Jeden z najbardziej oczekiwanych hoteli na warszawskiej mapie MICE został otwarty 3 sierpnia. Pięciogwiazdkowy Nobu Hotel Warsaw poza prestiżowym usytuowaniem w sercu stolicy, oferuje 117 luksusowych pokoi, przestronne i nowoczesne sale konferencyjne i eventowe, restaurację Nobu oraz Nobu Cafe.

Co łączy Roberta De Niro, japońskie smaki i art déco? Najnowszy hotel marki Nobu, którą założyli hollywoodzki aktor, szef kuchni Nobu Matsuhisa oraz producent  filmowy Meir Teper. Nobu Hotel Warsaw składa się z dwóch części, które łączą różne style architektoniczne i inspiracje. Pierwszą stanowi budynek przedwojennego Hotelu Rialto, który gości nowo otwartego pięciogwiazdkowca zachwyci wnętrzami utrzymanymi w stylu art déco. W drugiej, nowatorskiej, znakomicie odnajdą się natomiast zwolennicy nowoczesnych rozwiązań.

Nobu Hotel Warsaw Warszawa sale konferencyjne

Na pierwszym piętrze Nobu Hotel Warsaw znajduje się imponująca, licząca 438 m kw., przestrzeń na wydarzenia. Można ją podzielić na dwie niezależne sale: Sakurę, o powierzchni 266 m kw., na konferencje dla 180 osób w ustawieniu teatralnym, oraz Hikari, o powierzchni 171 m kw., na szkolenia dla 120 uczestników w tym samym układzie. Gościom wydarzeń udostępniane jest również przestronne lobby i taras. Ofertę konferencyjną obiektu tworzą ponadto 4 mniejsze przestrzenie na spotkania biznesowe dla grup liczących od 8 do 50 osób. Wszystkie sale są klimatyzowane, z dostępem do wi-fi, wyposażone w profesjonalny sprzęt konferencyjny.

117 designerskich pokoi i apartamentów zostało wykończonych z dbałością o najdrobniejsze detale. Okna typu podłoga-sufit zapewniają dobre doświetlenie i widok na miasto. Goście znajdą w nich łóżka z materacami marki Simmons, TV z funkcją chromcast ("55), minibar, sejf, ekspres do kawy, szlafroki, jak również tradycyjny japoński zestaw do parzenia herbaty czy matę do jogi.

Nobu Hotel Warsaw Warszawa sale konferencyjne

Inaugurację działalności pierwszego w Polsce hotelu marki Nobu poprzedziło otwarcie 17 lipca br. restauracji Nobu prowadzonej przez szefa kuchni Yannicka Lohou. Głodni kulinarnych wrażeń skosztują popisowych dań restauracji - czarnego dorsza z miso czy serioli z papryczką jalapeño. Japońskiej kuchni towarzyszą dania inspirowane kuchnią polską i południowoamerykańską. Poza salą główną goście Nobu Hotel Warsaw odwiedzić mogą dwie prywatne sale jadalne oraz Chef's Table.

Nobu Hotel Warsaw Warszawa sale konferencyjne

Obiekt w związku z pandemią COVID-19 wdrożył specjalne procedury bezpieczeństwa, jak dostarczanie, na życzenie, zamówionych posiłków pod drzwi pokoju, dezynfekcja za pomocą światła UV pokoi i części wspólnych po wymeldowaniu gości czy wprowadzenie limitu osób, którzy korzystają z kawiarni i restauracji.