Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Ośrodek Wypoczynkowy Kukle - Gliniana Wioska

Kukle 29, 16-506 Giby
http://www.kukle.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Ośrodek Wypoczynkowy Kukle - Gliniana Wioska

Zaprasza na konferencje w glinianych domkach

Data aktualności: 05-04-2013

 • Zaprasza na konferencje w glinianych domkach - Ośrodek Wypoczynkowy Kukle - Gliniana Wioska

  Budowa jedynej w Polsce wioski glinianych okrągłych domków powoli dobiega końca. Oficjalne otwarcie obiektu na Sejneńszczyźnie zaplanowano na początek maja 2013 roku.

   

   

   

   

   


   

  Jak informuje Agnieszka Ostapczuk z Ośrodka Wypoczynkowego Kukle, Gliniana Wioska będzie składać się z 20 letniskowych domków o wysokim standardzie, w których łącznie znajdzie się około 90 miejsc noclegowych. Towarzyszyć będzie im sala konferencyjna na 100 osób oraz mini Spa z sauną i gabinetem masażu. Jeden z domków zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a jeden będzie stanowił budynek recepcji. Dodatkowym obiektem będą ogólnodostępne sanitariaty. W pobliżu domków znajdzie się boisko do siatkówki.

  Dzięki indywidualnemu systemowi ogrzewania domki w Glinianej Wiosce będą czynne przez cały rok. Średnica najmniejszego wynosi 7 metrów, a największego - 9 metrów. W każdym z domków znajdą się dwie łazienki, aneks kuchenny, salon, sypialnia oraz dodatkowe miejsce do spania na antresoli. Budynki zostały wykonane za pomocą ekologicznej technologii - z gliny i słomy, mają drewnianą konstrukcję i są pokryte wiórem osikowym, posiadają też kamienne tarasy. Jak podkreślają przedstawiciele ośrodka, domki będą oferowały nie tylko wysoki standard pobytu, lecz będą również tworzyły doskonały klimat dla osób cierpiących na alergie.

  Projekt "Gliniana Wioska jako nowatorski produkt turystyczny pogranicza północno-wschodniej Polski" otrzymał dofinansowanie ze środków uninych w wysokości 3,2 mln złotych. Całkowity koszt inwestycji to 5,7 mln złotych.

  źródło: Ośrodek Turystyczny Kukle