W najblliższym czasie planowane są prace mające na celu odnowienie obiektu oraz usprawnienie jego funkcjonowania. Nowym właścicielem obiektu został Janusz Szymański - właściciel czterogwiazdkowego Hotelu Lidia w Darłowie oraz udziałowiec w Hotelu Wellness Midical Spa Unitral w Mielnie. Dyrektorem Generalnym Hotelu Senator została Kamila Barszczewska, do niedawna wicedyrektor hotelu Leda SPA w Kołobrzegi, a wcześniej dyrektor hotelu Diva SPA w tym samym mieście. Od tej pory Hotel Senator ma skupić się na podnoszeniu jakości usług, większej obecności na rynku indywidualnym i większej obecności na rynku biznesowym. Hotel Senator oferuje 123 pokoje i apartamenty. Restauracja Arena oraz Oranżeria zapaszają uczestników konferencji na dania kuchni międzynarodowej. Lokale specjalizują się w organizacji imprez dla grup liczących do 250 osób. Do dyspozycji gości pozostaje również znajdujący się w hallu recepcyjnym lobby bar, który udostępnia 35 miejsc na kanapach przy morskim akwarium z rafą koralową. Z kolei klub nocny zapewnia miejsce dla 50 gości, można też w nim palić. W lokalu dostępna jest również bogata oferta cygar.

Jak zapewniają przedstawiciele obiektu, Hotel Senator to doskonałe miejsce do organizacji konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych i integracyjnych. W obiekcie mieszczą się cztery w pełni klimatyzowane i zaciemniane sale konferencyjne, z możliwością aranżacji ustawień wg potrzeb klienta. Największa sala konferencyjna o nazwie Odeon może pomieścić 200 osób w kinowych fotelach z pulpitami, umożliwiającymi prowadzenie notatek. Sala wyposażona jest w rzutnik multimedialny, wyświetlający treść na pełnowymiarowym ekranie kinowym, co gwarantuje dobrą widoczność dla wszystkich uczestników prezentacji. Z kolei bezprzewodowe mikrofony i wysokiej klasy dźwięk kinowy pozwalają na w pełni multimedialny pokaz. Sala umożliwia jednoczesne tłumaczenie wykładu na 2 języki dzięki systemowi tłumaczeń symultanicznych. Obok funkcji konferencyjno-szkoleniowej sala Odeon pełni również rolę rozrywkową - Wyposażona jest w projektor filmowy do odtwarzania pełnometrażowych kopii filmowych oraz w system DVD. Składana scena umożliwia występy teatralne, kabaretowe, pokazy mody i gale. Z kolei mieszcząca maksymalnie 70 osób Sala Capitol to idealne rozwiązanie dla grup, które potrzebują sali w pełni konfigurowalnej, o różnych możliwościach ustawienia i wyposażenia. Zestaw stołów i krzeseł konferencyjnych może być zmieniany w trakcie każdej przerwy w szkoleniu lub prezentacji.

Do dyspozycji gości obiektu pozostaje również mieszcząca 50 osób Sala Forum, przeznaczona dla niewielkich grup szkoleniowych. Pomieszczenie umożliwia indywidualny kontakt prowadzącego szkolenie z uczestnikami i podobnie jak Sala Capitol może być ustawiona w dowolny sposób według wskazań organizatora spotkania. Jest to również miejsce, które może być wykorzystywane do kameralnych spotkań biznesowych, posiedzeń zarządu, rady nadzorczej, itp. Ostatnia z sal konferencyjnych - mieszczące maksymalnie 35 osób pomieszczenie o nazwie Agora - to z kolei propozycja do zorganizowania spotkania biznesowego, narady, burzymózgów i wszelkich spotkań wymagających efektywnej pracy zespołowej. Stół konferencyjny, który jest na wyposażeniu sali umożliwia kontakt wzrokowy wszystkich uczestników i stwarza komfortowe warunki do dyskusji. Dodatkowych informacji na temat oferty obiektu udziela Magdalena Wytyczak z Działu Rezerwacji Konferencyjnej, tel. (94) 35 49 514, e-mail: magdalena.wytyczak@hotelsenator.pl źródło: www.hotelsenator.pl