Na krajowej mapie MICE coraz częściej pojawiają się obiekty, które po udanej rewitalizacji dziś goszczą eventy i konferencje. Olandia jest wśród nich prawdziwą perełką, która pozostawia organizatorom spotkań duże pole do popisu. Kongres na ponad 300 osób? Wyjazd integracyjny połączony z lotami widokowymi? Prezentacja samochodu? Każdy rodzaj wydarzenia zrealizujesz właśnie tu, w Prusimiu, w Krainie 100 Jezior.

Nad Jeziorem Kuchennym, 70 km od Poznania, znajduje się Olandia – dworsko-pałacowy obiekt, którego historia sięga XVIII w. Jego obecny nieponawialny klimat zawdzięczamy odbudowie, zakończonej w lipcu 2010 r. Podczas rewitalizacji folwarkowi przywrócono postać z XIX w., gdy miejscowość była własnością rodziny von Reiche, która zarządzała majątkiem do końca II wojny światowej. 

W zabytkowym folwarku w Prusimiu regularnie goszczą zarówno nowi goście, jak i ci, co wciąż powracają przyciągani atmosferą oraz możliwościami tego miejsca. A jest, co odkrywać  –  Olandia się rozwija i pozwala odkrywać wciąż na nowo.

Olandia – wybierz oryginalne miejsce na eventy w Krainie 100 Jezior

Duże sale konferencyjne w Wielkopolsce

Usytuowanie w otulinie Puszczy Noteckiej to niezaprzeczalny atut Olandii. Prusim znajduje się na tyle daleko od stolicy Wielkopolski, aby móc odpocząć od miejskiego chaosu, a jednocześnie na tyle blisko, aby na konferencję w Olandii dotrzeć w krótkim czasie. Tutaj odetchnąć można od codziennego pośpiechu i cieszyć urokiem otaczającej natury. Miejsce, w którym przeszłość i nowoczesność harmonijnie się dopełniają, jest chętnie wybierane na spotkania biznesowe. 

Olandia sala konferencyjna

Organizatorzy spotkań wynająć mogą 5 sal o powierzchni od 20 m kw. do 450 m kw. Największą z nich jest Sala Nova, która podczas eventu pomieści nawet 200 gości. Salę Fryzyjską, którą wyróżnia przeszklona kopuła z widokiem na jezioro, przeznaczyć można natomiast na konferencje z udziałem 180 osób. Obie przestrzenie można połączyć, uzyskując 780 m kw. na kongresy, bankiety, gale, koncerty czy prezentacje produktów

Olandia event

Na mniejsze spotkania na maksymalnie 120 uczestników zarezerwować można jasną i stylową Salę Tulipanową z wyjściem na taras i pięknym widokiem na park i jezioro. W stylu myśliwskim utrzymana jest z kolei Biblioteka – kameralna (24 m kw.) sala z kominkiem oraz stołem, który może na życzenie zmienić się w stół bilardowy. Ofertę uzupełnia Winiarnia – idealne miejsce na zamknięte spotkania czy szkolenia w gronie 25 osób. Nazwa nie jest przypadkowa – do wyposażenia sali należą regały z winami. 

Olandia sala konferencyjna

Wspomnieliśmy o mariażu tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami. W Olandii do dyspozycji meeting plannerów – poza salami – oddane jest również profesjonalne studio streamingowe, a o prawidłowy przebieg konferencji zadba zespół złożony ze specjalistów: kamerzystów, montażystów, realizatorów dźwięku i obrazu. 

Malownicze miejsce na wyjazdy organizacyjne i pikniki firmowe

Ze swoimi warsztatami lub spotkaniem firmowym, gdy tylko pogoda pozwala, warto wyjść na świeże powietrze. W Olandii miejsca na pewno nie zabraknie. Zabytkowe budynki Dworu i Spichlerza, Stodoły Fryzyjskie oraz Stary Młyn otacza dwuhektarowy park. Na terenie zielonym zorganizować można event dla nawet 10 000 osób, piknik, koncert lub warsztaty typu team building. 

Olandia wyjazd integracyjny

Po konferencji jej uczestnicy będą mieć wiele możliwości zregenerowania sił. Niezależnie od tego, czy wybiorą aktywny odpoczynek podczas gry w minigolfa, jazdę konną (do Olandii należy stajnia), rozgrywkę w tenisa bądź loty widokowe, czy po prostu odpoczynek na prywatnej plaży – z pewnością nie będą się nudzić.

Olandia otoczenie

Atrakcji nie trzeba szukać daleko. Goście Olandii odwiedzić mogą Skansen Olenderski, mini ZOO i zapoznać się z historią miejscowych wiatraków. Mogą również skorzystać z uroków SPA i odpoczywać w saunach z widokiem na jezioro, udać się do Olenderskiej zdrowotni i zamówić któryś z oryginalnych zabiegów SPA lub masaży. Dodajmy, że w Olandii działa też całoroczny basen, z którego podziwiać można Jezioro Kuchenne.

Olandia basen

Olandia  –  Kraina Wypoczynku i Konferencji

W Olandii zadbano także o dobre warunki do odpoczynku dla tych gości, którzy zatrzymują się na dłużej niż jeden dzień. W zabytkowych budynkach rozlokowanych jest łącznie 60 wygodnych pokoi i apartamentów. We Dworze przygotowano 8 niezwykłych pokoi tematycznych, związanych z rzemiosłami wykonywanymi przez osadników olenderskich, których kultura i historia są kultywowane przez Fundację Olandia. I tak goście konferencji wypoczną w Bursztynowo-miodowym pokoju Bartnika, Pachnącym bukietem ziół pokojem Zielarza czy w Przywdzianym siecią pokoju Rybaka. Ciekawą alternatywą może być również położone nad wodą kamperowisko z dostępem do prądu i bieżącej wody.

Olandia pokój

Nieodłącznym elementem udanego eventu jest dobra kuchnia. O nią zadba restauracja Olenderskie Smaki, w której goście posmakują dań bazujących na produktach od lokalnych dostawców. Ryby z Krainy 100 Jezior, kozie Sery Grądzkie i sery krowie z Chlebowego Zakątka, wieprzowina złotnicka podbija podniebienia wielbicieli kuchni lokalnej. Na życzenie dla grup organizowane są także Olenderskie warsztaty kulinarne, które pozwolą poznać tajniki pieczenia chleba w tradycyjnym piecu czy wędzenia ryb i mięsa.

Profesjonalne sale konferencyjne, bliskość natury, poszanowanie tradycji i wiele scenariuszy na aktywny wypoczynek. Dopełnienie nazwy Olandii – Kraina Wypoczynku i Konferencji  – musimy przyznać, jest jak najbardziej uzasadnione.