Chcesz najoryginalniejszego miejsca na event w Tatrach? Chcesz zaskoczyć swoich gości, wziąć ich w podróż sentymentalną? Znamy cel Twojej podróży! To obiekt o charakterze nie odwzorowanym, lecz zachowanym z poprzedniej epoki, miejsce, które bez dodatkowych dekoracji mogłby stanowić plan filmowy o czasach PRL-u. Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko.

Każde nowe miejsce na mapie polskich Tatr jest na wagę złota. Dlaczego? Bo to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju, z niepowtarzalnym klimatem, kulturą, widokami i możliwościami rekreacyjnymi. A tym bardziej cenne jest wtedy, gdy samo w sobie ma historyczną, sentymentalną wartość. Takim obiektem jest trzygwiazdkowy hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko w miejscowości Murzasichle, którego otwarcie planowane jest na początek lipca br. Właścicielem obiektu jest spółka akcyjna Polskie Tatry, która prowadzi m.in. Aqua Park Zakopane, czy popularny Zespół Pensjonatów Antałówka w Zakopanem. Niegdyś w hotelu na Polanie Zgorzelisko odpoczywali i spotykali się najwyżsi dygnitarze partyjni. Jest to tajemnicze miejsce z bogatą tradycją. W czasach PRL-u hotel ten był szczytem luksusu, elegancji i dobrego stylu. Dziś, po wieloletnim okresie opustoszenia i stopniowego niszczenia, spółka Polskie Tatry postawiła obiekt na nogi. Właściciele hotelu Tatry przywrócili mu dawny blask – jego design celowo przywołuje obrazy z młodości tych, którzy PRL pamiętają – a nowoczesne wyposażenie umożliwa wygodny wypoczynek i sprawną organizację eventów.

Konferencje, szkolenia i teambuilding tysiąc metrów w górę!

Jednak wyjątkowość tego miejsca to nie tylko jego wygląd przywołany z poprzedniej epoki jeden do jednego. To również jego lokalizacja – 7-hektarowa polana w środku Tatrzańskiego Parku Narodowego na wysokości 1105 m n.p.m. w odległości ok. 16 km od Zakopanego. Widok na Tatry jest niezastąpiony! Położenie hotelu gwarantuje też doskonałą bazę wypadową na piesze wędrówki (mnóstwo szlaków dookoła), wycieczki rowerowe (w hotelu znajduje się wypożyczalnia) oraz szaleństwo na nartach (bliskie sąsiedztwo górnej stacji kolei linowej Małe Ciche). Dlatego teambuilding czy firmowe wyjazdy integracyjne z pewnością okażą się specjalizacją tego miejsca.

Hotel Tatry jest przygotowany również na organizację konferencji i szkoleń. Oddaje do dyspozycji salę konferencyjną, która w ustawieniu teatralnym pomieści 100 osób, w układzie szkolnym 70, a na koktajlu 90 osób. Pomieszczenie wyposażone jest w ekran, projektor multimedialny, flipchart oraz odtwarzacze DVD. Baza noclegowa hotelu Tatry pomieści wszystkich zaproszonych gości – w pokojach hotelowych (w trzygwiazdkowym standardzie) jest ponad 100 miejsc.

PRL-owski luksus i współczesny standard

Mury hotelu Tatry kryją w sobie wiele odsłon peerelowskich wnętrz. Oprócz sali konferencyjnej z klasycznym wejściem obitym drewnem, pokoi z widokiem na góry i oryginalnej recepcji całej w kamieniu i drewnie z drzeworytami na ścianach i skórzanym wypoczynkiem, znajdziemy tu również prawdziwą odsłonę luksusu sprzed 50 lat – restaurację oraz bar. Niskie, szerokie fotele z drewnianymi lakierowaymi podłokietnikami, stoły w tym samym stylu, wykładziny, boazeria i kryształowe żyrandole to wizytówka elegancji tamtych czasów.

W takim miejscu nie może zabraknąć oczywiście stołu bilardowego i stołu do ping-ponga. Z kolei współczesność objawia się tu m.in. obecnością jacuzzi, sauny, strefy fitness, solarium oraz dostępnością bezprzewodowego Internetu. Nie trzeba się też obawiać obsługi – spełnia, aż nadto, współczesne standardy uprzejmości i profesjonalizmu :) No i te widoki!