Jeden z największych (i najwyższych) obiektów sieci Accor w tej części Europy, czterogwiazdkowy Novotel Warszawa Centrum, pochwalić się może niebagatelnym stażem na hotelarskim rynku – to już 45 lat! Wraz z miastem zmieniał się i sam hotel, który dziś oferuje ponad 740 komfortowych pokoi oraz 16 sal konferencyjnych, które pomieszczą ponad 1000 gości. Dodajmy do tego zaplecze restauracyjne oraz nowoczesny, harmonijny wystrój i udogodnienia dla gości, i mamy gotową receptę na sprawną organizację eventu w sercu stolicy. Byliśmy, widzieliśmy i opisujemy Novotel Warszawa Centrum.

Położenie: Sprawny dojazd na konferencje z wszystkich części Warszawy  

Usytuowanie w ścisłym centrum miasta jest jedną z największych zalet hotelu Novotel Warszawa Centrum. Decydując się na organizację w nim wydarzenia, zapewnicie swoim gościom bezproblemowy dojazd nie tylko z dworca kolejowego i lotniska, ale również szybkie dotarcie na miejsce mieszkańcom innych warszawskich dzielnic. Na ulicę Marszałkowską 94/98 dojedziecie drogami E30 i E77. O około 500 m obiekt oddalony jest od dworca kolejowego, zaś pół godziny zajmie podróż autobusem linii 175 na lotnisko im. Fryderyka Chopina. W pobliżu Novotel Warszawa Centrum znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, z których kursują linie łączące Śródmieście z pozostałymi częściami stolicy oraz stacja metra. Zmotoryzowani goście skorzystają ze znajdującego się naprzeciwko hotelu płatnego 9-piętrowego parkingu naziemnego na około 650 aut. Na życzenie dla uczestników konferencji i eventów zorganizowany zostanie transfer z dowolnego miejsca.

Wygląd: Minimalizm, nowoczesność i funkcjonalność w jednym. Wnętrza Novotel Warszawa Centrum

Działający pierwotnie pod nazwą „Hotel Forum” obiekt powstał na początku lat 70. ubiegłego wieku. Jego wysokość – 111 m – robiła wrażenie na ówczesnych warszawiakach. Pod tym względem wśród powstałych po wojnie budynków wyprzedzał go jedynie Pałac Kultury i Nauki. Hotel powstał według projektu Szweda Stena Samuelsona. Po włączeniu w 2002 roku do sieci Novotel, przeszedł rebranding, a fasada – renowację. Jasnobrązowe panele elewacyjne zastąpiła biel, powiększono też podium. Modernizację kontynuowano w latach kolejnych. W 2014 roku gościom zaprezentowano w  nowej odsłonie hotelowe lobby, kolejny etap renowacji objął sale konferencyjne.

Nowa karta w 45-letniej historii hotelu Novotel Warszawa Centrum zapowiada się obiecująco. Goście przebywają w nowoczesnych i przestronnych wnętrzach. Dużą uwagę przykłada się tu do komfortu wypoczynku i pracy. Choć znajdujemy się w centrum Warszawy, do wnętrz hotelu nie dociera szum miejski. Parter jest podzielony na strefy, jedną stanowi część restauracyjna, a obok niej recepcja, drugą zaś centrum konferencyjne wraz z lobby, w którym można wygodnie usiąść na kolorowych fotelach oraz pufach czy skorzystać z business corner. Wydzielono też miejsce na lobby dla grup zorganizowanych. Wielofunkcyjny charakter parteru hotelu nie przeszkadza w zapewnieniu intymności przeprowadzanym rozmowom ani w sprawnym zorganizowaniu jednocześnie kilku spotkań w strefie biznesowej.

Sale konferencyjne: 1200 mkw. powierzchni na eventy i konferencje w sercu Warszawy

Oferta konferencyjna hotelu Novotel Warszawa Centrum obejmuje 9 sal konferencyjnych oraz 7 pokoi panelowych. Kierując się w prawo od głównego wejścia do hotelu, wkraczamy do centrum biznesowego z jego największymi przestrzeniami. Rozlokowane obok siebie sale: Irys (194 mkw.), Róża (212 mkw.) oraz Lilia (157 mkw.) w układzie teatralnym pomieszczą odpowiednio: 190, 220 i 120 osób. Połączone w jedną przestrzeń o niebagatelnej powierzchni ponad 563 mkw. dają możliwość zorganizowania konferencji dla 600 uczestników.

Sala Bukietowa

Nowoczesny i jednocześnie elegancki wystrój sal, bazujący na różnych odcieniach écru, brązu, szarości i oberżyny wzbogaconych o złote akcenty i dobrze doświetlonych dzięki przeszkleniom, zachęca do aranżowania w Sali Bukietowej uroczystych bankietów dla 320 gości. Przerwę kawową można przygotować zarówno w samych salach, jak i we foyer przed nimi. Na szkolenia w grupach liczących 60–100 osób sprawdzą się inne „kwiatowe” sale: Frezja, Gerbera oraz Orchidea, przy czym dwie ostatnie – w razie potrzeby – również można podzielić na mniejsze przestrzenie. Przed nimi usytuowane jest kolejne foyer z dużymi, designerskimi fotelami, w których komfortowo prowadzić można rozmowy służbowe i prywatne.

Z drugiej strony znajduje się jeszcze sala konferencyjna Promenada, o powierzchni 206 mkw., sąsiadująca z hotelowym lobby. To dobrze wyciszona przestrzeń z możliwością osłonięcia przeszklonych ścian za pomocą rolet i zapewnienia uczestnikom konferencji dogodnych warunków do skupienia. Sale konferencyjne w hotelu Novotel Warszawa Centrum są wyposażone w panele umożliwiające indywidualne sterowanie klimatyzacją, nagłośnieniem, natężeniem światła. W każdej sali zamontowano automatycznie opuszczane ekrany, do dyspozycji organizatorów oddano też projektory multimedialne, flipcharty, mikrofony bezprzewodowe. Wnętrza można zaciemnić dzięki grubym zasłonom.

Sala Lilia

Na 1. piętrze usytuowane są board roomy. 6 salek o powierzchni 20 mkw. pozwoli na przeprowadzenie zebrań przy stole w gronie 8 osób. Jeden większy pokój panelowy (41 mkw.) wyposażony jest w dodatkowąstrefę relaksu. Również i w nich zapewniono bardzo dobre warunki organizatorom spotkań: w każdej sali zainstalowano ekrany oraz rzutniki multimedialne, korzystać można z flipchartów.

Oferta dopasowywana jest do oczekiwań klienta. W razie potrzeby na spotkania biznesowe, VIP Room lub workshop można też wynająć i przearanżować pokoje Junior Suite. Nad sprawnym przebiegiem każdego wydarzenia czuwać będzie oddelegowany pracownik, a catering zapewnia hotelowa restauracja. Nie ma możliwości korzystania z zewnętrznych dostawców cateringu.

fot. Agata Dąbrowska

Pokoje: Apartamenty z widokiem na Pałac Kultury i Nauki

Jak na czterogwiazdkowy, renomowany hotel przystało, Novotel Warszawa Centrum zapewnia gościom wypoczynek na najwyższym poziomie. Dosłownie, bo z okien hotelowych pokoi rozpościera się widok na panoramę miasta. Co warte podkreślenia, stołeczny Novotel jest jednym z największych hoteli sieci Accor w Europie. 742 pokoje pomieszczą jednorazowo nawet 1500 uczestników danego wydarzenia! Goście mogą wybierać pomiędzy przestrzeniami typu: Twin, Double, Superior, Executive, Junior Suite oraz apartamentem. Goście pokoi Executive cieszyć się będą widokiem na Pałac Kultury i Nauki, a Superior – śródmiejską panoramą. Novotel Warszawa Centrum wciąż się zmienia. Pokoje rozlokowane na piętrach od 22. do 31. w wyniku modernizacji zyskały już nowy wygląd, dostosowany do standardów marki Novotel. Każdy pokój został wyposażony w miejsce do pracy, TV LCD (32–50”), minibar, zestaw do kawy i herbaty, a pokoje typu Superior i Executive – również w ekspresy do kawy. Ściany dekorują kolorowe tapety z nowoczesnymi grafikami, dzięki jasnej kolorystyce i drewnianemu wykończeniu jest zarówno elegancko, jak i przytulnie. A to nie koniec zmian. W najbliższym czasie odnowione zostaną piętra na kolejnych kondygnacjach stołecznego czterogwiazdkowca.

Restauracje i bary:

Imponujące zaplecze noclegowe i konferencyjne wymaga równie dużej przestrzeni kulinarnej. Na parterze hotelu Novotel Warszawa Centrum działa restauracja à la carte Novo Square Lounge Bar, której Szef odpowiada za kształt karty dań. Kuchnia międzynarodowa gości w niej na co dzień, goście hotelu mogą też wybierać z przysmaków sezonowych. Czekają na nich np. Festiwal Krewetek lub menu z potrawami ze szparagami w roli głównej, nie brakuje też lokalnych smaków. Klimatyczny lokal z dużym barem pośrodku i przestrzenią podzieloną na loże pomieści do 60 gości. Na tym samym piętrze, połączony z Novo Aquare Lounge Barem, znajduje się także Novo2 – restauracja śniadaniowa i funkcyjna, w której może zasiąść około 120 osób, oraz na poziomie -1 – przestronna restauracja Hexagon na 220 gości.

Co zainteresuje zwolenników idei odpowiedzialnego biznesu, w hotelowej kuchni wdrożony i praktykowany jest program walki z marnotrawstwem żywności.     

Dodatkowe opcje:

Do dyspozycji gości hotelu Novotel Warszawa Centrum oddano profesjonalnie wyposażoną salę fitness z roztaczającym się z okien inspirującym widokiem na centrum miasta. Relaksowi oddać się można w dwóch gabinetach zabiegowych.

Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Wyjątkowe położenie hotelu Novotel Warszawa Centrum – w ścisłym centrum Warszawy – ułatwia nie tylko sprawne dotarcie na wydarzenie w nim organizowane, ale też dostęp do atrakcji turystycznych i kulturalnych oferowanych w Śródmieściu. Duża liczba sal konferencyjnych o zróżnicowanej powierzchni umożliwi optymalny dobór przestrzeni do charakteru spotkania. Novotel Warszawa Centrum pozwoli na zorganizowanie imprezy na ponad 1000 osób i zakwaterowanie 1500 gości jednego dnia.

►Opinia serwisu konferencje.pl:

Podczas 45 lat istnienia na rynku hotelarskim obiekt miał okazję gościć m.in. konferencje, wykwintne przyjęcia, targi medyczne, budowlane, kosmetyczne, promocje produktów, bankiety pokonferencyjne czy  sesje fotograficzne. Udostępnione organizatorom spotkań sale konferencyjne są profesjonalnie wyposażone i komfortowe, dodatkowo wykorzystać można przestronne foyer i sale restauracyjne hotelu. Oferta jest stale poszerzana o kolejne usługi, które mają udogodnić pobyt gościom Novotel Warszawa Centrum, np. Express check-in/out.     

Zdj. Jolanta Ambroziak (red.); materiały prasowe obiektu