Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań Congress Center)

Głogowska 14, 60-734 Poznań
pcc.mtp.pl

Skontaktuj się z obiektem

Małgorzata Ostańska-Janicka 61 86...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań Congress Center)

Nowe centrum konferencyjno-kongresowe w Poznaniu

Data aktualności: 22-11-2012

 • Nowe centrum konferencyjno-kongresowe w Poznaniu - Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań Congress Center)

  Najnowocześniejszy pawilon Międzynarodowych Targów Poznańskich od listopada 2011 r. umożliwia organizację kongresów i konferencji na najwyższym, światowym poziomie.

   

   

   

   

     Budowa Poznań Congress Center kosztowała 30 mln złotych. W trakcie trwającej pół roku gruntownej modernizacji w pawilonie 15 wymieniono niemalże wszystko – począwszy od ścian, drzwi, podłóg, a na meblach i wyposażeniu skończywszy. Trzykondygnacyjny budynek posiada nowoczesne wyposażenie audiowizualne, a systemem dźwięku, obrazu, oświetlenia, klimatyzacji oraz automatyką rzutników i ekranów steruje się przy pomocy przenośnych paneli dotykowych. Budynek jest w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Swobodny dostęp na wszystkie poziomy pawilonu zapewniają ruchome schody i windy. Co więcej, dwa odrębne wejścia do budynku usprawniają organizację dużych wydarzeń w tym samym terminie.

  Poznańskie centrum konferencyjno-kongresowe daje możliwość organizacji zarówno dużych, wymagających zaplecza technicznego przedsięwzięć, jak i kameralnych, biznesowych spotkań. Umożliwia to nowoczesny system przesuwanych ścian, dzięki któremu wielkość sal można dowolnie modyfikować, budując od jednej zajmującej niemal całe piętro obiektu, aż do siedmiu mniejszych.

  Na trzecim poziomie budynku mieści się największa, mieszcząca 1200 osób, sala kongresowa w Poznaniu. Po generalnym remoncie, który zakończy się w sierpniu 2012 r., sala pomieści już 2 tys. osób. Na potrzeby budowy nowoczesnej sali widowiskowo-koncertowej niezbędne będzie podniesienie konstrukcji dachu. Zmiany nie ominą także widowni, której część będzie miała układ amfiteatralny, a część płaski. Poprawie ulegną także parametry akustyczne, a nawet nazwa miejsca, którą zmodyfikowano na Salę Ziemi. Podobnie jak w przypadku sal konferencyjnych, wielkość sali widowiskowo-koncertowej będzie mogła ulegać modyfikacjom. Dzięki systemowi mobilnych i akustycznych ścian oraz składanych i demontowanych trybun, będzie ją można podzielić na pół tak, by w jednym czasie odbywały się dwa koncerty, uroczyste gale, seminaria bądź odrębne konferencje.

  Poznań Congress Center jest komórką Międzynarodowych Targów Poznańskich wyspecjalizowaną w organizacji kongresów, konferencji, eventów i wydarzeń kulturalno-sportowych. Jak zapowiadają jego przedstawiciele, komplementarność oferty obiektu pozwala przygotować każde wydarzenie. Na życzenie klientów specjaliści PCC są w stanie zorganizować biuro kongresu, zająć się rejestracją uczestników oraz drukiem materiałów konferencyjnych.

  Poznań Congress Center posiada również centrum prasowe zajmujące się akredytacją dziennikarzy, przygotowywaniem i dystrybucją materiałów prasowych oraz organizacją konferencji prasowych. - Zapewniamy indywidualną aranżację sal oraz ich wyposażenie w nowoczesny sprzęt techniczny, a także projektowanie i budowę stoisk ekspozycyjnych. Nasz serwis cateringowy obsłuży każdą imprezę – od wielkich bali, poprzez przyjęcia, bankiety i koktajle, po after party, lunche i przerwy kawowe. Zajmujemy się również transportem i noclegami uczestników wydarzeń, zapewniając atrakcyjne ceny zakwaterowania w hotelach i kwaterach prywatnych - informują przedstawiciele obiektu.

     źródło: www.mtp.pl