Ciasna salka z zacinającym się oknem i wiecznie szwankującą klimatyzacją. Krzesła pamiętające lata 90., którym daleko do wygody, a jeszcze dalej do nagrody w kategorii Design Roku. A w przerwie – herbatniki dla najodważniejszych i cienka kawa. Drogi Organizatorze Spotkań, przebudź się z tego koszmaru! Rzeczywistość oferuje spełnienie eventowych nadziei. Odwiedź Forum Kongresowe hotelu Forum Katowice i przekonaj się, jak komfortowo i bezproblemowo można przygotować konferencje. Nowoczesne wyposażenie, profesjonalne podejście do klientów biznesowych i bliskość natury. Czego chcieć więcej?

Na liście dużych śląskich obiektów konferencyjnych, na które powinien zwrócić uwagę organizator wydarzeń biznesowych, z pewnością wysoką pozycję zajmie czterogwiazdkowy Best Western Premier Hotel Forum Katowice i jego Forum Kongresowe. To oferta, która odpowiada na zapotrzebowanie na dobrze wyposażone, nowoczesne przestrzenie, w których zorganizuje się bankiety, eventy i szkolenia. Położenie hotelu ma liczne zalety. Niecałą minutę zajmie nam droga od obiektu do Parku Śląskiego (jednego z największych parków miejskich w Europie). Poniżej kwadransa dotrzemy też do Międzynarodowego Centrum Kongresowego czy Hali Spodek.

Jak dojedziemy? Hotel oddalony jest około 4 km od dworca kolejowego i 23 km od lotniska Katowice-Pyrzowice. Zmotoryzowani goście hotelu dojadą do obiektu jednym z głównych szlaków komunikacyjnych – drogą ekspresową S1, autostradą A4 i DTŚ. Do dyspozycji gości oddane są dwa parkingi: bezpłatny naziemny i płatny podziemny, w którym właściciele samochodów elektrycznych mogą skorzystać ze stacji ładowania.

Samo sedno, czyli jak prezentuje się Forum Kongresowe?

Jesienią ubiegłego roku w ofercie sal konferencyjnych dostępnych w województwie śląskim pojawił się nowy obiekt. Hotel Forum Katowice wzbogacił swoją dotychczasową ofertę o blisko 800 mkw. przestrzeni, która posłuży równie dobrze do zorganizowania eleganckiego bankietu, jak i przygotowania sympozjum czy szkoleń. Zatem jeśli szykujesz uroczyste przyjęcie na około 400 gości w układzie kinowym, skieruj swe kroki na parter hotelu, do sali Gold (prawie 400 mkw.). To największa z przestrzeni konferencyjnych, ze świetną akustyką i wysokiej jakości nagłośnieniem, które pozwoli do programu rozrywkowego naszego wydarzenia wpleść np. koncert lub występy teatralne. Ze względu na metraż, nada się także do przygotowania targów bądź wystaw. Zaraz obok niego znajduje się wygodne foyer. Na wyższej kondygnacji zlokalizowanych jest 8 kolejnych sal. Zainteresować mogą one organizatorów mniejszych spotkań na 25 uczestników w ustawieniu teatralnym (sale Pink i Black), jak i większych wydarzeń na 90 gości (sale konferencyjne Orange i Green). Dzięki ścianom przesuwnym istnieje również możliwość połączenia poszczególnych pomieszczeń i utworzenia z sal Silver 1, 2, 3 i 4 jednej dużej przestrzeni, która pomieści do 400 uczestników w ustawieniu kinowym.

Jak wygląda wyposażenie? Zintegrowany system multimedialny daje możliwość intuicyjnego sterowania w całym budynku ekranami, projektorami, nagłośnieniem i oświetleniem. Wszystko to za pomocą jednego panelu, w myśl idei „Bądź kapitanem swojego statku”, pardon, swojej konferencji. Ponadto wszystkie sale mają standardowe wyposażenie (ekrany, flipcharty, mikrofony bezprzewodowe, mikroporty, rzutniki multimedialne, TV HD) oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu. Łącznie do dyspozycji organizatorów wydarzeń biznesowych jest ponad 1000 mkw.! W porozumieniu z personelem hotelu Forum Katowice można ustalić menu przerwy kawowej w opcjach: Best, Best Plus oraz Best Premier, oparte na domowych wypiekach. Propozycje te można dowolnie rozszerzać np. o miniprzekąski, minidesery, ciasta i sałatwki. Zaplecze konferencyjne zwiedzone, czas przejść do strefy relaksacyjno-gastronomicznej.

Odpoczynek w wersji BEST oraz co słychać w Kuchni Otwartej?

Spodziewasz się ponad 200 uczestników konferencji? Nie musisz rozlokowywać ich w różnych obiektach. W Hotelu Forum Katowice znajduje się 168 klimatyzowanych pokoi w standardach: Queen, Twin, Executive, Apartament oraz pokoje dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łącznie zakwaterować tu można nawet 300 gości. Tym przestrzeniom nie można odmówić udanego połączenia funkcjonalności, wygody i ciekawej aranżacji.

Przykładowy pokój typu Executive, o podwyższonym standardzie, prezentuje nowoczesne wzornictwo i kolorystykę. Klasyczna biel przełamana jest eleganckim fioletem i odcieniami zieleni oraz brązu. Wydzielona jest zarówno część przeznaczona do odpoczynku, jak i ta służąca do pracy. Do wyposażenia należą m.in. dwa TV LCD, indywidualnie sterowana klimatyzacja, sejf z gniazdem zasilającym, dostosowanym do laptopa.

Na smakach rodzimej kuchni oparta jest karta dań hotelowej restauracji "Kuchnia Otwarta". Przyrządza się tu dania z myślą o tradycji kulinarnej regionu, gotowaniu z duszą, ze sprawdzonych upraw ekologicznych. Jest to kuchnia otwarta, więc goście mogą obserwować pracę kucharzy, a kucharze mogą widzieć, dla kogo przyrządzają dania. Pracujący tu kelnerzy, stosujący zasady serwisu francuskiego, podadzą takie specjały jak: ajntopf warzywny z kaczym udkiem czy pieczeń z młodych byków. A wieczorem swoich współpracowników możesz zaprosić do baru/klubu nocnego do wydzielonej kameralnej loży na koktajle lub drinki.

Co można włączyć do programu rozrywkowego? Np. wizytę w hotelowym Centrum Fitness, w którym na gości czekają: sauna sucha i parowa oraz urządzenia aerobowe i wysiłkowe. Warto też wykorzystać niewątpliwy atut Hotelu Forum Katowice – bliskość Parku Śląskiego. W nim czekają atrakcje jak: kolejka linowa ELKA, park linowy Silesia, skansen i inne.