klimatyzowane, z dostępem do Internetu i sprzętu audiowizualnego. Co ważne, w Wielkopolskim Centrum Konferencyjnym istnieje możliwość przeprowadzenia wideokonferencji.

Hotel Atut przystosowany jest także do organizowania w nim targów, wystaw lub prezentacji nowych modeli samochodów. Klienci mogą w tym celu wykorzystać 1600 mkw. powierzchni użytkowej, a event managerowie pomyśleć o zaplanowaniu imprezy w plenerze, w jednym z dwóch namiotów na terenie wokół hotelu. Większy, o powierzchni 525 mkw. pomieści 600 gości, natomiast mniejszy, o powierzchni 64 mkw. może posłużyć jako miejsce wydarzenia na 50 osób. Warto zainteresować się specjalnymi pakietami biznesowymi Hotelu Atut, które obejmują nie tylko kwestie związane z organizacją konferencji, ale również program relaksacyjny po spotkaniu. Sprawnie, profesjonalnie i wygodnie.

Nowoczesna strefa SPA, komfortowe pokoje i bar w afrykańskich klimatach

Gdy o wygodzie mowa, czas zajrzeć do pokoi. W Hotelu Atut znajduje się ich 125, co pozwala na zakwaterowanie łącznie 336 osób. Gość może wybierać pomiędzy kategoriami: Standard, Superior,  DeLux. W ofercie znajdują się także pokoje dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, pokoje tematyczne „Wiosna”, „Lato”, „Jesień” i „Zima” oraz dwa luksusowe apartamenty: Prezydencki i Marszałkowskim, i studio biznes. Podczas projektowania hotelowych wnętrz postawiono na połączenie komfortu, funkcjonalności i elegancji. Tutaj goście zregenerują siły i po prostu miło spędzą czas.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji jeść naprawdę smacznej pieczonej kaczki, koniecznie udajcie się do restauracji „Yesiotr”. Poza wspomnianym daniem szczyci się ona swoją polędwicą wieprzową oraz, oczywiście, jesiotrem z lokalnej hodowli. Na przystawkę skosztujcie np. pierożków z jesiotra w cieście cytrynowym z warzywami julienne i sosem rakowym, a na deser – domowy sernik. W restauracji można przygotować bankiet bądź kolację z okazji jubileuszu firmy. Pomieści się tu nawet 350 osób.

Miły wieczór można spędzić w „Drink Barze” lub „Zanzibarze”, urządzonym w klimacie afrykańskim. Są to idealne miejsca na spróbowanie autorskich drinków hotelowych barmanów. Wydarzenia sportowe możecie tu śledzić na dużych telewizorach LCD.

Czas na wisienkę na torcie – nowo otwartą strefę Atut Med SPA. Uczestnicy imprez firmowych mogą korzystać z nowoczesnego basenu (8 m x 14 m) z przeciwprądem i funkcjami masaży dla wodnego relaksu. Ciekawym pomysłem na aktywny wypoczynek będzie też podwodna siłownia wyposażona w bieżnie, rowerki oraz orbitreki. To nie koniec. Do dyspozycji gości oddane są sauny (fińska, parowa i Bio sauna) oraz jacuzzi. Warto jest też wpisać do swojego grafiku pobyt w tężni solankowej. Jeśli nie potraficie spędzić dnia bez ćwiczeń, zajrzyjcie do klimatyzowanej siłowni i sali fitness. Swoich pracowników możesz również zaprosić na rozgrywkę do kręgielni lub na partię bilarda.

W Hotelu Atut możecie przygotować firmową imprezę integracyjną. Noc karaoke? Zabawa w kasyno? Pokaz iluzji? A może event plenerowy w chacie grillowej - „Rusztowni” (na 150 osób)? Miejsca nie brak – na organizatorów wydarzeń czeka 4-hektarowy teren wokół hotelu, boisko, strzelnica, Leśna Polana z widokiem na jezioro.