Sala Audytoryjna na 2100 osób, Sala Teatralna na 600 osób, Sala Kameralna na 300 osób oraz sale konferencyjne i pokoje spotkań mieszczące od 6 do ponad 300 osób – to atuty nowo otwartego centrum konferencyjnego ICE Kraków.

Uroczyste otwarcie obiektu, które odbywa się w dniach 16 i 17 października 2014 r., uświetniają koncerty z muzyką przygotowaną specjalnie na tę okazję przez Zbigniewa Preisnera (zobacz artykuł). Przez kolejne dwa dni krakowianie będą mogli zwiedzać centrum kongresowe podczas dni otwartych.

- Zainteresowanie krakowskim centrum kongresowym jest bardzo duże. - przyznaje Michał Zalewski z ICE Kraków. - To zasługa naszego zespołu, który od 2007 roku promuje obiekt za granicą. Do końca roku 2014 r. centrum jest zarezerwowane na 60 dni. Jeśli chodzi o 2015 rok, mamy w tej chwili zarezerwowanych 175 z 365 dni. Przyjmujemy też zamówienia na kolejne lata – od października 2014 r. możliwa jest rezerwacja przestrzeni na wydarzenia, które będą organizowane w centrum w 2020 roku - dodaje.

ICE Kraków Centrum Kongresowe sale konferencyjne konferencje

Konferencje w Krakowie dla ponad 3000 uczestników

ICE Kraków dysponuje ponad 36 000 mkw. przestrzeni konferencyjnej i jest jednym z trzech największych obiektów konferencyjnych w stolicy Małopolski. Nowoczesne centrum konferencyjne spełnia wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i mechaniki widowiskowej. Obiekt zaprojektowano tak, by mógł gościć wszelkiego rodzaju kongresy, konferencje, koncerty, spektakle teatralne, wystawy i inne prestiżowe wydarzenia kulturalne oraz społeczne.

W Sali Audytoryjnej o powierzchni 2650 mkw. mogą być organizowane konferencje i kongresy z udziałem 2100 uczestników, a także koncerty i spektakle dla od 950 do 1800 widzów. Znajdująca się w pomieszczeniu scena mieści 100-osobową orkiestrę i 200-osobowy chór. Sala jest wyposażona w nagłośnienie, oświetlenie, projektor z ekranem oraz 24 kabiny do tłumaczeń symultanicznych.

Sala Teatralna to wyposażone w scenę typu pudełkowego i składane trybuny wielofunkcyjne pomieszczenie o powierzchni 660 mkw., które mieści 600 osób w ustawieniu teatralnym i 220 na bankiecie. Mogą być w niej organizowane przedstawienia teatralne i baletowe, koncerty, konferencje, spotkania i projekcje filmowe.

Trzecim pod względem wielkości pomieszczeniem w krakowskim centrum kongresowym jest znajdująca się na trzecim piętrze budynku Sala Kameralna o powierzchni 500 mkw., mieszcząca 300 osób w układzie teatralnym i 180 na bankiecie. Pomieszczenie zostało wyposażone w ścianę akustyczną, umożliwiającą jego podział na dwie, niezależnie działające części.

Na wystawy, spotkania biznesowe i eventy

W centrum znalazł się również zespół sal konferencyjnych – to mieszcząca 300 osób w układzie teatralnym i 180 na bankiecie przestrzeń o powierzchni ok. 500 mkw., która może być dzielona na mniejsze części. Z Salą Kameralną i holem tworzy 1000 mkw. powierzchni ekspozycyjno-bankietowej. W tej części budynku mieszczą się również pokoje dla organizatorów, centrum prasowe, toalety i hol z bufetem.

Na dwóch kondygnacjach ICE Kraków znajdują się 32 wielofunkcyjne pomieszczenia, w których mogą odbywać się spotkania z udziałem od 6 do 30 osób. We wschodniej części obiektu mieści się trzypoziomowe foyer o powierzchni 1800 mkw., które może być wykorzystywane podczas targów i wystaw.

Ofertę krakowskiego centrum kongresowego uzupełniają 3 bary, restauracja, księgarnia, kwiaciarnia i bank. Obiekt dysponuje dwupoziomowym parkingiem podziemnym na 347 samochodów.

zdj. Wojciech Wandzel (www.wandzelphoto.com), Tomasz Wiech