Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Bristol Warsaw

Krakowskie Przedmieście 42/44, 00-325 Warszawa
http://www.hotelbristolwarsaw.pl

Skontaktuj się z obiektem

Monika Szewczyk Kierownik ds. Organizacji Konferencji i Pobytów Grupowych +4822...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel Bristol Warsaw

Nowy dyrektor generalny warszawskiego hotelu

Data aktualności: 17-04-2013

 • Nowy dyrektor generalny warszawskiego hotelu - Hotel Bristol Warsaw

  Andrew Henning objął funkcję dyrektora generalnego Hotelu Bristol. Będzie on odpowiadał za kompleksowe zarządzanie 112–letnim Hotelem Bristol, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Warszawy i najstarszym działającym hotelem stolicy.
   

   

   

   

   

   


  Henning, który jest z pochodzenia Irlandczykiem, jest absolwentem Huddersfield University w Anglii, gdzie w 1993 roku uzyskał dyplom z zarządzania cateringiem. Ze Starwood Hotels & Resorts związany jest od 2003 roku. To właśnie wtedy rozpoczął pracę na stanowisku Dyrektora Gastronomii w hotelu Sheraton Grand Hotel & Spa w Edynburgu. Po siedmiu miesiącach został awansowany na stanowisko Executive Assistant Managera i odpowiadał za cały dział operacyjny. Następnie kontynuował karierę w Londynie, w słynnym Park Lane Hotel. Po osiągniętych tam sukcesach został mianowany Dyrektorem Generalnym hotelu Sheraton Tirana w Albanii. Od 2009 roku, aż do objęcia stanowiska w Hotelu Bristol, Henning pełnił funkcję Dyrektora Generalnego historycznego hotelu Westin Dublin. Pod jego nadzorem hotel osiągał doskonałe wyniki i dwukrotnie, w 2009 i w 2010 roku, wygrał w konkursie hotelu roku sieci Starwood, został także wpisany na listę najlepszych miejsc pracy w Irlandii.

  Międzynarodowe doświadczenia w ramach branży hotelarskiej Andrew Henning zdobywał także poza siecią Starwood, w hotelach niezależnych, głównie pięciogwiazdkowych. W trakcie swojej kariery brał udział w otwarciu hotelu w Ghanie, pracował także w Jordanii, w prestiżowym Le Royal Hotel Amman, w zespole zarządzającym 11 restauracjami i barami oraz salą bankietową dla 1200 osób.