Stolica Małopolski wzbogaciła się o nowy czterogwiazdkowy aparthotel – Lwowska 1. Autorami nowoczesnego, czterokondygnacyjnego budynku są architekci z krakowskiego biura projektowego Lewicki Łatek, a wykonawcą firma Budomax.

Siedziba Hotelu Lwowska 1 powstała przy ulicy o tej samej nazwie, w sercu krakowskiego Podgórza. Inwestycję zrealizowano w systemie aparthotelu. Oznacza to, że 137 pokoi, apartamentów i pokoi typu studio, które obecnie mieści nowoczesny, czterokondygnacyjny budynek, oferowanych jest osobom, które nabywają je w celach inwestycyjnych. Najmniejsze z apartamentów, jednopokojowe, mają powierzchnię 26 mkw., zaś największe – czteropokojowe – 90 mkw. Łącznie pomieszczą 274 osób.

Na potrzeby organizacji szkoleń i spotkań biznesowych projektanci przewidzieli sal konferencyjnych, mieszczących od 35 do 76 osób w układzie teatralnym (najmniejsza z sal pomieści 25 osób w układzie board room). Trzy z sal mają możliwość połączenia i w takiej opcji pomieszczą do 180 osób.  Wszystkie sale posiadają klimatyzację, system nagłośnienia, projektory multimedialne z ekranami oraz dostęp do Internetu.

Do dyspozycji gości hotelu jest czynna całą dobę recepcja, lobby bar oraz strefa SPA Wellness z fińską sauną i łaźnią. Na terenie Lwowskiej 1 działa również bistro „Zielonym do góry”. Zmotoryzowani goście konferencji mogą skorzystać ze znajdującego w podziemiu hotelowego parkingu na 80 miejsc.