Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel ForZa

Dworska 1, 61-619 Poznań
www.hotelforza.pl

Skontaktuj się z obiektem

Joanna Podolska Manager Hotelu 61821...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel ForZa

Konferencje zorganizujesz w poznańskim bunkrze

Data aktualności: 22-11-2012

 • Konferencje zorganizujesz w poznańskim bunkrze - Hotel ForZa

  W połowie 2013 r. w Poznaniu do użytku oddany zostanie nowy obiekt konferencyjno-hotelowy. Centralnym punktem kompleksu znajdującego się na terenie Twierdzy Poznań ma być odnowiony, XIX-wieczny bunkier.

   

   

   

   

   

   


  Budynek ma być „wyrazem dialogu między tradycją i nowoczesnością”. Obiekt przy ul. Dworskiej składać się będzie z dwóch części: trzykondygnacyjnego skrzydła biurowego z zapleczem konferencyjnym oraz czteropiętrowego Hotelu ForZa (wł.: siła), w którym znajdą się 24 pokoje dla gości. Najważniejszym elementem kompleksu będzie będzie jednak odnowiony schron, w którego wnętrzu działać będzie restauracja Fortezza (wł.: forteca). Nad nią znajdzie się taras, który będzie łączył ze sobą część hotelową i biurową. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ok. 3,2 tys. mkw.

  - Już na etapie planowania inwestycji, bardzo ważne było dla nas stworzenie budowli, która z jednej strony będzie w nowoczesny sposób spełniała swoje funkcje, z drugiej - eksponowała walory zabytkowego schronu. Myślę, że dzięki wspólnemu wysiłkowi Fergusona, konstruktorów i wykonawców udało się osiągnąć zamierzony cel - mówi Piotr Nowakowski, prezes spółki Ferguson, która jest inwestorem obiektu.

  Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest Skanska, a autorem projektu - biuro architektoniczne ASPA&ZAPA.

  źródło: www.konferencje.pl

Oferty specjalne