Do tej kolekcji nie trafiają przypadkowe obiekty. Hotele marki Radisson Collection wyróżnia niebanalny design, najwyższa jakość usług i profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne. Nie bez znaczenia pozostaje prestiżowa lokalizacja. W naszym cyklu prezentujemy Radisson Collection Hotel, Warszawa.

Hotele sieci Radisson Hotels to miejsca, w których goście doświadczyć mogą prawdziwej gościnności, indywidualnego podejścia oraz otwarcia na potrzeby. Tutaj gość poczuje się w pełni komfortowo i zrealizuje cele swojej podróży, czy chodzi o wyjazd turystyczny, czy służbowy. 

Na profesjonalne podejście liczyć może również każdy meeting planner, który w Radisson Collection Hotel, Warszawa zorganizuje spotkania najróżniejszego typu: od biznesowych kolacji, przez szkolenia, po kongresy i gale z udziałem kilkuset osób. A na miejscu czeka jeszcze kilka niespodzianek.

Prestiżowa lokalizacja i gustowne wnętrza

Usytuowanie w biznesowej części miasta, przy ulicy Grzybowskiej, w pobliżu stacji metra oraz linii komunikacji miejskiej, pozwoli gościom Radisson Collection Hotel, Warszawa wygodnie przemieszczać się po stolicy. Do głównych śródmiejskich atrakcji dotrzeć można pieszo. W sąsiedztwie znajdują się zarówno popularne restauracje, jak i muzea, teatry czy butiki. Spacer na Stare Miasto nie zajmie również dużo czasu. Zmotoryzowani goście skorzystają z garażu podziemnego na 121 miejsc oraz 4 ładowarek do samochodów elektrycznych. 

Choć hotel już niebawem świętować będzie 20-lecie działalności, po wnętrzach nie da się zauważyć upływu czasu. Wszystko to za sprawą kompleksowej modernizacji, którą obiekt przeszedł jeszcze pod brandem Radisson Blu Centrum w 2019 r. Efekty widoczne są od razu po przekroczeniu progu. Jasne, przestronne lobby zdominowała biel przełamana czarnymi i złotymi akcentami. Jest nowocześnie i stylowo, a przy tym neutralne zestawienie barw stanowi doskonałe tło dla oryginalnych dekoracji, np. obrazów i rzeźb.

Na parterze budynku mieszczą się: recepcja z lobby, restauracje oraz business corner. Centrum konferencyjne zajmuje 1. piętro i tam udajemy się najpierw.

Radisson Collection Hotel Warsaw lobby

Radisson Collection Hotel, Warszawa - lobby, restauracja i bar The Spot

Sale konferencyjne w Radisson Collection Hotel, Warszawa – na eventy dla nawet 400 osób  

Na piętro konferencyjne udać się można windą lub schodami przeznaczonymi tylko dla uczestników wydarzeń. Radisson Collection Warszawa oferuje 8 sal o powierzchni od 30 m kw. do 346 m kw. 

Najbardziej reprezentacyjna z nich, sala Polonia, powstaje z połączenia 3 przestrzeni. Na 346 m kw. w układzie teatralnym zasiądzie 400 osób. Sala nie ma dostępu do światła dziennego, ale dzięki wysokim ścianom (5,5 m) i profesjonalnemu oświetleniu jest to przestrzeń, która doskonale prezentuje się podczas uroczystych gal, kongresów czy bankietów.

Radisson Collection Hotel Warsaw sala balowa

Sala Polonia 1+2+3 - ustawienie bankietowe

Dostępne wyposażenie oraz profesjonalna obsługa pozwolą przygotować event od A do Z. Na życzenie rozstawić można scenę, parkiet, przygotować dekoracje oraz menu odpowiadające charakterowi spotkania. Warto dodać, że do sali Polonia wchodzimy przez niezależny korytarz, w którym można przygotować przerwę kawową, przywitanie dla gości bądź rozłożyć materiały promocyjne. 

Radisson Collection Hotel Warsaw sala konferencyjna

Sala Polonia 1+2+3 - układ teatralny

Pozostałe sale konferencyjne Radisson Collection Hotel, Warszawa przeznaczone są na szkolenia i spotkania biznesowe w grupach liczących od 10 do 80 osób. Wszystkie przestrzenie są klimatyzowane, oświetlone światłem dziennym, z możliwością zaciemnienia podczas prezentacji. Przez ich okna rozciąga się widok na Śródmieście

Radisson Collection Hotel Warsaw sala konferencyjna C3

Sala konferencyjna C3

Przed nimi również znajduje się przestronny hol ze stołami do bufetów i ekspresami do kawy. Drobny szczegół, ale stanowiący kropkę nad i – we wszystkich przestrzeniach wspólnych zadbano o subtelne dekoracje – wazony, rzeźby, a także świeże kwiaty.

Wspominaliśmy o niespodziankach w Radisson Collection Hotel, Warszawa. Jedną z nich jest letni taras usytuowany tuż obok strefy konferencyjnej. Można na nim zaaranżować lunch, koktajl lub event dla maksymalnie 50 gości. 

Komfort przede wszystkim. Pokoje w Radisson Collection Hotel, Warszawa 

W Radisson Collection Hotel, Warszawa na meeting plannerów czeka wystarczająco duże zaplecze noclegowe, aby gości eventu zakwaterować wygodnie w jednym miejscu. 309 pokoi, w tym 26 apartamentów i 1 apartament prezydencki zagwarantują odpoczynek w iście pięciogwiazdkowym stylu. Zadbano nie tylko o dobre jakościowo wyposażenie pokoi i przyjemną dla oka kolorystykę, ale również o rozwiązania proekologiczne.

Radisson Collection Hotel Warsaw pokoj

Restauracje na elegancki lunch… i coś więcej

W hotelu Radisson Collection goście zostaną należycie ugoszczeni także w restauracjach. Tago to elegancka przestrzeń, w której serwowane są jedne z najlepszych śniadań w stołecznych hotelach, a w ciągu dnia lokal wynająć można jako przestrzeń na biznesowe spotkanie lub firmowy lunch. Menu oparte zostało na kuchni polskiej i międzynarodowej. Uwagę zwracają drzewka oliwne i ozdobne żyrandole.

Radisson Collection Hotel Warsaw restauracja

Restauracja Tago

Na spotkania biznesowe i kolacje firmowe warto wybrać się do usytuowanej przy recepcji restauracji The Spot. Jest to otwarta przestrzeń, w której można wygodnie oddać się pracy czy umówić na mniej formalną rozmowę. Tutaj oferowane jest menu a la carte, a w usytuowanym w tej części hotelu Lobby Barze warto skosztować koktajli. Na miejscu wypożyczyć można miniprojektor oraz ekran i przeprowadzić kameralne spotkanie biznesowe. W cieplejsze miesiące warto spędzić czas w ogródku letnim znajdującym się przy wejściu głównym do restauracji. 

Radisson Collection Hotel Warsaw

Kolejna z niespodzianek w Radisson Collection Hotel, Warszawa – w głębi restauracji The Spot znajduje się klimatyczna sala przeznaczona na wynajem na spotkania w gronie 50 osób. Można tu zorganizować firmowy jubileusz, spotkanie integracyjne bądź pokonferencyjną kolację. Salę wyposażyć można w mobilny sprzęt audiowizualny, jeśli spotkaniu towarzyszyć ma prezentacja. Przestrzeń może pozostać otwarta na restaurację lub zostać odizolowana dzięki przeszklonym drzwiom oraz zasłonom. Na życzenie szef kuchni przygotuje menu, które zachwyci podniebienia gości wydarzenia.

Radisson Collection Hotel Warsaw eventy

Sala na spotkania w restauracji The Spot

Pełna regeneracja sił - Heart Gym & Wellness

Pięć gwiazdek zobowiązuje – i spełnia oczekiwania. Do dyspozycji gości oddana jest strefa Spa & wellness z basenem, 2 saunami, jacuzzi oraz gabinetami zabiegowymi. Dla utrzymania dobrej formy odwiedzić można również dwupoziomową, doskonale wyposażoną siłownię.


Co wyróżnia obiekt konferencyjny?

Zakończona w 2019 r. kompleksowa modernizacja całkowicie odmieniła wnętrze hotelu. Jest nowocześnie, luksusowo i ze smakiem. Duże (590 m kw.) zaplecze konferencyjne pozwala na zorganizowanie wydarzeń dla kilkuset uczestników. Ofertę uzupełnia wewnętrzna sala w restauracji The Spot oraz przestronny taras z widokiem na miasto. 

Opinia platformy konferencje.pl

Radisson Collection Hotel, Warszawa to bardzo dobra propozycja dla organizatorów spotkań, którzy poszukują nowoczesnego hotelu z dużym zapleczem konferencyjnym i noclegowym w sercu stolicy. Modułowość większości sal pozwala na dostosowanie przestrzeni do charakteru wydarzenia, a przestronne foyer zapewni spokój i prywatność jego uczestnikom.