Mieszcząca się w czterogwiazdkowym krakowskim hotelu Restauracja Ogień została wyróżniona przez kapitułę Akcji Rekomendacji Krakowskich Restauracji 2012/2013. Tym samym lokal znalazł się w prestiżowym gronie najlepszych restauracji w Krakowie.

- Cieszy nas ta nagroda, bowiem pokazuje, że nasza oferta gastronomiczna jest oryginalna, a potrawy smaczne. Całe menu zostało bardzo dobrze ocenione. Zwrócono także uwagę na doskonały smak dań i profesjonalizm obsługi. Podczas audytu brano pod uwagę również czystość i estetykę lokalu – mówi Iwona Szostak-Klefas, kierownik Restauracji w Qubus Hotel Kraków. – Nasi szefowie kuchni cały czas starają się, proponować wyjątkowe dania. Potrawy w restauracji są zdrowe i skomponowane z najwyższej jakości składników. Korzystamy również z sezonowych produktów, dostosowując menu do odpowiedniej pory roku. Dodatkowo wprowadziliśmy w kwietniu specjalną wkładkę regionalną, w której nasi najlepsi szefowie kuchni prezentują swoje autorskie dania. W nowej wkładce znajdują się takie pyszności jak, udka po krakowsku na sosie żurkowym z puree 

Kryteria oceny restauracji podczas 8 edycji konkursu były bardzo wysokie. Kapituła przyznawała punkty m.in. za otoczenie restauracji, jej wnętrze i aranżację przestrzeni. Oceniano też komfort i atmosferę pobytu, zwracając uwagę na takie aspekty jak odpowiedni zapach, czy stonowaną muzykę w lokalu. Sprawdzane były też w restauracji udogodnienia dla dzieci oraz jej przystosowanie dla gości niepełnosprawnych. Szczegółowo weryfikowano również standard obsługi oceniając m.in. znajomość języków obcych przez personel, odpowiednią prezencję, sposób podawania posiłku i czas oczekiwania na danie.

Restauracja Ogień serwuje zarówno dania polskie, jak i europejskie. Od kwietnia 2013 r. można w niej także spróbować regionalnych krakowskich specjałów. W Hotelu znajduje się również znany muzyczny Jazz Club Mile Stone. - Restauracja Ogień już od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Krakowa, którzy często organizują w niej przyjęcia okolicznościowe, takie jak komunie, czy chrzciny - mówi Iwona Szostak-Klefas. - Dzięki estetycznym i nowoczesnym wnętrzom lokal jest przytulny. Dodatkowym atutem jest jego lokalizacja nad Wisłą, blisko zabytkowej dzielnicy Kazimierz. W sezonie letnim zapraszamy też na taras, gdzie proponujemy Gościom wyjątkowe propozycje z grilla – podsumowuje.

Qubus Hotel Kraków dysponuje zapleczem konferencyjnym o łącznej powierzchni 500 mkw., wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę techniczną. W obiekcie mogą odbywać się zarówno kameralne spotkania, jak równiez konferencje z udzialem do 500 gości. Na zaplecze noclegowe hotelu składają się 194 pokoje jedno- i dwuosobowe, apartament oraz pokoje typu Junior Suite.