Pierwszy pięciogwiazdkowy hotel konferencyjny na Opolszczyźnie wzbogacił się o nowy budynek, w którym funkcjonują sala konferencyjna i restauracja.

W nowym budynku, który został wybudowany naprzeciw Pałacu, znalazła się sala konferencyjna na 300 osób, restauracja oraz 200 miejsc noclegowych w 50 pokojach dla gości. Placówka funkcjonująca pod szyldem Hotel Folwark Sulisław wchodzi w skład kompleksu Pałac Sulisław.

Konferencje z historią w tle

Pałac Sulisław to pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w województwie opolskim. Jego historia sięga XVII wieku, kiedy obiekt należał do cesarza Wilhelma II. Kilka lat temu został pieczołowicie odrestaurowany i wyposażony w meble z dawnej epoki, a w kwietniu 2014 r. otrzymał najwyższą możliwą kategoryzację.

Z myślą o organizatorach spotkań w Pałacu przygotowano cztery sale konferencyjne. Sale Kominkowa i Balowa mieszczą po 60 osób w ustawieniu teatralnym, 35 w szkolnym, 35 w podkowie i 28 w ustawieniu VIP. Dwie mniejsze sale można wykorzystywać na kameralne spotkania - Myśliwska mieści 15 osób, a Biznes - 10 osób.

Praca i wypoczynek pod Opolem

W Pałacu Sulisław mieści się jedyny w Polsce ośrodek medycyny ajurwedyjskiej - Bhandari Ayurveda Health Center - w którym usługi i zabiegi są świadczone przez doświadczony personel z Indii i Sri Lanki. Uczestnicy odbywających się w Pałacu spotkań mają do dyspozycji kryty basen, wannę z hydromasażem i łaźnię parową. Działająca w hotelu restauracja serwuje dania kuchni indyjskiej. Goście Pałacu mają do dyspozycji 15 pokoi typu Standard, Deluxe i apartamentów z bezprzewodowym dostępem do Internetu.