2500 mkw. przestrzeni konferencyjno-eventowych, 16 nowocześnie wyposażonych sal, możliwość zorganizowania bankietów na 1000 osób lub spotkań na nawet 2000 gości. 440 miejsc noclegowych w 220 pokojach. Tak w liczbach prezentuje się Metropolo by Golden Tulip – czterogwiazdkowy hotel sieci Louvre Hotels Group, otwarty w Krakowie.

Hotel Metropolo by Golden Tulip mieści się przy ulicy Orzechowej, tuż obok trasy wylotowej w kierunku Zakopanego. Dogodne położenie zapewnia gościom zarówno dobry dojazd z innych części kraju oraz lotniska Balice, jak i dostęp do atrakcji historycznej części stolicy Małopolski.

Organizatorzy wydarzeń mają do dyspozycji 16 przestronnych sal konferencyjnych usytuowanych na 1. piętrze hotelu. Dzięki systemowi przesuwnych ścian, rozmiar pomieszczeń może być dostosowywany do indywidualnych potrzeb Klientów. Centrum konferencyjne wyposażono w nowoczesne systemy audiowizualne, podwieszane projektory oraz dostęp do internetu. Na miejscu Hotel zapewnia obsługę techniczną oraz cateringową. Sale mają dostęp do światła dziennego, wraz z możliwością pełnego zaciemnienia. W salach konferencyjnych Metropolo by Golden Tulip można zorganizować mniejsze spotkania biznesowe, konferencje dla 2000 osób, a także bankiet nawet dla 1000 osób. Hotel posiada bogatą ofertę okolicznościową, z przyjemnością przygotuje wesele, chrzciny, komunię czy bal studniówkowy.

Wnętrza 210 pokoi i 10 apartamentów krakowskiego hotelu zaprojektowano w stylu chińskiego art-deco, z zastosowaniem stonowanych, ciepłych barw. Zamierzeniem projektantów było połączenie dalekowschodniego wzornictwa z europejską nowoczesnością. Zadbano o wysoką jakość materiałów i dyskretne elementy dekoracyjne. W każdym pokoju goście mogą korzystać z udogodnień takich jak: indywidualnie sterowana klimatyzacja, Smart TV z pełnym pakietem kanałów, radio, telefon, lodówka, minibar na życzenie, sejf oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty.

Na parterze budynku mieści się restauracja Yulan, serwująca oparte na świeżych i sezonowych produktach dania kuchni chińskiej oraz międzynarodowej. W hotelowym lobby, w godzinach 8:30-23:00 działa bar. Na parterze hotelu wydzielono także miejsce do pracy z możliwością podłączenia przenośnych komputerów, z dostępem do sieci. O dobre samopoczucie i wypoczynek gości hotelu dba położona na piętrze strefa rekreacyjna, z siłownią i suchą sauną. Na gości, którzy przybędą na spotkania własnym środkiem transportu, czeka przestronny parking na 200 miejsc dla samochodów osobowych oraz autokarów.