Pierwsze, co przychodzi do głowy po wizycie w STIXX Bar Grill, to myśl, że nie jest to zwykła restauracja. Koncepcja, która przyświecała projektantom stołecznego obiektu, była o wiele bardziej złożona i atrakcyjna dla branży spotkań. W pełni wykorzystano poprzemysłowy charakter budynku. W rezultacie w wysokich i surowych wnętrzach stworzoną dużą przestrzeń na konferencje w centrum biznesowej Warszawy. Kolejnym z niezaprzeczalnych walorów tego obiektu jest oferta kulinarna oraz wybór win. Jeśli więc szukasz miejsca na duże eventy w Warszawie, poznaj bliżej STIXX Bar Grill.

Dojazd: Miejsce na konferencje na stołecznej Woli

STIXX Bar Grill znajduje się na Placu Europejskim, w centrum prężnie rozwijającej się biznesowej części stolicy, skupionej wokół Ronda Daszyńskiego. Atrakcyjna lokalizacja na terenie kompleksu Warsaw Spire, zaraz przy Śródmieściu, przyciąga wielu inwestorów do tej części Woli. Od kilku lat wyrastają tu w efekcie szklane wieżowce, a okolice Placu Europejskiego są adresem chętnie wybieranym przez duże firmy i organizacje. Poszukują one przestrzeni zarówno na spotkania biznesowe, jak i mniej lub bardziej formalne eventy. Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku jest restauracja STIXX Bar Grill.

Sprawne dotarcie uczestników wydarzenia gwarantuje bliskość przystanków autobusowych i tramwajowych (przystanek „Muzeum Powstania Warszawskiego”), z których kursują linie łączące Plac Europejski z innymi dzielnicami Warszawy. Dworzec kolejowy od STIXX Bar Grill oddalony jest o nieco ponad 2 km, a lotnisko im. Chopina – o 7 km. W ciągu kilku minut dotrzemy z restauracji do stacji metra „Rondo Daszyńskiego”. Obiekt nie posiada własnego parkingu, lecz goście eventu mogą skorzystać ze 180 miejsc należących do kompleksu Warsaw Spire, w okolicznych wieżowcach oraz na ogólnodostępnych stanowiskach wokół placu. Na parking usytuowany w Warsaw Spire można wjechać od strony ulic: Grzybowskiej oraz Łuckiej. Warto dodać, że za restauracją znajduje się postój taksówek. W dniu dużego eventu personel STIXX Bar Grill może zapewnić gościom wydarzenia dostępność większej liczby oczekujących taksówek ze współpracującej korporacji.

Wygląd: Zrewitalizowany budynek postindustrialny

Działająca od 2016 roku restauracja zajmuje parterowy budynek dawnej drukarni. Wraz z pojawieniem się pomysłu na utworzenie tu obiektu restauracyjnego otwartego na większe i mniejsze imprezy firmowe, zapadła również decyzja o zachowaniu głównych cech ceglanej hali. Goście STIXX Bar Grill natrafią dziś na oryginalne elementy wystroju starej drukarni: betonowe posadzki z drewnianymi wstawkami, surowe ściany, czerwoną cegłę, przeszklenia. Surowe z założenia wnętrza urozmaicają wielkoformatowe grafiki oraz obrazy autorstwa Urszuli Kamińskiej, na których często pojawiają się muzyczne motywy i sylwetki artystów. Dostępna przestrzeń  zachęca zresztą do wykorzystania dekoracji większych rozmiarów, jak duże ozdobne wazy ustawione w recepcji i holu obiektu.

Do budynku można się dostać od strony Placu Europejskiego (4 wejścia, w tym oddzielne przez część Chefs' Secrets) oraz od ulicy Wroniej – wówczas goście eventu będą poprowadzeni najpierw przez kuchnię główną, poznając serce lokalu i pracę kucharzy, a następnie przejdą do części restauracyjno-konferencyjnej. Restaurację otacza zieleń – drzewa i kwiaty, w pobliżu znajduje się skwer, na którym w miesiącach letnich przy fontannach rozstawiane są leżaki i organizowane jest kino letnie.

Nad recepcją zawieszony jest ekran, na którym wyświetlić można informację o nazwie i lokalizacji konferencji czy materiały promocyjne. Obok recepcji znajduje się szatnia. Podział przestrzeni został dobrze przemyślany pod kątem organizacji wydarzeń różnego typu, obliczonych zarówno na kameralne spotkania na 10 osób, jak i eventy dla 1000 gości. Przy tym poszczególne imprezy można przeprowadzić jednocześnie, a ich uczestnicy nie będą przeszkadzać sobie nawzajem.  

Sale konferencyjne: STIXX Bar Grill – na narady, konferencje i eventy od 10 do 1000 osób

Ostatnie, czego organizatorom spotkań w STIXX Bar Grill mogłoby zabraknąć, to przestrzeni. 1500 mkw. na konferencje, narady, firmowe jubileusze, koncerty i szkolenia. Obok recepcji usytuowane są 2 sale konferencyjne przedzielone ścianką mobilną. To eleganckie i ustawne przestrzenie, które w układzie teatralnym pomieszczą odpowiednio 12 i 15 osób, a połączone sprawdzą się przy spotkaniach na 30 uczestników. Przestrzenie konferencyjne wyróżnia staranne wykończenie z dominującymi geometrycznymi wzorami. Szaro-czarną kolorystykę ocieplają drewniane panele, a wzrok przyciąga trójwymiarowa tapeta oraz duże okna ze szprosami. Sale są klimatyzowane, wyposażone w automatycznie opuszczane ekrany, nagłośnienie, TV LCD, flipcharty. Na podłodze położono harmonizującą z wystrojem wykładzinę. Jeśli poszukujecie ekskluzywnej przestrzeni na kameralną kolację, zebranie rady nadzorczej lub spotkanie integracyjne od 16 do 32 gości, skierujcie się w głąb restauracji. Za recepcją, za przeszkleniem, znajduje się VIP Room – designerskie wnętrze, w którym klasyczną czerń połączono z drewnianym wykończeniem oraz gdzie można wygodnie rozsiąść się na fotelach i obserwować salę restauracyjną lub – jeśli preferuje się intymną atmosferę – przesłonić szklaną ścianę kotarą. Prezentacje wyświetlimy na ekranie umieszczonym na przedniej ścianie sali. Warto dodać, że VIP Room jest dobrze wyciszony, ma też oddzielny od strefy głównej restauracji system nagłośnieniowy.

Na poziomie -1 ulokowana jest wielofunkcyjna sala konferencyjna Inspire Lounge. W ustawieniu teatralnym pomieści 100 osób. W przestrzeni poza pełnym wyposażeniem audiowizualnym znajduje się także bar, który można wykorzystać podczas mniej formalnych spotkań lub całkowicie przesłonić automatycznie opuszczanym ekranem. W rogu sali ustawiono podwyższenie dla prelegenta. Podczas imprezy tanecznej będzie to idealne miejsce dla DJ-a, dla którego przygotowano w tym celu konsolę.

Przed salą znajduje się oddzielna recepcja, gdzie można powitać i zarejestrować uczestników konferencji. Na tym samym piętrze rozlokowane są również nowoczesne toalety, których wystrój został równie szczegółowo zaprojektowany jak pozostałych części obiektu.  

Restauracje i bary:

Jako że STIXX Bar Grill to przestrzeń elastyczna, której wystrój dostosowywany jest do charakteru eventu, podział między częściami konferencyjną i eventową jest umowny. W rzeczywistości główną salę restauracyjną również można wykorzystać na duże konferencje dla 410 uczestników lub w całości poszerzonej o taras i teren zewnętrzny przygotować event na 1000 osób. W centrum restauracji ustawiony jest jeden z najdłuższych barów w Warszawie (40 m), przy którym zasiąść może około 40 osób. Nad barem, jak i na tarasie, zainstalowano ekrany, na których wyświetlać można logo firmy i materiały reklamowe. W najwyższym miejscu sala ma wysokość 8-10 m. Z przodu sali, na podwyższeniu, znajduje się otwarta kuchnia, więc goście STIXX Bar Grill obserwować mogą pracę kucharzy.

Z jej prawej strony przechodzi się do prywatnej kuchni Chefs' Secret, zarezerwowanej dla specjalnych gości, dla których duet szefów – braci Michała i Jakuba Budników – przygotuje 10- lub 12-daniowy obiad bądź kolację. Zaproszeni będą raczyć się winami z bogatego wyboru trunków oferowanych przez obiekt. Koneserzy znajdą coś dla siebie: czeka na nich imponująca, sięgająca sufitu przeszklona lodówka z winami. Ta oferta skierowana jest do grup liczących maksymalnie 12 osób. 

Z lewej strony restauracji niepełną ścianą kojarzącą się z japońskimi wnętrzami wydzielona została przestrzeń, której głównymi ozdobami są nowoczesne, duże lampy oraz wielkie, industrialne okna – pozostałość po hali drukarni. Można tu zaaranżować kolację dla grup liczących około 50 osób. Właśnie w tej części STIXX Bar Grill cyklicznie organizowane są wieczory z muzyką na żywo, a w razie potrzeby, dzielącą przestrzeń ściankę obniża się, tworząc miejsce na kolację przy dźwiękach muzyki i wygodną strefę do tańca. 

Restauracja otwarta jest na wychodzący na Plac Europejski całoroczny taras. Jest on zadaszony, a w ciepłe miesiąca można go też otworzyć. Również i tu znalazło się miejsce na długi bar i stanowisko dla DJ-a lub zespołu. Taras wyposażono w ekrany, nagłośnienie i oświetlenie, które zbuduje nastrój podczas wieczornego eventu na około 200 gości.

Jesteśmy w restauracji, a menu STIXX Bar Grill jest równie bogate i różnorodne co oferta eventowa obiektu. Wyszukane dania przygotowywane przez międzynarodowy zespół szefów kuchni gwarantują smacznie spędzony czas zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Specjalnością restauracji, chętnie zamawianą na lunche i nie tylko, są steki, ale w karcie dań znajdują się owoce morza, makarony czy curry. W ubiegłym roku STIXX Bar Grill poszerzył swoją ofertę o usługi cateringowe, z których chętnie korzystają firmy, organizując swoje wydarzenia.  

Pokoje:

Obiekt nie posiada własnych miejsc noclegowych. Lokalizacja w centrum Warszawy oznacza, że goście konferencji, szkolenia lub eventu bez trudu zarezerwują pokój w którymś z pobliskich hoteli.     

Dodatkowe opcje:

Przestrzeń STIXX Bar Grill poszerzyć można o namiot rozstawiony przed restauracją od strony Placu Europejskiego. Sprawdzonym rozwiązaniem jest przygotowanie w namiocie miejsca do powitania i rejestracji gości oraz szatni oraz zaproszenie ich na event odbywający się wewnątrz restauracji. W Inspire Lounge zaplanujemy warsztaty sommelierskie lub kulinarne, co ułatwia umiejscowienie kuchni na tej samej kondygnacji. Program spotkania można również uatrakcyjnić stacjami live cooking, np. z kuchnią molekularną.

Obiekt na stałe zatrudnia personel odpowiedzialny za stronę techniczną eventów, na życzenie pomoże także w skontaktowaniu z artystami i przygotowaniu dodatkowych form rozrywki.

►Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Usytuowanie w sercu biznesowej części miasta, dobre skomunikowanie z innymi dzielnicami, zachęci do wizyty w STIXX Bar Grill nie tylko pracowników okolicznych korporacji. Atrakcyjne wizualnie wnętrze, dobra kuchnia, doświadczenie w realizacji wydarzeń, również tych dużych,  na 1000 osób, jak i elastyczność i otwartość na koncepcje i sugestie klienta wyróżnia ten obiekt na tle innych.

►Opinia serwisu konferencje.pl:

STIXX Bar Grill jest miejscem multifunkcyjnym. W pełni wykorzystano potencjał tkwiący w poprzemysłowym budynku i już na etapie projektu przewidziano miejsce na wydarzenia różnego typu. Choć są to wnętrza o wyraźnie zaznaczonym charakterze, nadal pozostawiają pole do popisu dla organizatorów z interesującym pomysłem na event.