21 grudnia 2012 r. w Białce Tatrzańskiej miało miejsce uroczyste otwarcie nowego hotelu konferencyjnego. Duża ilość pokoi oraz pojemność sal konferencyjnych pozwala na organizację w obiekcie wydarzeń z udziałem do 500 gości.

Na zaplecze konferencyjne hotelu składają się trzy sale konferencyjne. Największa z nich - „Trzy Korony” jest w stanie pomieścić do 240 osób. Jednym z atutów pomieszczenia jest w pełni zintegrowany i prosty w obsłudze system multimedialny – całym wyposażeniem, a także poziomem oświetlenia w sali można sterować za pomocą wspólnego panelu. Widoczność prezentacji zapewniają dwa ekrany (jeden o szerokości 3, a drugi – 3,8 metra) podwieszone pod sufitem oraz rzutniki o wysokiej jasności i rozdzielczości. Uzupełnieniem tradycyjnych prezentacji może stać się 65-calowy ekran Full HD z panelem dotykowym. Pozwala on na żywo dodawać notatki do wyświetlanych prezentacji. Tym, którzy nie będą mogli dotrzeć na spotkanie osobiście, możliwość zdalnego uczestnictwa zapewni światłowodowe łącze zainstalowane w sali. Zaplecze techniczne sali to również urządzenia audio – doskonałą słyszalność zapewnia system mikrofonów stacjonarnych i bezprzewodowych oraz głośniki sufitowe i zestawy efektowe.

Jak zapewniają przedstawiciele hotelu, posiadane przez niego 4 gwiazdki to również gwarancja najwyższego standardu oferty pozakonferencyjnej. Na zaplecze noclegowe obiektu składa 150 pokoi wyposażonych w ręcznie wykonane, drewniane meble. Publicznie dostępne przestrzenie zdobią kamienne i drewniane dekoracje, stylowo nawiązujące do góralskiego folkloru. Na terenie hotelu funkcjonują 3 restauracje oraz hotelowy bar, które z powodzeniem znajdują zastosowanie jako miejsca na prowadzenie mniej oficjalnych rozmów w przyjemnej atmosferze nawet do późnych godzin wieczornych. W Karczmie Bania spotkać się może 200 osób, a w Zielonym Szałasie oraz sali Bania VIP – po 60 osób. Na wyciągnięcie ręki znajdują się także Terma Bania, czyli relaks w wodzie pochodzącej ze źródeł geotermalnych oraz stoki narciarskie połączone systemem TatrySki – w sumie 25 kilometrów tras o różnej trudności. Z kolei w hotelu mieści się parking podziemny wraz ze zlokalizowaną tuż przy nim przechowalnią sprzętu narciarskiego - dzięki podgrzewanym szafkom można zaś uniknąć problemów wynikających z zamoczenia sprzętu. Obiekt został również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - począwszy od możliwości podjazdu samochodem przed samo wejście do hotelu, przez recepcję przystosowaną do obsługi osób na wózku inwalidzkim, po windy pomiędzy wszystkimi poziomami użytkowymi hotelu.

Jednym z największych udogodnień dla gości obiektu jest zegarek, będący kluczem do pokoju i jednocześnie do wszystkich atrakcji kompleksu - płacąc zegarkiem "na pokój", goście rozliczają się dopiero podczas opuszczania hotelu. - Hotel Bania Thermal Ski jest kontynuacją naszej filozofii przywiązania do natury i tradycji górskich regionów. Elewacja i wnętrza wykonane z naturalnych materiałów - kamień i woskowane drewno oraz charakterystyczne dla góralskiej architektury elementy konstrukcji (spadziste dachy, kamienne filary oraz drewniane balkony), porośnięte tarasy  - to wszystko sprawia, że powstający hotel wpisuje się doskonale w otoczenie. Ponadto jego koncepcja mocno współgra z ideą troski o środowisko - podobnie jak baseny termalne będzie ogrzewany ciepłem wody geotermalnej - informują na stronie internetowej hotelu jego właściciele.

źródło: www.hotelbania.pl