6 listopada 2013 r. w Olsztynie odbyło się uroczyste otwarcie Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Nowoczesny kompleks to nie tylko przestrzeń biurowa i laboratoryjna, lecz także sala konferencyjna na 260 osób oraz kilka sal biznesowych.

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny (OPN-T) został utworzony z myślą zarówno o firmach, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku, jak i tych, które dopiero powstały i do dalszego rozwoju potrzebują wsparcia w postaci udostępnienia powierzchni biurowej, powierzchni konferencyjnej, doradztwa biznesowego czy promocji. W nowopowstałym obiekcie wyodrębnione zostały trzy funkcjonalne części: Inkubator Przedsiębiorczości, Park Technologiczny oraz Centrum Transferu Technologii. Łącznie w skład Parku wchodzi sześć budynków biurowych i laboratoryjnych o łącznej powierzchni użytkowej ponad 11 tys. mkw.

Nowoczesna sala konferencyjna i przestrzeń wystawiennicza

Jeden z budynków wchodzących w skład Parku stanowi siedzibę firm świadczących usługi okołobiznesowe. Do dyspozycji jego najemców oddana została nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, gdzie podmioty skupione wokół Parku mają możliwość zaprezentowania rezultatów przeprowadzonych badań naukowych, doświadczeń, eksperymentów oraz innowacyjnych produktów i technologii. Ponadto do użytku lokatorów Parku oraz firm współpracujących z OPN-T oddano sale spotkań biznesowych oraz salę konferencyjną, która jest w stanie pomieścić do 260 uczestników szkoleń i konferencji. Pomieszczenie, podobnie jak przestrzeń wystawiennicza, może być wynajmowane firmom zewnętrznym.

Liczne udogodnienia

Pracownicy i goście Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego mogą korzystać z dostępu do ogólnodostępnej bezprzewodowej sieci internetowej. W budynku biurowo-konferencyjnym znajduje się również zaplecze socjalne. Służy ono do obsługi lokatorów, pracowników oraz gości Parku, a także uczestników konferencji. - mieści się tam sala konsumpcyjna na 100 miejsc. W budynku siedzibę ma również kierownictwo Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Warto dodać, że obiekt został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt „Budowa i uruchomienie Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego” był realizowany przez gminę Olsztyn i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007–2013.