Zakończona modernizacja Vienna House Easy Katowice objęła parter hotelu. Architekci z działu projektowego Vienna House zaprojektowali wystrój, będący połączeniem elementów industrialnych oraz drewna. Panele z materiałów naturalnych umieszczono na ścianach w przestrzeniach coworkingowych, restauracji „Sunlight” oraz w minisklepie. W wyremontowanych częściach pojawiły się nowe żyrandole i wykładziny, a w recepcji – rośliny.

Goście hotelowi po zakończonej renowacji mogą teraz bezpośrednio przejść z lobby do Lobby Baru. Skórzane sofy oraz tapicerowane fotele i krzesła w Lobby Barze utrzymane są w stonowanych odcieniach, od koloru pomarańczowego aż po neutralne szarości i brązy. Wprowadzone rozwiązania sprawiają, że w jeszcze większym stopniu jest to teraz przestrzeń służąca relaksowi. Jej mniej zobowiązujący charakter podkreślają dodatki: kredowa ściana z wystawką win.  

W 2019 roku rozpocznie się remont strefy konferencyjnej. Foyer hotelu zyska nową część wypoczynkową z wygodnymi kanapami i „kącikiem Explorera”.