Budowany w systemie condo, mieszczący się w podjeleniogórskiej Sosnówce czterogwiazdkowy hotel Lake Hill Resort Spa na początku marca br. przyjął pierwszych gości. Składający się z dwóch budynków obiekt kusi widokiem na malownicze szczyty Karkonoszy, ruiny zamku Księcia Henryka, a także na położony obok Zalew Sosnówka. Do dyspozycji gości hotel oddaje 174 jedno- dwu- i trzypokojowe apartamenty o powierzchni od 24 mkw. do 63 mkw., z balkonem, tarasem lub ogródkiem.

Część mieszkalną, jak i części wspólne obiektu, wykończono z użyciem wysokiej jakości materiałów i urządzono w odcieniach szarości i beżu. Pokoje wyposażone zostały w odbiorniki TV LCD z dostępem do kanałów kablowych, sejf, lodówkę czy zestaw do parzenia kawy i herbaty. Na terenie hotelu można również korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Organizatorzy spotkań mogą skorzystać z  2 sal konferencyjnych. Większa z nich pomieści 250, zaś mniejsza 60 osób w układzie teatralnym. Do dyspozycji gości biznesowych oddano również kameralny meeting room dla 20 osób. Przestrzenie wyposażono w projektory z ekranami, nagłośnienie oraz flipcharty. Do realizacji eventów na większą skalę posłużyć mogą okoliczne tereny zielone oraz miejsce na namiot o powierzchni do 360 mkw. z trójfazowym przyłączem elektrycznym.

W hotelowej restauracji Lake Hill goście skosztują dań kuchni międzynarodowej i regionalnej. Atrakcją lokalu jest taras z widokiem na jezioro. Dania przyrządzane są przez Szefa Kuchni Jarosława Kina na bazie miejscowych produktów, w duchu filozofii slow food. Na początku kwietnia działalność rozpocznie hotelowe SPA firmowane przez stołeczną klinikę La Perla. Goście będą mieli możliwość skorzystania z basenu ze strefą do pływania i stanowiskami do hydromasażu, jacuzzi, lodopadu czy łaźni fińskiej lub parowej. Wśród atrakcji obiektu znajdą się też czynna całą dobę siłownia oraz zewnętrzny kort tenisowy.