Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Bazar Poznań

Al. Marcinkowskiego 10, 61-739 Poznań
www.bazarpoznanski.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Hotel Bazar Poznań

Legendarny obiekt powraca

Data aktualności: 22-11-2012

 • Legendarny obiekt powraca - Hotel Bazar Poznań

  W budynku przy ul. Paderewskiego w Poznaniu trwają ostatnie prace wykończeniowe. Jak zapowiadają właściciele obiektu, otwarcie hotelu nastąpi w 2013 roku. Tymczasem 7 lipca 2012 r. w budynku rozpoczęła działalność jedna z dwóch hotelowych restauracji.
   


   

   

   

   

   

  Lokal o nazwie Bazar 1838 to restauracja ogólnodostępna, do której można wejść od strony ul. Paderewskiego. W stylizowanym na lata przedwojenne obiekcie można skosztować dań kuchni polskiej przygotowywanych w oparciu o sezonowe produkty. Specjalnością restauracji jest świeży dorsz podawany w kurkach. Jak informują przedstawiciele spółki Bazar Poznański, ceny serwowanych w lokalu dań nie będą zbyt wygórowane, a menu będzie się zmieniało mniej więcej co trzy miesiące. W sierpniu 2012 r. otwarta zostanie Sala Biała, w której będzie można organizować różnego rodzaju imprezy. Pomieszczenie o 224 mkw. powierzchni będzie w stanie pomieścić do 120 osób.

  Obecnie w hotelu trwają prace przy wykańczaniu hotelowego holu, prowadzącego do drugiej restauracji. Z informacji przekazanych przez inwestora wynika, że Hotel Bazar ma działać w kategorii czterech lub pięciu gwiazdek, a jego wnętrza będą połączeniem architektury współczesnej z nawiązaniem do okresu międzywojennego. W obiekcie znajdzie się ok. 70 miejsc noclegowych w 32 apartamentach dla gości, wspomniane już dwie restauracje, kawiarnia i centrum rekreacyjne oraz sale konferencyjne, w których będą mogły odbywać się szkolenia, konferencje i spotkania biznesowe.

  Poznański Hotel Bazar został wybudowany w 1841 r. według projektu Rogera Sławskiego. W obiekcie siedzibę miało wiele organizacji i firm, a  jednym z jego najsłynniejszych gości był Ignacy Jan Paderewski. W okresie międzywojennym Bazar pełnił funkcję luksusowego hotelu słynącego z restauracji o dużym wyborze win. Po pożarze w 1945 i częściowej odbudowie w 1950 r. stał się własnością spółki Orbis. Następnie, po ponad 40. latach budynek wrócił do prawowitego właściciela - spółki Bazar Poznański.

   

  źródło: www.bazarpoznanski.pl