Długo oczekiwane otwarcie NYX Hotel Warsaw stało się faktem. Najnowszy obiekt lifestyle'owej marki grupy Leonardo Hotels przyjął pierwszych gości 1 marca br. Hotel oferuje 5 sal konferencyjnych, 331 pokoi, restaurację i bar funkcjonujące pod wspólną nazwą Clash, a także w ciepłe dni - drugi bar na dachu budynku.

Nowo otwarty NYX Hotel Warsaw położony jest na warszawskiej Woli, na terenie inwestycji Varso Place, przy powstającym najwyższym budynku w Unii Europejskiej - Varso Tower. Dogodna lokalizacja pozwoli na dotarcie do hotelu w ciągu 20 min z Portu Lotniczego im. F. Chopina, jak również sprawne dojazd na dworzec kolejowy oraz do wielu atrakcji, które oferuje stolica.

Wnętrza NYX Hotel Warsaw Warszawa sale konferencyjne

- NYX to najmłodsza marka grupy Leonardo Hotels. Po ustabilizowaniu pozycji hoteli Leonardo na rynku, postanowiliśmy stworzyć zupełnie nowy, lifestylowy koncept. Tak powstała marka NYX, o unikalnym na tle innych tego typu propozycji charakterze. W NYX hotelarstwo zderza się z życiem miasta. Chcemy, by nasi goście po intensywnym dniu pracy, spotkań, zwiedzania i shoppingu, mogli w naszych wnętrzach nadal obcować z duchem Warszawy. Wprowadziliśmy go do hotelu między innymi dzięki sztuce lokalnych artystów. Zaprosiliśmy kilkoro z nich do naszych wnętrz, w których stworzyli niepowtarzalne murale i instalacje artystyczne - powiedziała NYX Hotel Warsaw General Manager Paulina Kołodziejczyk. - Zgodnie z duchem marki w NYX Hotel Warsaw kreujemy unikalną, przyjazną atmosferę, którą pokochają goście z całego świata. W naszej restauracji goście będą mogli skosztować dań kuchni izraelsko-polskiej, w barze dostaną inspirowanego polską tradycją drinka. Każdy zostanie poczęstowany cudownym śniadaniem, popołudniami będzie mógł wypocząć przy dowolnej ilości herbaty. Członkowie zespołu hotelowego, a także wszyscy nasi współpracownicy, zostali starannie dobrani, tak by stworzona wspólnym wysiłkiem atmosfera sprawiała, że goście nie będą chcieli opuszczać naszych murów.

NYX Hotel Warsaw organizatorom spotkań udostępnia 5 nowoczesnych sal konferencyjnych o powierzchni od 82 m kw. do 185 m kw. Cztery z nich można połączyć w jedną większą przestrzeń (335 m kw.) na konferencje dla 250 osób w układzie teatralnym. W centrum konferencyjnym można również przygotować bankiety dla 100 gości. Sale wyposażone są w profesjonalny sprzęt multimedialny: rzutnik, ekran, nagłośnienie, pointer do prezentacji, a także mównicę. Na życzenie może zostać udostępniony dodatkowe wyposażenie techniczne. Wszystkie przestrzenie są klimatyzowane oraz z dostępem do światła dziennego.

Wnętrza NYX Hotel Warsaw Warszawa sale konferencyjne

331 przestronnych pokoi i apartamentów (26-77 m  kw.) pomieści niemal 700 gości. W pokojach wydzielono miejsce do pracy z widokiem na miasto. Wyposażone zostały m.in. w TV LCD (40-48"), minibary, zestawy do parzenia kawy i herbaty, minisejfy.

Pokój w NYX Hotel Warsaw Warszawa sale konferencyjne

W lobby NYX Hotel Warsaw działa restauracja Clash, specjalizująca się w kuchni izraelsko-polskiej, a także bar, funkcjonujący pod tą samą nazwą.

Restauracja w NYX Hotel Warsaw Warszawa sale konferencyjne

Dużą atrakcją dla gości będzie wizyta w położonym na 19. piętrze budynku drugim barze. Na tarasie wieżowca skosztują oni dań barbecue, wyśmienitych drinków oraz posłuchają muzyki na żywo. Wszystko z widokiem na panoramę Warszawy.

Ofertę hotelu uzupełnia studio fitness oraz sala gier w stylu retro. Obiekt dysponuje parkingiem na 100 stanowisk.