Klimatycznych miejsc w stolicy jest wiele, ale tylko niektóre mogą pochwalić się burzliwą historią. Takim obiektem jest Reduta Banku Polskiego, którą organizatorzy wydarzeń chętnie wybierają na konferencje, bankiety i gale. Odbywały się w niej także wieczory wyborcze, targi i pokazy mody. Surowe i przestronne wnętrza zainspirują ludzi z wyobraźnią, którzy szybko dostrzegą w nich potencjał. Byliśmy, widzieliśmy Redutę Banku Polskiego.

Reduta Banku Polskiego przy ulicy Bielańskiej zajmuje ważne miejsce w historii Warszawy. Gmach powstał w latach 1907–1911 w miejscu rozebranego budynku dawnej Mennicy Warszawskiej króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Autorem projektu był rektor Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, Leontij Nikołajewicz Benois. W czasach II Rzeczpospolitej miejsce to było siedzibą Polskiej Krajowej Kasy Pożyczkowej, a od roku 1926 Banku Polskiego SA. W trakcie okupacji niemieckiej w gmachu mieściła się siedziba Banku Emisyjnego w Polsce, jednej z zaledwie dwóch instytucji na terenie Generalnej Guberni, której okupanci zezwolili na zachowanie w nazwie członu „Polska”. Podczas Powstania Warszawskiego ostrzelana Reduta była miejscem jedynego zakończonego sukcesem przebicia się polskich oddziałów do Śródmieścia z bronionej ostatkami sił przed naporem oddziałów Reinefartha Starówki. Po zakończeniu wojny w jedynym ocalałym, zachodnim skrzydle budynku urządzono siedzibę Ministerstwa Finansów. Zakupiony w 1993 r. przez obecnych właścicieli gmach poddano gruntownej modernizacji, z dbałością o zachowanie stylu architektonicznego pierwowzoru. Od 2008 r. odrestaurowana przestrzeń Reduty Banku Polskiego wykorzystywana jest na eventy i konferencje.

Dojazd:

Przestrzeń eventowa w centrum Warszawy

Dojazd do Reduty Banku Polskiego nie przysporzy problemów nawet osobom nieznającym dobrze miasta. Ulica Bielańska położona nieopodal Placu Teatralnego, to samo serce Śródmieścia: teatry, restauracje, kluby, muzea i galerie – do wszystkich atrakcji goście spotkania dotrą stąd szybko i sprawnie. Naprzeciwko Reduty znajduje się przystanek autobusowy linii 222, którą w krótkim czasie dotrzemy do Starówki i Uniwersytetu Warszawskiego. Kilka minut zajmie przejście pieszo do stacji Metro Ratusz Arsenał oraz licznych połączeń autobusowych i tramwajowych z pozostałymi dzielnicami stolicy. Obiekt posiada wewnętrzny parking na 5 stanowisk, w pobliżu można też pozostawić auto na którymś z około 70 miejsc w miejskiej strefie parkowania. Jeśli planujecie przywiezienie grupy zorganizowanej autokarem, najwygodniej będzie zatrzymać się na pobliskim Placu Teatralnym. Obiekt oddalony jest 3 km od Dworca Centralnego i 11 km od lotniska im. Chopina. Na życzenie, personel Reduty pomoże w zorganizowaniu transferu dla gości eventu.

Wygląd:

Drugie życie odrestaurowanego zabytkowego obiektu

Do budynku Reduty Banku Polskiego wchodzi się po schodach, od strony ulicy Hipotecznej. Główne wejście prowadzi do foyer, w którym można rozstawić recepcję konferencyjną, zorganizować poczęstunek powitalny, dodatkowo udekorować, rozpalając pochodnie i świece nad drzwiami prowadzącymi do Wielkiej Sali. Można tu również zaaranżować miejsce na chillout, wyposażając foyer w wygodne fotele i stoliki koktajlowe. Foyer jest dobrze doświetlone dzięki dużemu oknu. W korytarzach na wszystkich kondygnacjach wiszą dokumenty i zdjęcia ukazujące przeszłość gmachu, obrazy i pamiątki ze zbiorów właściciela. Na poziomie -1 usytuowana jest szatnia oraz kuchnia. Na półpiętrze znajduje się z kolei VIP Room o powierzchni 10 mkw., który często pełni funkcję garderoby dla artystów lub pokoju spotkań dla organizatorów. Przestrzeń eventowa zajmuje kolejne dwie z trzech kondygnacji budynku, do których można się dostać po schodach. Przed budynkiem wydzielono miejsce na ogródek letni, na około 30 miejsc.

Sale konferencyjne:

Minimalistyczne wnętrza na konferencje dla ponad 300 osób

Są takie przestrzenie, które od momentu przekroczenia progu od razu uruchamiają wyobraźnię. Jedną z nich niewątpliwie jest Wielka Sala. Wysokie ściany – 7 m do stropu, ściany z odsłoniętej cegły, wielkie okna ze szprosami z obu strony sali, drewniane panele na podłodze, minimalistyczne oświetlenie, które wkomponuje się zarówno w koncepcję eleganckiego balu, jak i gali z wykorzystaniem nowoczesnych mebli. 360 mkw. powierzchni pozwoli na zorganizowanie konferencji na 360 osób w układzie teatralnym lub ustawienie w sali 25 stolików bankietowych.

W oknach sali można zawiesić białe firany lub zasłony w kolorze bordo, co doda klimatu podczas przyjęcia lub zaciemnić w czasie wyświetlania prezentacji. Filary można podświetlić 10 ledowymi reflektorami. Cena najmu sali zawiera ochronę i szatnię z obsługą. Do dodatkowych opcji, z których mogą skorzystać organizatorzy konferencji i eventów, należą: dodatkowe oświetlenie, nagłośnienie, ekrany, rzutniki, flipcharty, dostęp do Internetu z hasłami dostosowanymi do oczekiwań firmy. Można również wynająć podest sceniczny bądź meble odpowiadające koncepcji klienta. W Wielkiej Sali przy wysokich ścianach znakomicie sprawdza się mapping.

Jeśli potrzebujecie więcej przestrzeni niż sala na parterze, dodatkowo na poziomie +1 można wynająć Szarą Salę, o tym samym metrażu co Wielka Sala i wysokości ścian 3,5 m. Dostaniemy się do niej po schodach. Dużą zaletą sali jest połączona z nią dodatkowa przestrzeń, tzw. Komnata (ok. 35 mkw.), w której można zaaranżować strefę chillout, przygotować przerwę kawową bądź wyznaczyć miejsce na szatnię. Szara Sala to miejsce utrzymane w industrialnym klimacie. Wylewka na podłodze, ceglane ściany, niezabudowany strop. Chętnie urządzane są tu szkolenia lub konferencje na około 300 osób w układzie teatralnym. Wnętrze można dowolnie kształtować, dekorować i modyfikować powierzchnię dzięki mobilnym ścianom. Często wybieranym rozwiązaniem jest organizowanie w Wielkiej Sali konferencji, a zaproszenie uczestników na lunch do Szarej Sali.

Na trzecim piętrze usytuowana jest Galeria o powierzchni około 300 mkw. – idealna na wernisaże, prezentacje dzieł lub produktów. Dzięki dużym oknom, z których rozpościera się widok na centrum miasta, ta surowa przestrzeń jest dobrze doświetlona.

Przestrzeń wystawiennicza – Galeria

Pokoje:

Obiekt nie dysponuje zapleczem noclegowym. Na życzenie personel Reduty Banku Polskiego pomoże w rezerwacji pokoi w hotelu o odpowiedniej kategorii.

Restauracje:

Planując event w Reducie Banku Polskiego, organizatorzy mogą liczyć na indywidualnie skomponowane menu. Nie ma możliwości korzystania z usług zewnętrznych firm cateringowych, ale każdy klient ustalając w obiekcie kartę dań na przyjęcie, umawiany jest na degustację potraw, które mają się pojawić na imprezie. W ten sposób uwzględniane są wszystkie preferencje i wybierana optymalna wersja menu. A wybór jest spory. Szef kuchni proponuje np. wołowinę po burgundzku duszoną w czerwonym winie z warzywami i grzybami czy mirunę ze szpinakiem w sosie limonkowym. Pomyślcie o bufecie słodkim z cytrynową rosą z marynowanymi w alkoholu wiśniami i brownie z suszonymi żurawinami. A to tylko niektóre z propozycji.

Dodatkowe atrakcje:

Imprezy firmowe, świąteczne i jubileuszowe, koncerty, sesje fotograficzne, pokazy mody, targi, promocje kosmetyków, zajęcia team buildingowe – Reduta Banku Polskiego gościła dotąd wydarzenia na różną skalę i o różnym przeznaczeniu. Obiekt współpracuje ze sprawdzonymi usługodawcami, którzy zapewnią dekoracje florystyczne, oświetlenie i efekty specjalne na najwyższym poziomie. Personel pomoże także w zorganizowaniu oprawy muzycznej eventu. Jeśli chcielibyście część imprezy przenieść na zewnątrz, możliwe jest rozstawienie namiotu (3m x 3m), który pomieści 15 osób podczas koktajlu.

►Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Klimatyczne wnętrza, duża przestrzeń eventowa i atrakcyjne położenie w samym centrum miasta to największe walory Reduty Banku Polskiego. W obiekcie można zorganizować konferencję lub szkolenia w dwóch salach jednocześnie. Minimalistyczną przestrzeń bez trudu przystosuje się do charakteru spotkania. Fotogeniczność wnętrz sprawia, że często są tłem podczas sesji zdjęciowych. 

►Opinia serwisu konferencje.pl:

Miejsce z duszą, które zachwyci osoby, które chcą odmiany od nowoczesnych, przeszklonych sal szkoleniowych. Goście eventu lub konferencji nie będą mieli problemu z dotarciem na miejsce – położenie obiektu umożliwia skorzystanie z różnych opcji dojazdu do innych dzielnic Warszawy. Główna oferta Reduty Banku Polskiego dotyczy Wielkiej Sali, ale można ją też poszerzyć o pozostałe wnętrza obiektu.

Zdj. materiały prasowe obiektu; Jolanta Ambroziak (red.)