W eleganckich wnętrzach MCC Mazurkas Conference Center Hotel 27 września br. odbyła się kolejna edycja Forum Humanum. Tym razem wydarzeniu towarzyszyła wyjątkowa uroczystość – 72. urodziny prezydenta Lecha Wałęsy.

Forum Humanum w centrum konferencyjnym Mazurkas odbyło się już po raz osiemnasty. To inicjatywa obywatelska w dziedzinie kultury, która odbywa się tu kilka razy w roku od 2012 r. Forum Humanum to spotkania prezentujące muzycznych wirtuozów, orkiestry symfoniczne, małe zespoły oraz uznanych malarzy i rzeźbiarzy. Projekt realizowany jest w całości „pro publico bono”.

Ostatnia edycja Forum Humanum połączona była z uroczystymi urodzinami prezydenta Lecha Wałęsy, na których zjawili się znamienici goście, między innymi premier Ewa Kopacz, były ambasador Izraela w Polsce, Szewach Weiss, burmistrz Ożarowa Mazowieckiego, Paweł Kanclerz, starosta powiatu warszawskiego zachodniego, Jan Żychliński. Wszystkich gości było ponad 400.

Na zakończenie wieczoru wystąpił Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją prof. Henryka Wojnarowskiego, który prócz repertuaru z najbardziej znanych „Arcydzieł Sztuki Chóralnej” odśpiewał z widownią „100 lat”. Podczas wydarzenia zaprezentowano dwie wystawy: „Lech Wałęsa w rysunku satyrycznym i karykaturze” – wystawa prac satyrycznych najlepszych polskich karykaturzystów oraz Galeria Forum Humanum Mazurkas – retrospektywa dzieł malarzy i rzeźbiarzy I-XVII Forum Humanum Mazurkas. Kuratorem obu wystaw była Janina Tuora.

Eleganckie konferencje pod Warszawą

MCC Mazurkas Conference Center Hotel dysponuje 3500 mkw. powierzchni konferencyjnej, która składa się z 35 sal. Pomieszczenia są różnej wielkości – od przytulnych małych sal na kameralne spotkania, przez większe nowoczesne sale konferencyjne, które pomieszczą od kilkudziesięciu do kilkuset osób aż po salę Zeus dla 1000 gości. Ponadto, hall i foyer doskonale nadają się na zorganizowanie eleganckiej przerwy kawowej, bufetu czy nawet stanowisk targowych. Zaplecze noclegowe obiektu to 158 pokoi, które spełniają standardy czterech gwiazdek. Goście mają do dyspozycji również restaurację, bar, klub oraz cukiernię, a także strefę fitness, gabinet fryzjerski i znajdujący się nieopodal basen GOSiR. Obiekt zlokalizowany jest zaledwie 30 min od centrum największego miasta w Polsce, Warszawy.